Harmonike bez natpisa

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Harmonike bez natpisa

Post od alibaba40 »

Evo ne znam di bi stavio ovu temu,ako joj nije mjesto ovde neka je Admin premjesti.Sto sam htio reci posto jako puno pratim harmonikase sa youtubea i tv itd.
primjetio sam mnogo vrhunskih Harmonikasa kako sviraju harmonike bez natpisa.Dali je to sad trend ili je to sad ne znam kako bih se izrazio ne zele vise da se, neke harmonike promovisu,reklamiraju ili dolazi neka nova marka Harmonike pa joj pripremaju teren?Imali neko kakvog pojma o tome? :zbunjen:
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Harmonike bez natpisa

Post od cupavac »

Nisam to primjetio, doduše, ne gledam Youtube baš često.
Koje su harmonike u pitanju?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Harmonike bez natpisa

Post od Koca »

Pozdrav Alibaba!
Primetio sam i ja ali bolje reci poznate harmonike sa skinutim natpisima. Sviraju Borko, Aca,... Gledao sam na TV-u da se poznate marke automobila sa jakim motorima i ful paketima opreme zbog visokih cena prodaju bez oznaka (ili ih vlasnici skidaju ne znam tacno) da ne bi privlacile paznju lopovima. Tako se velika vrednost skriva od ociju javnosti, pa bi se mozda ovaj trend mogao povezati i sa harmonikama.

https://www.youtube.com/watch?v=2z5oEbYMlT4
Jaric_T_Zivadin

Re: Harmonike bez natpisa

Post od Jaric_T_Zivadin »

Videli svi da je Kemis skinuo oznake sa svog prezidenta (jer ga je dobio da reklamira gverinija), pa se sad svi primili redom. I znani i ne znani! A fora je i u tome sto ima dosta fals harmonika pa nekima ide na ruku da poskidaju obelezja.
Nema tu ni "S" od nekog skrivanja vrednosti , jer vecina pati od toga da pokaze neki prestiz. Da se pokazu kako imaju skupu harkoniku i da se zna da su dali neke velike pare. Seljanija i povodljivost ka "trendovima".
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Harmonike bez natpisa

Post od paponja »

U košmaru Balkanskih Harmonika i prisustvu veceg broja kopijia nego orginala firme Gueriini došlo vrijeme da je bolje svirat harmoniku bez imena nego sa potpisom Gueriini!
Danas svaka "šuša" svira Gueriini pa oni malo poznatiji skidaju naziv sa svojih instrumenata,ništa novo za Balkan!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Harmonike bez natpisa

Post od alibaba40 »

Doduse mene toliko natpisi i ne zanimaju bitno mi je da je harmonika tehnicki ispravna dobra i da je vlasnik lijpeo svira.Iskrano prestiz me nikad nije zanimao. :svirac:
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Harmonike bez natpisa

Post od MladenIsakovic »

Mislim da nije stvar u tome, već u reklami. Pretpostavljam da, budući da su im YT kanali jako gledani, plus prisutni na TV često, mislim da hoće dobiti harmoniku na poklon koju bi reklamirali, kao nekada što su veliki harmonikaši dobijali. Zato sa svojih sadašnjih harmonika skidaju natpise. Svakako da Borko, Kemiš, Čergar i slični imaju novca za originale, i sviraju originale. Nego neće reklamirati harmonike bez poklona.
Odgovori