Mengascini

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Mengascini

Post od E.Soprani »

Da se pohvalim sa dugo trazenom prinovom, jos uvjek se veselim kao bebica :svirac:
stara negdje oko 15 ak godina, kupio od starije zene negdje oko 50 i neku, svirana samo u skoli !
Prezadovoljan sa svime :jdishddf: model EXECUTIVE 22 C
evo snimka:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0f7aHFrhKRM[/youtube]
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Mengascini

Post od Webmaestro »

Alal vera i nek je sa srećom prinova, lepo izgleda. Kad je malo dublje proučiš javi nam neke detaljnije utiske i karakteristike ove harmonike :svirac:
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: Mengascini

Post od E.Soprani »

Hvala Webmaestro, vec sam je malkice proucavao iznutra i mogu reci da je dobro uradjena i na tonovima koliko se sjecam pise nesto kao Cagnoni :pudc8:
jedino sto sam primetio da odprilike pola tonova nije dihtovano sa kozicama nego sa nekim plastikama ali samo visi tonovi pa mi je to malo neobicno posto su mi u Sopraniju sve kozice :hmmm:
Glasnija je od Sopranija,
laksa oko 2 kg ( ali to bas i n ije za usporedbu posto je ES peteroglasan)
tipke skoro pa slicne,plitko, ne pre tvrdo,
od Sopranija mi je bolja bas strana ali je mozda stvar navike, ovdje mi je nekako dosta tvrdja kao da je ne razradjena!
Budem je sada za godisnji ponio dolje da je usporedim sa drugim modelima " naseg podneblja" :D
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: Mengascini

Post od E.Soprani »

Evo konacno uhvatio vremena i da zena i djeca nisu kuci, inace bi bilo daj se makni dosadan si , ti i tvoja harmonika itd... :cry:
Nemojte ma sada, znam da ima dosta gresaka ali evo htio sam samo da cujete kako zvuci nesto sto nije Guerini, dallape, skandali itd,...
imao sam je prilike kada sam bio u RH usporediti sa dosta njih i .... :D
Snimka mozda i nije bas nesto posto sam je morao sa 2,5 GB jako smanjiti da nebi morao cekati 10 sati da mi je jubitu primi, i ovako je trajalo skoro pa dva sata

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aWQSrS7mMig[/youtube]
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Mengascini

Post od Webmaestro »

Lep instrument, iako nije Guerini :) Ma ni ja nisam rob markama koje su imale dobru reklamu pa su se zbog toga raširile kod nas. Eto za Mengascini verovatno retko ko i da je čuo na našim prostorima, a harmonika ima dobre karakteristike. A ima takvih nama nepoznatih harmonika jos xxx koje su možda daleko bolje i od najboljeg Guerinija. Drago mi je što prilikom kupovine harmonike nisi jurio natpis nego tehničke karakteristike koje tebi odgovaraju.
Odgovori