harmonika curtini 120 basova

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

harmonika curtini 120 basova

Post od mladen-marija1 »

pozdrav,kupio sam ovu harmoniku,nikad nisam cuo za ovaj brand,da li neko ima neka saznanja o brandu "curtini",pokusao sam nesto saznati na internetu,ali nema informacija,inace sama harmonika je troglasna,ima 5 registara na prim strani,registri su manji,kockasti,srednji registar je crne boje,ostali su bijeli,na basnoj strani ima jedan veliki dugacki metalni registar,ima 2 boje glasa,harmonika je veoma lagana,damski model,manjih je dimenzija,ima klavijaturu s osovinom,drvene tipke,lijepo zvuci,na prim strani pise "curtini" velikim slovima,a na basnoj strani pise "dundy" pisanim slovima,harmonika je crvene boje,lijepo zvuci,meni se cini da bi mogla biti tamo negde iz 50-ih :reading:
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: harmonika curtini 120 basova

Post od DzoksySp »

Svirao sam takvu istu harmoniku kao sto ste opisali, mali damski format troglasna,crvena. Sasvim solidna harmonika. Slusao sam jednu takvu na youtubu, najvise me podseca na Paolo Soprani
Odgovori