Fabrika SKALA iz Beograda?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Fabrika SKALA iz Beograda?

Post od guerini »

Dali zna neko sta je sa ovom fabrikom za harmonike i kakve su te harmonike jel neko probao?Nigde na forumu nisam pronasao nista a i na internetu nema. :(
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Fabrika SKALA iz Beograda?

Post od lalex »

Ja ne mogu mnogo da kažem o njima. Tek toliko, moj pokojni brat je svojevremeno, mislim da je to bilo 60tih godina, kupio dugmetaru, dallape, skala. Harmonika je trenutno kod moje snaje i na prodaju je. Moram da kažem da nije neki kvalitet, mada su u to vreme, delovi bili uglavnom iz Italije, malo toga ili gotovo ništa nije pravljeno kod nas. Oni dugo ne rade, njihove dallape su bezvredne, nekvalitetne. Takva je i u mog brata, no nije dugo svirana, možda i punih 30 godina stoji, što je za harmoniku smrt.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Fabrika SKALA iz Beograda?

Post od Webmaestro »

Skala je početkom devedesetih godina zbog finansijske krize otišla pod stečaj (kao uostalom i mnoge druge firme u Srbiji u to vreme), a radnicima su zadnje zarade isplatili tako što su svakome dali po jednu harmoniku.
Tako je ova fabrika za harmonike radila svega četrdesetak godina: od pedesetih kada je osnovana pa do devedesetih kada je prestala sa radom. U vreme najveće produktivnosti Skala je proizvodila oko 300 harmonika godišnje.
stanimir ćirić
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Avg 2021, 16:07

Re: Fabrika SKALA iz Beograda?

Post od stanimir ćirić »

kojamarka tonova je stavljana u skaline harmonike
Odgovori