Koja je ovo Harmonika??

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
sinissa
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od sinissa »

sudeci po slici ima sigurno kabinu al nesto gledam toliko prosto uradjene vodjice za klapne i cini mi se da su klapne plasticne.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Bata Kanda 73 »

Ma dobro to nije ni bitno pa ako bolje zagledas i settimio soprani ima plasticne klapne,doduse tako pedantno i kvalitetno uradjene-stras boziji ;)
sinissa
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od sinissa »

ma svaka je na svoj nacin dobra al treba i dobra ruka....
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Bata Kanda 73 »

E to da!! :twisted: :D Treba i solidan alat ali jos bolji majstor.Ma rekoh vec.pogle bugare i rumune (a narocito bugare),VRHUNSKI muzicari a sviraju na S4,Cantus 4 i Supite pa...sta im fali? Nistaaa! Mnoge nase koji sviraju na Guerrini President Oro Elegant,Turbodisel,Indzeksn :D ,ABS.... ;) mogu da stave u dzep (i to onaj malecki).Znaci solidna harmonicica i dobar talenat i...puuno,puuno rada tj.vezbanja!!!Veliki pozdrav Slika
triling
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od triling »

Proka napisao:Slika
Kinezi su čudo :D
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od bpodnar »

Ti Proko nalijepi na nju što god poželiš Dallape, Guerrini, Scandalli i onda će to za većinu ljudi biti ta harmonika što piše na njoj. Bitno je da ona dobro radi!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Bata Kanda 73 »

Kakvi kinezi triling? Slika Prokina harmonika je definitivno (a bas sam je dobro zagledao-kolko se moglo na fotkama) italijanska!! I moze biti da je i solidna.Prilicno sam siguran ( a reko sam i ranije) da je rec o Paolo Soprani(stariji model) oni su pravili sa belim mehom i ovim belim lajsnicama ( i to model na kojima je u basnoj strani pisalo itlia).Znaci nije kinez!
triling
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od triling »

ama ljudi, šalio sam se (naravno bez imalo zle namjere),jer je tajanstvena harmonika zaista čudno sklopljena.
Inače,da budem sasvim iskren, ja se ne razumijem mnogo u harmonike i zato mislim da je Guerini najbolja. Obzirom da ja sviram od rođendana do rođendana i da sam sluhista (nemam blage veze sa notama), niko ovde ne treba da uzima moje komentare ove vrste za ozbiljno.
Valjda treba nekad i da se malo i našalmo :D
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od Bata Kanda 73 »

Ma naravno da treba sala ,nego ja da "ne ubijes"volju proki. A inace stvarno mislim i dosta sam siguran u ono sto sam reko.A guerrini je...guerrini ;) .Veliki pozdrav!
luchhini
16 basova
16 basova
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Mar 2011, 11:16

Re: Koja je ovo Harmonika??

Post od luchhini »

mislim da je Paolo Soprani godiste oko 1960.Moj drug je imao vrlo slicnu sa belim mehom.Definitivno ima kabinu
Odgovori