Koja je ovo Harmonika??

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
Proka
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Koja je ovo Harmonika??

Post od Proka »

Slika
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od micha56 »

Malo ti je mutna slika, ali trebalo bi da kazes nesto vise o njoj. Neki istorijat, koji je tebi poznat, gde, sta i td.
Ovako mozemo samo da lupamo.
Rekao bih da na sebi ima razlicite stilove - kao da je sklapana od vise razlicitih harmonika. Naravno to je samo neki moj utisak.
Na desnoj strani su joj ukljuceni 7 registara od 12, a na levoj za bas ima samo 2 registra.

Pozzz.
Korisnikov avatar
Proka
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Proka »

Ma nisu ukljuceni nisu lepo nastimovani,ali funkcionisu svi...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Bata Kanda 73 »

Pozdrav.Postoji verovatnoca da jr stara Paolo Soprani.Doduse,dekli je kao od dallape ili stare guerrini a reg.mehanizam je isto naknadno pakovan ("paciji kljun").Sigurno je 4 glasna i bezkabinska.U svkom slucaju moze biti i finog kvaliteta.Ali mogo bi da je otvoris,usnimis i postavis fotke pa bi onda mogo da ti nesto preciznije kazem.Pozdrav
Korisnikov avatar
Proka
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Proka »

Bata Kanda 73 napisao: Pozdrav.Postoji verovatnoca da jr stara Paolo Soprani.Doduse,dekli je kao od dallape ili stare guerrini a reg.mehanizam je isto naknadno pakovan ("paciji kljun").Sigurno je 4 glasna i bezkabinska.U svkom slucaju moze biti i finog kvaliteta.Ali mogo bi da je otvoris,usnimis i postavis fotke pa bi onda mogo da ti nesto preciznije kazem.Pozdrav
Evo ja sam je otvorio ali ne veruje da ce ti nesto pomoci...

Slika
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Bata Kanda 73 »

Aaa pa ne tako,nego je "prepolovi" tj.izvadi tzv.tipli i odvoji prim tj.klavijaturu od meha i onda ce se videti faseni pa ce se mozda lakse odrediti koja je harm.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od bpodnar »

Ja isto mislim da je to prepravljena Paolo Soprani. Netko je htio da izgleda kao Dallape. Jedino mijeh je bijeli što nije čest slučaj kod talijanki. Moguće da je to sklepano od 3-4 harmonike. Možda na fasenima ima neko ime utisnuto.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od micha56 »

Ma garantovano je neka budzevina i sklapanje od najmanje 3 razlicite marke harmonike. Znate ono - ima rep od macke, glavu od kuceta, a telo od medveda ...
Uostalom - ako to lepo radi - plitka klavijatura, brzo se javlja, dobro dihtuje, svi tonovi rade, nije preterano teska, jednom recju "legla ti je u sake" - sta te briga koja joj je marka. Vazno da moze fino da se svira na njoj i da to fino i zvuci. Po meni u tom slucaju - marka i nije bitna.
sinissa
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od sinissa »

ovde mi se cini da deklo nije od te harmonike
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Bata Kanda 73 »

More,ponovo gledam ovu harmoniku ,nisam video fotku kada su sklonjena dekla.Hmm,kad je bolje zagledam,izgleda da ima kabinu (neulazim u to dal je naknadno pravljena),ali cini mi se da ima.Kako god,ostajem pri tome da to moze biti i fina harmonika.Ma sto rece micha,ako coveku "lezi" sve ostalo je nebitno!Pozdrav.
Odgovori