philharmonic harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: philharmonic harmonike

Post od srks69 »

Ako je prodaješ onda max. 350€ :jdishddf:
lemic46
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 17 Nov 2013, 04:35

Re: philharmonic harmonike

Post od lemic46 »

hvala na vasem odgovoru ali ja mislim da ni royal standard bez kabine nemozes kupit za 350 eura
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: philharmonic harmonike

Post od petar3petar »

lemic46 napisao:hvala na vasem odgovoru ali ja mislim da ni royal standard bez kabine nemozes kupit za 350 eura

Slažem se s ovom konstatacijom!
Imao sam nekada takvu harmoniku prerađenu na dalapu.

Ako te zanima prodaja mogu te spojiti s potencialnim kupcem.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: philharmonic harmonike

Post od Koca »

Zna li neko u kakvim su poslovnim odnosima bili Dallape i Philharmonic? Posto niko nije demantovao napred izneto zakljucujem da je proizvodila Dallape a takodje znam da je u tom periodu Dallape proizvodila harmonike za americko trziste sa istom deklom ali Dallapskim registrima i natpisom Dallape sa nesto drugacijim fontom slova. Ako bi neko malo pojasnio, unapred se zahvaljujem.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: philharmonic harmonike

Post od petar3petar »

Poštovanje.
Koliko ja znam Dallape nije radio harmonike Philharmonic a jednom je prilikom to i izjavio i to kada je netko na takvu harmoniku napisao Dallape.
Slične maske kao dalape imale su i neke druge harmonike poput Luchini, Stradella ... pa tako je proizvođać harmonika pod imenom Philharmonic stavio identičnu masku.
Pouzdano znam da je pod tim imenom radio i Crucianelli. Imao sam Crucianelli harmoniku identičnu kao i neke Philharmonic harmonike no nije imala dalapsku masku.
Po tome sam došao do zaključka da je Philharmonic bio distributer harmonika za određeno tržište koji je sebi birao partnera, odnosno proizvođaća s kojim je surađivao.
Ne znam postaviti fotografije ali znam da baš nije jednostavno i ne provodi se brzo pa mi se ne da s time gnjaviti.
Tko zatraži preko fejsbuka mogu mu poslati slike nekih Philharmonic harmonika koje sam imao.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: philharmonic harmonike

Post od Koca »

Hvala Ivane na informacijama.
Odgovori