Bugari ili Morlacchi ?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Bugari ili Morlacchi ?

Post od magicyzy »

Iskreno receno, malo je zalosno da je to tako.
meni je jasno da svi moraju nesto zaraditi, ali da si firme "pokvare" ugled samo zbog par eura dobiti, to mi nije jasno.

pohlepa i los management radi cuda :shock:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Bugari ili Morlacchi ?

Post od petar3petar »

Nije to kao u nekom drugom biznisu!
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Bugari ili Morlacchi ?

Post od magicyzy »

Ja uopce nisam upoznat sa situacijom kod prozvodjaca harmonika kako to ide i na koji nacim se markentiski probijaju na trziste, i kako cuvaju svoj ugled. Jedino sto sam skuzio jeste da sponzoriraju poznate umjetnike svojim instrumentima, a ovi ih tako reklamiraju.
siguran sam da imaju i druge nacine kako opstati na trzistu, potisnuti konkurenciju i ostvariti dobit...
Ja kao amater imam osjecaj da kod hamonika kao i kod drugih bransi ponekad vrijedi ona:"cijena i ime nisu jamstvo kvalitete".
Molim da me se ispavi ako sam u krivu. Hvala unaprijed na odgovorima
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Bugari ili Morlacchi ?

Post od magicyzy »

joki napisao:Pozdrav,
Morlacchi je bio majstor kod Bugarija koji je dorađivao tonove i dao svoj žig na taj rad.
Ti tonovi su u stvari ekstra kvalitet koji se vise ne moze dobiti posto je majstor pokojni.
LP,
Danas sam bio kod jednog vrhunskog majstora i kada je odsvirao prvih nekoliko tonova rekao je da harmonika ima super tonove. Nakon toga je otvorio harmoniku i rekao da su po kvaliteti tonovi u rangu hohner gola a mozda jos i bolji. Moram priznati da mi je to izmamilo veliki smjesak na lice. Inace, odlucio sam da tonove prestima tako da dobiju malo tremola, tako da ce se harmonika bolje uklopiti u orkestar ali tremolo nece biti previse izrazen.sad tjedan dana cekanja i neizvjesnosti.....
pozz
Odgovori