Hohner-u koji rang spada?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Webmaestro »

Pozdrav vadalv1993. Ovo je tema "Hohner - u koji rang spada?" i tesko da ce ti neko odgovoriti na pitanje o stimovanju i servisiranju harmonika. Najbolje ce biti da najpre pretrazis forum (jer je vec pisano o stimovanju), pa ako ne pronadjes ono sto te zanima otvoris novu temu u kojoj ces ljubazno potraziti da ti neko pomogne oko ucenja tog zanata ;)
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Tomina »

znam da sam negdje pročitato da hohner ima neki model harmonike koji je sinonim za "zvučnost harmonike", tj. da se jako čuje.

Konkretno me zanima koji je to model, znam da je to bio kvalitetan model, bez kabine.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od petar3petar »

Pozdrav vadalv1993!

Ćinjenica je da ste zalutali s pitanjem o štimanju budući da ste ga postavili u ovu temu, što je primjetio i Webmaestro. Vaš sam post primjetio tek večeras iako sam u među vremenu bio nekoliko puta na forumu.

Možete mi se obratiti privatnom porukom na ovom forumu ili meilom na adresu: [email protected]

Ćesto sam i na Skype.u: petromaestro

Možemo komunicirati i preko facebooka

Ako uskoro ulazite u 50-tu onda ste koji "dan"?! mlađi.

Ivan Petrović
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
TBjole
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2011, 15:25
Lokacija: Trossingen Njemacka

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od TBjole »

http://www.youtube.com/watch?v=NFz-b9XM ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=E_35PKNe ... re=related

posle duzeg trazenja sam naso jedno ko moju slicnu Harmoniku sta mislite od ove harmonike

poz Tbjole
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od petar3petar »

Pozdrav!

Harmonike su kao i sva roba, sviđa ti se ili ne.

Hohner VOX 2 je elektronika ugrađena na Atlantik 4 klasičnu harmoniku koja je izrađena na limenom korpusu i nij ekabinska. Tonovi su, barem nekad prije bili, najbolji hohnerovi koji su adekvatni talijanskim TIPO A MANO tonovima. Hohenr bolje nije radio.
Osim ovog modela hohner je na Atlantik 4 korpusu radio i modele VOX 3, VOx 4 i VOX 5. VOX 5 je imala i MIDI priključak.

Ja sam nekad bio lud za takvim harmonikama dok nisam ušao u dubinu problema i shvatio što je harmonika te kako se može napraviti, mislim na tehniku izrade.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:49, izmenjeno 1 put ukupno.
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od BaneVasic »

Moja prva harmonika je bila Hohner resonator bio sam jako zadovoljan njom ali sam je prodao jer mi je trebala jaca harmonika za suve svirke jeste da je hohner dobra za ozvucenje al mi je trebala harmonika tipa guerrini dallape :svirac: posle sam je prodao i
kupio Dallape koju su mi kasnije ukrali :( :svirac: :svirac:
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od eman »

Da ne bih otvarao novu temu, a s obzirom da se radi o Hohneru zamolio bih kolege za pomoć. Naime, slucajno sam dosao u posjed starijeg modela Imperator IV koja je u priličito lošem stanju. Ta harmonika ima veoma komplikovan mehanizam klapni koji se potpuno odvojio od dirki tako da sam ga dobio u kesi :) Vidio sam da bi trebalo sastaviti bezbroj malih stiftova i oprugica, a izgleda mi toliko komplikovano da ne znam moze li se uopste popraviti. Da li postoji rjesenje za to i koliko bi otprilike koštao popravak ako je uopste moguc?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Bata Kanda 73 »

Eman,ne bi se uopste zanosio oko toga,to bi te iskostalo i opet ne bi ima harm.kako treba.Imao bi limeno bure sa letvama unutra koje prave prosecan ton!
Korisnikov avatar
TBjole
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2011, 15:25
Lokacija: Trossingen Njemacka

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od TBjole »

eman napisao:Da ne bih otvarao novu temu, a s obzirom da se radi o Hohneru zamolio bih kolege za pomoć. Naime, slucajno sam dosao u posjed starijeg modela Imperator IV koja je u priličito lošem stanju. Ta harmonika ima veoma komplikovan mehanizam klapni koji se potpuno odvojio od dirki tako da sam ga dobio u kesi :) Vidio sam da bi trebalo sastaviti bezbroj malih stiftova i oprugica, a izgleda mi toliko komplikovano da ne znam moze li se uopste popraviti. Da li postoji rjesenje za to i koliko bi otprilike koštao popravak ako je uopste moguc?

pozdrav Emane ako hoces poslaji mi tu Harmoniku da vidimo sta se treba napraviti i koliko bi ti odprilike doslo posto sto si sada opiso nemoze se nista reci ako bi trebalo ja ti mogu direktno iz Hohnera nabaviti djelova ako ti se isplati posto neznam sta je u redu a sta nije ako imas Interesa javi mi se pp ja cu ti dati adresu svoju pa cemo pogledati dali se moze stagod uraditi ili ne

poz Josip
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od eman »

Hvala za prijedlog i pomoć, trenutno sam harmoniku ostavio kod majstora mislim da ce se moci popraviti....
Odgovori