Firotti - Je li imao neko, kakvi su utisci?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
greedyf00x
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Sep 2013, 15:12

Firotti - Je li imao neko, kakvi su utisci?

Post od greedyf00x »

Pozdrav ljudi! :) Nov sam na forumu, nisam neki harmonikas, ali se trudim da savladam vestinu i jos uvek ucim! :) Poceo sam sa malom Melodijom sa 80 basova, 3 registra, i to je bila fina harmonika. A skoro sam od ujaka dobio staru dedinu harmoniku marke Firotti na koriscenje. Koliko sam googla-o, nemacka marka je u pitanju, harmonika je kabinska, ima 120 basova, 3 basna i 7 ovih "obicnih" registara. Po slikama bih rekao da pripada seriji Firotti Elegance, mada na njoj nista ne pise :/ Da li se neko susretao sa ovim harmonikama i kakvo iskustvo ima sa njima? :) Pogledao sam sticky topic sa proizvodjacima harmonike, i Firotti nisam nasao u toj listi :/
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Firotti - Je li imao neko, kakvi su utisci?

Post od petar3petar »

Harmonika je istočno njemačka i u klasi kvalitete je s Weltmeister, Royalstandard, Walter, Barcarola ... harmonikma.

Kabinska nije sigurno.
Korisnikov avatar
greedyf00x
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Sep 2013, 15:12

Re: Firotti - Je li imao neko, kakvi su utisci?

Post od greedyf00x »

Hvala puno na brzom odgovoru! :) Znaci da i nije toliko losa obzirom da je u klasi sa Weltmeister (nece mi ikada trebati za profi sviranje, samo za merak :P ) I jos jedno, vrlo glupo pitanje pretpostavljam za vas harmonikase :) Za sta mi sluzi jedno tanko uzano "dugme" duz cele harmonike, odmah iza klavijature je? Kad ga pritisnem, izmeni mi se ton nekako, ali sta radi tacno, pojma nemam :P
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Firotti - Je li imao neko, kakvi su utisci?

Post od cupavac »

greedyf00x napisao:Hvala puno na brzom odgovoru! :) Znaci da i nije toliko losa obzirom da je u klasi sa Weltmeister (nece mi ikada trebati za profi sviranje, samo za merak :P ) I jos jedno, vrlo glupo pitanje pretpostavljam za vas harmonikase :) Za sta mi sluzi jedno tanko uzano "dugme" duz cele harmonike, odmah iza klavijature je? Kad ga pritisnem, izmeni mi se ton nekako, ali sta radi tacno, pojma nemam :P
Trebao bi biti najglasniji, MASTER registar, ima da se dere ko blesava :jdishddf:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Firotti - Je li imao neko, kakvi su utisci?

Post od dugmetarac78 »

Ubaci pokoju sličicu pa možda odgonetnemo preciznije o kakvoj harmonici, tj. o kojem modelu je reč
Korisnikov avatar
greedyf00x
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 28 Sep 2013, 15:12

Re: Firotti - Je li imao neko, kakvi su utisci?

Post od greedyf00x »

Evo imam tu jednu koja mi je avatar, a kuburim sa foroaparatima, nemam ni jedan u kuci, a nazalost ni usb kabl za mobilni :/ Ali mislim da moze da se vidi sa ove avatar slicke? :)
Odgovori