Cooperfisa

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Cooperfisa

Post od accordionist »

Slika Slika

Cooperativa Armoniche je proizvodjac harmonika iz Italije koji je
sa radom krenuo jos daleke 1921. godine.
U pocetku su koristili iskustva i tajne svojih partnera tako da su odmah pokrenuli proizvodnju
hromatskih harmonika, posebno Musette stim koji se smatrao jedinstvenim po svom zvuku.

Tokom ratova i kriza u svetu mnoge prodavnice harmonika su zatvorene zbog slabe potraznje harmonika,
kompanija Cooperativa Armoniche je uspela da prezivi sa samo tri radnika.

Slika

1981. godine Pancrazio Aichino i Emiliano Roviaro odlucuju da obnove proizvodnju
pa zaposljavaju mlade skolovane radnike. Zapoceta je nova paleta proizvoda,
a kompanija dobija novo ime - Cooperfisa, vracajuci svoj znacaj na medjunarodnom trzistu.
Cilj im je da ponude asortiman proizvoda koji strogo postuju staru tradiciju
i jedinstven zvuk instrumenta, kao i prilagodjavanje instrumenta za potrebe
profesionalnih muzicara koji sve cesce traze da harmonika bude lagana i kompaktna
ali u stanju da proizvede kvalitet zvuka kao kod starih i tezih instrumenata.

Na zvanicnom sajtu mozete skinuti PDF njihovih kataloga
http://www.cooperfisa.com/index.php/catalogo-pdf
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Cooperfisa

Post od magicyzy »

Pozdrav!
Ovom prilikom bih htio dati svoje osobno skromno misljenje o klavirnoj harmonici s konverterom C/685 koju sam imao prilike isprobati na muzickom sajmu u Frankfurtu 2013.godine.

prvi opci dojam na standu Cooperfisa (prvi puta sam bio na sajmu) je da se radi o "obiteljskoj" firmi. Njemacki nije pricao nitko, ali engleski su nekako nabadali -hehehe.
Razgovarao sam s Romeom (https://www.youtube.com/watch?v=caFtaGcjeTc ) i on mi je rekao (kao i svaki probavac) da se trude da njihove harmonike budu bolje od drugih i zamolio me da odem po drugim standovima i probam druge harmonike te nakon toga dodjem kod njih i isprobam njihovu. To mi se malo cinilo cudno, ali odlucio sam tako i ucitini.
Nakon sto sam probao vise Bugari harmonika, 2 Pigini (Syrius i Super king), Excelsior (mislim da je bila Symphony gold) vratio sam se do Cooperfisa da isprobam njihovu s konverterom.
Harmonika mi je za razliku od svih koje sam do tada probao najbolje lezala. Tipke su bile mrak (brze i mekane), bas je bio prodoran ali ne preglesan.
moj osobni dojam na kraju je bio da mi ta harmonika pase bolje od svih koje sam taj dan probao i da je to to sto bi se reklo.
Koliko su harmonike izdrzljive i o njihovoj tehnickoj konstrukciji/nedostacima vam zaista nista ne mogu reci, ali na mene je harmonika ostavila zaista odlican dojam.

Znam da ce mnogi, koji ovo budu citali reci da nemam pojma i kako mogu uopce usporedjivati pigini ili bugari s ovim proizvodjacem, ("jer su to razlike nebo i zemlja"), ali kao sto sam gore naveo, ovo je samo moje osobno i skromno misnjenje.

eto toliko od mene

Lijep pozdrav svim zaljubljenicima u harmoniku i glazbu opcenito
svirajte i uzivajte :svirac: :ijuju: :cool:
Odgovori