Aquila s kabinom

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Aquila s kabinom

Post od sampionce »

Pozdrav kolege.
O firmi Aquila nema bas mnogo podataka.
Moze li ko da kaze, na osnovu fotografija, da li je u pitanju "originalan" instrument i vredi li sta?
Navodno, instrument je s kabinom...

Napomena: nema fotografija unutrasnjosti instrument (sto ostavlja prostor sumnji) :zbunjen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Neso
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 22 Nov 2016, 16:11

Re: Aquila s kabinom

Post od Neso »

Dobro vece,da ti samo kazem .ja sam taj model vidio na njemackom ebayu,prodaje se za 715€,a druga stvar da ti neko prodaje harmoniku sa kabinom za tu lovu,malo mi smrdi ,a sto s tice firme koja proizvodi harmonike Aquila, ona se nalazi u Castelfidardu i najvise prodaje za Meksicko trziste.To je moje misljenje.Lepi pozdrav iz Italije Nebojsa
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Aquila s kabinom

Post od sampionce »

Dosao sam u posed tog instrumenta.
Strasan instrument! Iznutra mahagoni, fantastican zvuk.
Slike uskoro...
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Aquila s kabinom

Post od petar3petar »

Harmonika je dobra ili loša bez obzira što na njoj piše.
Ne sviraju slova, bolje reći brendovi. Brendovi se samo plaćaju bez obzira kakva se kvaliteta iza njih nalazi.
Mislim da maska nije orginalna jer što sam imao i vidio na maski su imale orla (aquila tal.=orao) no ne kao npr. Dalape ili Guerrini onako kičasto nacifranog.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Aquila s kabinom

Post od sampionce »

U potpunosti se slazem s G-dinom Petrovicem.

Maska je, verivali ili ne, uradjena od drveta! :affraid:
I po mom skromnom misljenju joj jos vise zaobljuje zvuk i cini ga toplijim (iako ima 2 kabine).
Slike uskoro...
Odgovori