Guerrini i Dallape - plagijati

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od dugmetarac78 »

Webmaestro napisao:Ako skrenete na sise onda i nije neki problem! :jdishddf:
To majstore, još ako je malo juznije od sise.... Ah meraka :depkvk:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od Webmaestro »

OK, a sad se stvarno vratimo na temu i izvinjavam se sto sam i ja skrenuo sa teme, ali to je bilo mnooooogo jače od mene, nisam se dao obuzdati nikako :asdfnjo: :D
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od dugmetarac78 »

Webmaestro ja smatram, a verujem da će se i drugi članovi foruma složiti samnom, da nebi bilo višak da i ti napišeš koje slovo vezano uz tvoje iskustvo sa plagijatima i plagijatorima, jer sigurno si se kao i svi mi susretao sa svime i svačim.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od dugmetarac78 »

dugmetarac78 napisao:Webmaestro ja smatram, a verujem da će se i drugi članovi foruma složiti samnom, da nebi bilo višak da i ti napišeš koje slovo vezano uz tvoje iskustvo sa plagijatima i plagijatorima, jer sigurno si se kao i svi mi susretao sa svime i svačim.
Eto nisam hteo skretati sa teme al te sise se jednostavno same nameću. "JER SIGURNO SI-SE....." :jdishddf:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od Webmaestro »

dugmetarac78 napisao:Webmaestro ja smatram, a verujem da će se i drugi članovi foruma složiti samnom, da nebi bilo višak da i ti napišeš koje slovo vezano uz tvoje iskustvo sa plagijatima i plagijatorima, jer sigurno si se kao i svi mi susretao sa svime i svačim.
Ne znam sta bih dodao, sve je vec receno. Ima odlicnih kopija, ima ocajnih kopija, ima odlicnih originala, ima ocajnih originala... Sve u svemu, ukoliko planirate da kupite original Guerini ili Dalapu u Srbiji (a izgleda i u blizem okruzenju), naoruzajte se strpljenjem da je "iskopate" a i znanjem i iskustvom da vas neko ne zavrne.
Evo iz mog licnog iskustva: kada sam kupovao zadnju harmoniku bilo mi je preko svega da se zahebavam sa time i kupio sam ORIGINAL novi Petromaestro Inteligent IV od Peter Mogera. Nemam ja vremena da mesecima jurim oglase i slicno ne bih li nasao neki stari dobar original, to sve treba probati, pa onda mu mozda treba i servis da se dovede u top stanje... jednostavno nemam vremena za sve to. A osim toga, ovaj put sam hteo da kupim NOVU harmoniku, da budem prvi vlasnik, hehe 8-) :svirac:
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od bpodnar »

Nova harmonika - najbolja harmonika!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od alibaba40 »

Znate sta svidja mi se ova tema strasno, :svirac: samo ako se radi oko sisa i noga onda mi se jos vise svidja.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od Koca »

Bas mi imponuje sto svi razmisljaju kao ja :lol: , malo humora pozitinog s vremena na vreme nije na odmet bolje nego da vadimo oci jedni drugima oko nekih stvari, al evo opet ja skrenuo sa teme. :asdfnjo:
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od cupavac »

Zna li netko možda tko je ovo radio? Nikad ovakav ručni rad nisam vidio.
Inače, harmonika je bila u vlasništvu jednog kolege, tako da sam je više puta svirao.
Tonski zaista vrhunska, izuzetno glasna, jedino su basovi malo tvrđi, i ne leži baš na grudima kao
originalni Supermaestro, ima malo masivniji korpus.

Slika

Slika

Slika
:svirac:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Guerrini i Dallape - plagijati

Post od mamula »

Interesantna tema, ja sam imao i ručni rad a i original harmoniku. Iza sebe imam preko 300 svirki, nisam profi muzičar (svirka mi nije primarni izvor prihoda). Najgora stvar je što bi mi trebali da ovim temama pomognemo nekom mladom harmonikašu, a koliko vidim samo mu odmažemo, tj. sve ga više zbunjujemo.
Ručni rad je jeftiniji i tonski ne mora biti gori od originala. Sve zavisi ko šta voli. Ali zato su originali mehnički kud i kamo bolji od plagijata. Klavijatura se ne može porediti. Statika je mnogo bolja kod originalnih harmonika, nego kod plagijata. (pod plagijatima podrazumjevam radove majstora iz Srbije koji kače natpise Dallape i Guerrini).
Onomad sam probao harmoniku kod renomiranog majstora, on je sastavljao od neke dvojke, tako mi je bar rekao-blaga katastrofa.
Neki moj zaključak koliko para toliko i muzike, dobar original dvojke se ne može naći ispod 4000€ a supermaestra ispod 3500€.
Vrlo je važno da se zna za šta će se koristiti harmonika, ukoliko neko aktivno svira i drži harmoniku na leđima po nekoliko sati-statika i težina će biti presudni! Ukoliko se koristi za kućnu varijantu onda može doći i teža harmonika u obzir sa lošom statikom-te su harmonike sa manjom cijenom na tržištu a tonski mogu biti odlične.
Odgovori