Guerrini i Dallape - plagijati

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Guerrini i Dallape - plagijati

Post od Webmaestro »

Posto je vise puta doslo do skretanje s teme tamo gde nije rec o ovim harmonikama, evo teme pa pisite o plagijatima Guerrini i Dallalpe harmonika. Tako vasi postovi nece biti brisani (naravno ukoliko su u granicama lepog ponasanja). S obzirom da ova tema cesto uzburka strasti, ukoliko se odlucite da pisete pazite na recnik i postujte Pravila lepog ponasanja. Mozete slobodno da pljujete po harmonikama ali nemojte po ljudima jer ce svaki takav ispad biti kaznjen!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od Koca »

Bravo administratore, prava tema o kojoj ce svako po nesto pisati. Rucni rad - harmonike koje svi pljuju moze biti i remek delo. Pre nekih 7 dana naveo me je put do naseg kolege clana foruma koji ako zeli reci ce da se o njegovoj harmonici radi ali posto ne zna da cu ovo pisati nek ostane ovako. Covek ima Guerrini CHampion r.r. koji je tako precizno odradjen da ja nisam mogao verovati da nije original. Od originala sa rezlikuje samo vizuelno i po tome sto ima odradjen mehanizam prim registara takav da moze otvarati i praviti sve kombinacije za raspolozivih 12 registara. Tako da npr. harmonijum ako se normalno pritisne on je bason+klarinet+pikolo, a ako se pre njega ukljuci pikolo pa harmonijum (zaredom) onda se on pretvara u bason+sopran+pikolo. Ja bih ga zamolio da opise sta je jos karakteristika njegove harmonike koju je sam osmislio pa ako sam mozda nesto pogresno napisao neka me ispravi a ako nisam neka me dopuni. Znaci na prvi pogled budzena harmonika a na drugi fascinacija. Obrnutih slucajeva losih r.r. ima na kile.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od bpodnar »

Moram reći nešto obzirom da sam u onoj temi indirektno prozvan da dijelim lekcije o koječemu. Ne dijelim nikakve lekcije nego sam ukazao na već poznate činjenice o plagijatima iz Srbije i ex-yu država. Nekome izgleda smeta kada se Srbija spomene u negativnom kontekstu. Eto da smirim duhove, i u Hrvatskoj ima lopova i prevaranata koji prodaju muda pod bubrege tako da nije niti kod nas bajna situacija, 80% oglasa je sve prevara i laž i to je najžalosnije što pošteni ljudi ne mogu doći do originalne Guerrini ili Dallape za neke normalne pare već se mogu samo nadati da će proći dobro u smislu da ne plate velike novce za plagijat. Što se tiče plagijata i ja mislim da ima fenomenalnih harmonika u tom segmentu i svirao sam na nekoliko njih koje su bile sasvim solidne. S druge strane uvijek iznova me fascinira činjenica da stalno nailazim na ljude koji za ništa drugo ne znaju i žele pod svaku cijenu imati Guerrini ili Dallape pa će prije kupiti razje*ani plagijat nego ispravni Weltmeister sa kabinom.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od dugmetarac78 »

Pozdav Koco nemam razlog da tajim radi se o mojoj harmonici upravo ovoj sa avatara, Hvala na lepim rečima, mada te moram malko ispraviti u vezi registara, al uglavnom rešio sam ih tako da se mogu dobiti sve kombinacije koje nudi 2+2harmonika. Radio sam neke modifikacije i iznutra naravno, ti znaš, al neću o tome. A vizuelno je drugačija od standardne Championke zer je dekla kao na presidentu, takođe i registri "pačiji kljun" Natpis sam promenio jer mi ovaj više odgovara vizuelno, (između ostalog i on je mojih ruku delo) E sad tuga je to što ti koji si je probao i čuo, rekao si da si imao original Championku i da je ova moja bolja, a neko ko je nije ni čuo ni video čim čuje da je RR, popljuvat će je. A da je umesto RUČNI RAD na njoj pločica sa natpisom HAND MADE išla bi za cca 1000+eura skuplje, zato što je naš mentalitet takav, uvek nam je bolje strano i tuđe, pa nek je i lošije al je strano.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od dugmetarac78 »

@ bpodnar nije bitno ko je odakle, evo konkretno i ja sam iz HR. a što se tiče tih PLAGIJATA, to je po meni potpuno neznam kako da se izrazim al evo: Nakaradan izraz, jer upravo da se na originalnu Guerrini s2 President, stavi natpis Dallape, ona automatski postaje plagijat. jer je laziran brend. Ručni rad je sasvim nešto drugo, Postoje tri osnovna tipa ručnih radova konkretno, Sklapani od skalinih delova, od delova za Guerrini, i od delova za Dallape harmonike. Tu postoje razlike naravno pogotovo dallape i guerrini, od patosa, rasporeda rupa, TZV, koraka, itd. A kad neko na Weltmaister ili Deliciu napiše Dallape i pokuša je tako i prodati, pod tim imenom, i po toj ceni, ja bih ga poslao na ekskurziju do Lepoglave na 10 god. Srećom nisam naišao na tako nešto, je neznam kako bi završilo, al naj verovatnije bi kupio zube polomljenim prstima. :depkvk:
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od bpodnar »

To je istina što govoriš za stavljanje natpisa, ali mišljenja sam da se ne može to nazvati namjernim plagiranjem radi bolje prodajnom ti ako je to napravljeno po želji kupca. Kupac je uvijek u pravu i po meni ima pravo tražiti sve što je sposoban platiti. Izrazito mi smeta kada vidim u oglasu da se prodaje harmonika poznatog imena i uz nju piše da je nova ili stara godinu dana, a ta firma ne radi već nekoliko godina pa kad ga nazoveš on ti prodaje priču kako ima čovjeka koji to nabavlja direktno iz Italije i njemu dovozi., a o originalnosti da ne pričam. Sve je to organizirana banda koju treba sustavno goniti i strpati u bajbok na dulje vrijeme za primjer drugima.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od dugmetarac78 »

To se slazem, al nemozemo generalizirati to sa stavljanjem natpisa, jer neko ima nekakvu nameru, neko leči svoje komplekse, pa na Deliciu napiše Guerrini, a neko pokušava utopit harmoniku kao takvu, e sad znaš kako se kaze 100ljudi 100 ćudi 100 zena 200.....nogu :jdishddf:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od Koca »

Dugmetarac moram te ispraviti kaze se 100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 grudi, jer se rimuje, a ako hoces da zanemaris rimovanje mozes reci i 100 zena 200 sisa sto jos lepse zvuci - nekako durski. :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od dugmetarac78 »

Nemoj Koco takom ti Boga, opet cemo skrenuti sa teme, pa će Administrator opet imati šta da briše :asdfnjo:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od Webmaestro »

Ako skrenete na sise onda i nije neki problem! :jdishddf:
Progledaću kroz prste, a može i kroz noge (ženske) :D
Odgovori