Giustozzi harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Giustozzi harmonike

Post od Webmaestro »

Giustozzi

Slika

Giustozzi je poznata fabrika koja proizvodi kvalitetne dijatonske harmonike, klavirske i dugmetare, sa standardnim bas sistemom, MIDI harmonike sa elektronskim digitalnim interfejsom. Ova firma je za kvalitet svojih harmonika dobila prestiznu internacionalnu nagradu "Ercole d Oro" 1989. godine.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Giustozzi harmonike

Post od petar3petar »

Trenutačni vlasnik firme i brenda je Gianpiero Giustozzi unuk osnivača firme.
Gianpiero je dobar poznavalac svih faza izrade i imao je tu nesreću da je svojedobno ostao bez dijela, mislim desne, šake. S njime se može dogovoriti svaki posao i biti će uredno odrađen a moguće su i zamjene staro za novo.
Mislim da trenutačno radi sam no ponekada, vjerojatno ovisno od posla, vidio sam kod njega još ponekog radnika.
Gianpiero radi u suterenu kuće.
Svojedobno je firma zauzimala značajno mjesto u proizvodnji harmoniku u castelfidardu a ime je bilo priznati brend.
Danas se kao i svi ostali, sa većim ili manjim uspjehom, nastoji održati na zahtjevnom tržištu harmonika.
Korisnikov avatar
salele
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 12 Okt 2012, 22:06

Re: Giustozzi harmonike

Post od salele »

svaka cast za dodatne informacije petar
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Giustozzi harmonike

Post od guerini »

Kakav je to model GIUSTOZI koji ima boju drveta kao violina?Vidjao sam (nazalost na slikana samo) i harmonike VIKTORIJA koja slicno izgleda.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Giustozzi harmonike

Post od guerini »

Evo slike na sta mislim
Slika
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Giustozzi harmonike

Post od Administrator »

Giustozzi ima dva takva modela: 12L i 13L napravljena od drveta jele.
Ovaj tekst je prepisan iz njihovog kataloga:

New models built entirely in solid Dolomiti spruce fir called "resonance" because of the particular acoustic characteristics and historically used for the construction of the soundboards of stringed instruments. By its very nature provides a good amplification properties of sound and painting stage is open to different possibilities of nuance in shades of wood.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Giustozzi harmonike

Post od petar3petar »

Danas gotovo svi proizvođaći harmonika u svom asortimanu imaju po neki model od ćistog drveta bez navučenog celuloida.
Takve harmonike su osjetljivije na mehaničke udare no navodno da imaju drugačiji, puniji ton.
Nisam primjetio ništa posebno u boji tona baš kod spomenutih harmonika proizvođača Gustozzi, a niti kod drugih proizvođača koje sam čuo.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Giustozzi harmonike

Post od alibaba40 »

Stvarno jos nisam vidio harmoniku u prirodnom sjaju drveta.Ova gore na slici mi ne izgleda nesto lose :hmmm:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Giustozzi harmonike

Post od Koca »

Ako je neko imao profesionalnu Giustozzi kakve su tonski i mehanicki u poredjenju sa Guerrini i Dalapama?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Giustozzi harmonike

Post od petar3petar »

Koca napisao:Ako je neko imao profesionalnu Giustozzi kakve su tonski i mehanicki u poredjenju sa Guerrini i Dalapama?
Ma ka i sve druge harmonike. Kakoje koja ispala.
Odgovori