Golden Cup harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Golden Cup harmonike

Post od petar3petar »

alibaba40 napisao:Ovo je nevjerovatno , sad ce napraviti da je kineska roba bolja od Nijemca
Poštovani gospodine ALIBABA.
Nikada nemojte nikome vjerovati, ni ja nikome ne vjerujem. Uzmem u ruke, probam, pogledam a onda zaljučujem.
Najbolje je da pojedine harmonike uzmete u ruke i sami se uvjerite u njihovu kvalitetu.
Uz napomenu!
Sve kvalitetno na ćemu piše Hohner izmislili su i napravili talijani. Njemaci su vjerojatno utisnuli samo serijske brojeve i imena na njih.
Spomenute kineske harmonike Parott i Baile su u basu i u primu gotovo identične talijanskim harmonikama niže klase. Navodno da su radili po farfisinoj licenci budući da je Farfisa neke stvari ptentirala.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Golden Cup harmonike

Post od cupavac »

petar3petar napisao: Uzmem u ruke, probam, pogledam a onda zaljučujem.
Apsolutno se slažem!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Golden Cup harmonike

Post od alibaba40 »

Gospodine Petre uz duzno postovanje vama,i vasoj reputaciji, znam da ste dobar majstor i da poznajete Harmonike, ali ne mogu prihvatiti da je kinez ikad bio bolji i bilo cemu osim u natalitetu od Nijemaca i Talijana.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Golden Cup harmonike

Post od petar3petar »

alibaba40 napisao: ali ne mogu prihvatiti da je kinez ikad bio bolji i bilo cemu osim u natalitetu od Nijemaca i Talijana.
To je vaš problem.
Tema je za širu diskusiju no ja robu ne ocjenjujem prema drugom kriteriju a ne po zemlji porjekla.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Golden Cup harmonike

Post od alibaba40 »

Nije to moj problem Gosp.Petre to su za mene cinjenice i moje misljenje, a vi mozete ocjenjivati kako vi zelite.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Golden Cup harmonike

Post od petar3petar »

alibaba40 napisao:Nije to moj problem Gosp.Petre to su za mene cinjenice i moje misljenje, a vi mozete ocjenjivati kako vi zelite.
Pa što ja ne bi imao svoje mišljenje kad vi imate svoje!?
Nemojte biti sebični.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Golden Cup harmonike

Post od alibaba40 »

U rdu jasno je da zelite da vasa bude zadnja , pa neka vam bude.Pozz
Odgovori