Hohner-u koji rang spada?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
srx
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Hohner-u koji rang spada?

Post od srx »

POZDRAV...forumasi i ostali sto ovo citaju!
Interesuje me vase misljenje o harmonikama hohner..
Imam jednu hohner evo slika

Slika
Znaci Hohner lucia
Interesuje me vase mislenje inace o harmonikama marke HOHNER i njihov status u odnosu na ostale harmonike....
Ja sam jako zadovoljan sa njom i tehnicki je jako dobro odradjena...Nije ni blizu weltmeistera ili royal-a...
Tako da vas molim da mi kazete...!
:)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Bata Kanda 73 »

Pozdrav! Vecina Hohner-a spada u losiji tj.nizi rang harm.Ova tvoja spada u nizi rang,i skolskog je tipa tj.za pocetnike.Jedine Hohnerice (a bilo je reci o njima) koje su prof.i spadaju u visu klasu su Morino i naravno Gola! A sto se tice Weltm. (one sa kabinom) su bolje od svih skolskih pa i neki profesionalnih hohnerica(npr.imperator IV i V).Eto toliko.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od micha56 »

Po meni - Hohner harmonika je u principu bolja od Weltmeister, jer ima jaci ton, trajnija je i jaca po konstrukciji.
Svakako su Hohner harmonike i skuplje od Weltmeister, pa cak znaju biti i "preskupe", ali ...
Nemaju bre, brate, balkansku dusu. Ne mogu one da daju ono sto se trazi od harmonike kod nas (citaj ex-YU).
One su dobre za polke, za svirku uz jodlovanje i jednom recju - nemacku i francusku muziku.
Kod nas je italijanska harmonika i car i carica.
Ima mekocu, dusu, pa iako i nije kabinska, Basson je vrlo slican kabinskom tonu.

Ako nameravas sa ovom harmonikom da sviras narodnu muziku - nikako nece da zvuci i ne preporucujem je za takve stvari.
A, ako je za ucenje po sistemu - ajd da probam, pa da vidim da li mi to ide ili ne - e, onda moze i to samo dok ne vidis da li ide ili ne. Kad vidis da ide - prelazi na bolju, a ako ne ide - prodavaj.

Pozzz.
Korisnikov avatar
srx
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od srx »

Hvala....Mogu nesta izvuci od Vas Bata Kanda...
A Vi Micha ...sa vama se slazem...
e znaci pocetnik sam napredniji i razmisljam sebi uzimati drugu harm....
Razmisljao Sam o Paolo Soprani jer sam vidjeo jednu jako dobru...Dok Guerrini i Dallape su stvarno vrh za njih cemo da vidimo kasnije.. (ipak ne moze sve odjednom dok zaraim po svirkama ) xD
A za Weltmeister sam jako ogorcen jer mi se ne svidjaju nemaju uopste lepe registre...a Mehanicki da Bog sacuva..sama plastika i kao djecije su (sem pojedinaca)
Znaci ja sam Zadovoljan Hohnericom jako tehnicki ali Isto sam skontao nema tek tako dobre registre za Srpse narodne pesme :) POgotovo kola...Zivjeli interesovalo me je samo to...a ako mogu otvoriti jos jednu temu vezano je za literaturu imam nekoliko strana jedne jako dobre knjige pa da vidim da li ste se sreli sa njom i da mi je posaljete ako je vec neko sknirao... :) ? LIJEP POZDRAV!!!
hadrijana
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od hadrijana »

Pitanje u vezi harmonike Hohner Verdi II, starija, 96 basa, sluzi za ucenje. Dosta ocuvana i frisko servisirana i ustimana. Jel puno 500 EUR za tu harmoniku?
Govorim o cijenama u HR koje su vise od cijena u Srbiji vjerojatno.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Dallape 1960 »

SRX Paolo Soprani su skroz OK harmonike..ja sam je ranije svirao skoro 5 godina..ako ti trenutno nedostaje novca za Guerini ili Dallape Paolo Soprani je jedno od dobrih resenja!!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Bata Kanda 73 »

Ma apsolutno Paolo Soprani je extra,instrument-narocito kad uporedis ulozeno (novac) i dobijeno.
Ja sam imao (bezkabinsku) P.Sop.staru preko 40g.i bila je stvarno dobra.Tako da ako naletis na P.Sop.bilo koju ( a posebno kabinsku) pogledaj s kolko love raspolazes i kupuj-neces pogresiti.A Hohner-za 500 evra 96b? Nebi uopste razmisljao o tome,bolje dodaj jos max.toliko i uzmi instrument kakao treba.Vec je receno za Hohner-jedine hohnerice koje pariraju italijankama su: Gola (sasvim neopravdano toliko skupa) i H.Morino serije M (tzv.domino). Ali se tesko nalaze i previse kostaju.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Dallape 1960 »

Negde sam procitao da hohner gola moze da kosta i do 15000 eura :asdfnjo: pa to kao 2 S. Soprani.. ko 3-4 prezidenta :asdfnjo: pa kakva je to harmonika brate dragi? SAMA SVIRA?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Bata Kanda 73 »

Pa verovatno sama :D Nego eto hteli da pariraju Settimiju i Scandalliju u ono vreme pa izasla Gola.Jbga Settimia ai Scandallija vise nema a Gola ostala pa sad ( buduci da se narucuje i ceka na nju ohohooo!) budze cenu totalno bezveze.Kvalitetna jeste ali ne toliko kolka joj je cena.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od Dallape 1960 »

Da je zena gola pa ajd..ali Hohner gola.. :pudc8: Mnogo skupo.. :D
Odgovori