Hohner Tango VM

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
KadneObi
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Avg 2013, 16:09

Hohner Tango VM

Post od KadneObi »

Pozdrav svima.

Novi clan ovdje.
Pokusao sam koristiti pretragu i nema konkretnih rezultata na ovu temu.

Naime,
moze li mi iko ista reci o harmonici Hohner Tango VM (radjena je 50tih il 60tih)
Nemam vise informacija.

Unaprijed hvala
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Hohner Tango VM

Post od ssokac »

To je 4-glasna harmonika s musetom i 5-glasnim basovima,13+6 registara,7 raznih na klavijaturi,drugi se ponavljaju.
Automat registara je unutra,u kutiji,lagana je,ima drvene ravne dirke i drvene klapne.
Stara ali prilicno pouzdana harmonika,jasno je kako zvuci Hohner i za kakvu je muziku,pogotovo sto nema pikolo
Ako te jos sto o njoj zanima pitaj,znam ju u dusu.
KadneObi
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 28 Avg 2013, 16:09

Re: Hohner Tango VM

Post od KadneObi »

Drago mi je cuti da ima neko ko je poznaje.

Interesuje me ustvari sve.
Dobre strane - lose strane?
Cujem da je proizvodena 58-61?
Naravno, nema kabinu. Svirao sam eksluzivno u Muzickoj na Hohnericama, i otud taj sentiment :)

Hvala
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Hohner Tango VM

Post od ssokac »

Nema potrebe o njoj sad pisati romane u nastavcima i zamarati i druge,Hohnerica poput svih tih slicnih starih modela.
Vrijeme ju je pregazilo ali nije losa harmonika,ovisi kome sta odgovara i zadovoljava ga.
Nadje se i za dosta male pare iako neki i za takve traze van svake pameti jer su "rariret" pa bi za nju izvukli tko zna koliko...
Naravno da nema kabinu a godine-nekima su bitne,nekima ne.
Harmonika se gleda i slusa,ako i tehnicki odgovara koga briga za godine! :pudc8:
Odgovori