Vertikalna kabina, Barikole

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od DzoksySp »

Ja sam kod svog majstora svirao isto jednu Hohnericu, ne sećam se modela da li je verdi ili tango, 120 basova troglasna,sedef sive boje. Harmonika je strašno svirala, sjajan tremolo, baš kao iz starih filmova. A plaćena je 5000dinara, tj 40 eura.
Što se tiče ove ruske harmonike, ona je marke serenada, imao je sličnu naš čuveni član steela http://accordion-nt.spb.ru/ evo je na ovom linku.
Inače svirao sam takođe kod majstora kabinsku deliciju na kojoj je stavio dalapsku deklu jer je fabrička mnogo gušila. Harmonika jako dobro svira,bolju deliciju nisam imao prilike da čujem, ima lepu kabinu, nekim čudom su tonovi italijanski, nisu hohnerovi ili neki levi. Ali naravno mehanički je nikakva, klavijatura tvrda i nikakva :D
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od kompozitor »

Sta mislite koliko vredi ta ruska harmonika?
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:Ja sam kod svog majstora svirao isto jednu Hohnericu, ne sećam se modela da li je verdi ili tango, 120 basova troglasna,sedef sive boje. Harmonika je strašno svirala, sjajan tremolo, baš kao iz starih filmova. A plaćena je 5000dinara, tj 40 eura.
Moze biti da je moja, ako ste je probali kod Mila, pre par meseci. Cena i opis odgovara.

Steta, jednu sam probao, i verovatno je od vlage propala i to u zadnje vreme (doneta u Bg da se proda i drzana u suterenu koji je vlazana oko 2 meseca). Inace imala i je jedan ravan registar, i odlicnu mehaniku. Bar pola kozica nije radilo kako treba. Ko zna koliko bi to kostalo da se sredi....
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od DzoksySp »

kompozitor napisao:Sta mislite koliko vredi ta ruska harmonika?
A šta znam, meni je lično 500 eura puno za rusku harmoniku, a one nisu ni tonski ni tehnički sjajne(tako mi je rekao majstor) nisam imao prilike da ih sviram. Možda bi 400 eura bilo ok za tu rusku, ne znam koja bi bila realna cena pošto ih na našem tržištu nema mnogo, ja sam 550 platio H.Atlantic IV u super stanju, harmonika mi je super, mada sam tražio stariju verziju ali nisam uspeo da je nađem, pa sam uzeo noviju. :D
kompozitor napisao:
DzoksySp napisao:Ja sam kod svog majstora svirao isto jednu Hohnericu, ne sećam se modela da li je verdi ili tango, 120 basova troglasna,sedef sive boje. Harmonika je strašno svirala, sjajan tremolo, baš kao iz starih filmova. A plaćena je 5000dinara, tj 40 eura.
Moze biti da je moja, ako ste je probali kod Mila, pre par meseci. Cena i opis odgovara.

Steta, jednu sam probao, i verovatno je od vlage propala i to u zadnje vreme (doneta u Bg da se proda i drzana u suterenu koji je vlazana oko 2 meseca). Inace imala i je jedan ravan registar, i odlicnu mehaniku. Bar pola kozica nije radilo kako treba. Ko zna koliko bi to kostalo da se sredi....
Moguće da je Vaša, probao sam je kod Mileta krajem januara. Sećam se da je došla u najlon kesi, da je imala dva registra sa strane i obične tanke kaiševe. Koliko pamtim, mislim da je promenjeno par kožica i još neke sitnice.Retko dobra stara Hohnerica.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od DzoksySp »

Vlaga je smrt za harmoniku, od vlage strada sve živo, i meh zabuđa i kožice se saviju i pootpadaju, tonovi mogu da zarđaju, dirke da se zaglave... Nek je i najgora marka i nek je ko zna kakva samo je ne treba držati na vlažnom mestu.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:Moguće da je Vaša, probao sam je kod Mileta krajem januara. Sećam se da je došla u najlon kesi, da je imala dva registra sa strane i obične tanke kaiševe. Koliko pamtim, mislim da je promenjeno par kožica i još neke sitnice.Retko dobra stara Hohnerica.
Da, to je ta, u najlon kesi. :cool: Meni se ne svidja sto je nizeg stima, na 434 Hz. Malo bas mehanizam teze prebacuje, jos jedan bas mi zveci, i jos 2-3 kozice treba srediti da bi bila u top stanju.

Kasnije sam uzeo Tango II, sva od sedefa, u dosta boljem stanju, a i bas dobro svira. Nije imala kaiseve, pa sam kupioo nove. Platio sam je 5500. :ijuju:
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od kompozitor »

DzoksySp napisao:
kompozitor napisao:ja sam 550 platio H.Atlantic IV u super stanju, harmonika mi je super, mada sam tražio stariju verziju ali nisam uspeo da je nađem, pa sam uzeo noviju. :D
Bio sam cuo jedan iz '50 i neke. Sta'ota kakav ima ton, to vredi uzeti, samo sto jos ni jedan nisam video da neko prodaje.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od DzoksySp »

Ti stari atlantici su baš stra'ota :D Njihovi tonovi su u klasi italijanskih tipo amano i sviraju kao ludi, teško ih je naći, nema ih skoro nigde. Pre neki dan je bio jedan stari za 500 eura i otišao je kod preprodavca i sad je po duplo većoj ceni :D :shock:
Evo ga jedan jako stari atlantik (mada ima i još stariji, sa drugačijom deklom i registrima)
Slika
I evo ga nešto malo noviji (kraj 60ih možda)
Slika
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Vertikalna kabina, Barikole

Post od kompozitor »

Iz '55

https://www.youtube.com/watch?v=i5448q6vmC0

Bio je jos jedan malo bolji snimak, sad ne mogu da ga nadjem.
Odgovori