PONOVO RADI GUERINI!

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

PONOVO RADI GUERINI!

Post od guerini »

Price medju harmonikasima kruze kako Guerini je opet pokrenuo proizvodnju harmonika, pa imali ko informacije iz prve ruke kakve su im nove harmonike, koji su modeli, cene? :ijuju: :harmonikas:
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od mladen-marija1 »

istina je,pokrenuta je proizvodnja,radi se i model superior 2 prezident,tamo je licno bio jedan prijatelj koji vrlo cesto boravi u castelfidardu,a razumije se vrlo dobro u problematiku harmonika,upitao sam ga za misljenje jer je i mene interesovalo,odgovorio mi je : ni bolja ni losija od vecine novih talijanskih harmonika,poprilicno je razocaran,rekao mi da to nema blage veze s onim starim dobrim harmonikama,ni tonski,ni po kvalitetu izrade,to je njegovo misljenje
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Znas li koja je cena?
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od mladen-marija1 »

malopre sam se cuo s njim,izgleda da ce dobiti zastupnistvo guerrinija za hrvatsku,bosnu i sloveniju,dosao je pre 5 dana iz castelfidarda,rekao mi je da je napravljeno 10-ak superiora 2 i 10-ak superior 2 prezidenta,promijenio je misljenje na bolje!!! rekao je da je prijatno iznenadjen,da je ton koji daje sadasnji prezident odlican,da je po njemu bolji i od beltune i od scandalli extrema,da su kabine(basson i klarinet) masne i jake,cijena nece biti mala,mislim da ce biti skuplja od scandalli extrema ili barem jednaka,stavljaju se zasad tonovi voci armoniche,imaju neki svoj novi zasticeni patent s tonovima,sugerirao je proizvodjacu da promijene izgled i broj registara(umesto kvadratnih da stavlja kao sto su bili prije)...to su najsvjezije informacije...no..dobro je da se nesto novo desava...ja se ipak jos ne odricem moje stare dobre scandalli :pozdrav:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od sampionce »

Pa naravno da je "promenio misljenje na bolje" ukoliko postoje sanse da bude predstavnik iste firme za HR, BiH i SLO... :D

Postoji li neki web-sajt na kome mogu da se pogledaju aktuelni modeli? Neki kontakt?
Jaric_T_Zivadin

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Jaric_T_Zivadin »

sampionce napisao:Pa naravno da je "promenio misljenje na bolje" ukoliko postoje sanse da bude predstavnik iste firme za HR, BiH i SLO...
:zbunjen:
Sampionce, kojekude, pravo zboriš. :pozdrav: Dobre su sanse da je bas nesto takvo u pitanju iako se delom sebe najiskrenije nadam da nije. Obelezila je i ta firma jednu epohu kod nas i meni licno bi bilo drago da nastavi poslovanje sa dobrim, kvalitetnim instrumentima.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

To sam i ja hteo da kazem, no nema veze kakvi su komentari ako rade lose harmonike nece ih prodavati kao nekad. Moze neko pricati da su extra, pa ako ja odem da kupim i meni ne odgovara onda su u lazi kratke noge. Moj poznanik je imao ponudu da radi zastupnistvo za S.Soprani ali je odbio jer takve kakve su nece zadovoljite potrebe naseg trzista. Trazio je da moraju da poboljsaju kvalitet tonova jer nece moci prodati za toliku cenu. Znaci bio je sa suprugom koja je isto profesor harmonike licno u S.Soprani i uradio je neki video snimak koji cu mozda naci ali kaze jedva je uspeo da odsvira neka kola od Pavkovica i tu je sugerisao o tome sta jos da poprave, sta je posle bilo ne znam, mozda su i uvazili, a covek zivi u Sloveniji nemogu proveriti. Tako da mi je drago sto "Ponovo radi bioskop" no videcemo kakvi ce filmovi biti. Moje je misljenje da trebaju zaposliti nekog jakog virtuoza koji ce raditi na zavrsnoj kontroli i da harmonika mora svirati odredjeni broj sati pre stavljanja u prodaju a ne da kupac slusa price kako ce to vremenom biti bolje. Pa dovoljno je da jedna kozica bude vise zalepljena nego sto treba pa vec ce tesko proraditi ton punom snagom kao susedni i kad prodje vreme pa ispada da ne valja ton itd, itd...
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od mladen-marija1 »

ne znam zaista,pre jedno mjesec dana tako mi je komentarisao,a sad je druga prica,covek je vrlo upucen,radi izmedju ostalog i svoju seriju harmonika u castelfidardu,kupio je i upijao i "krao" znanje godinama,bio je licni prijatelj sa pokojnim Pijerinijem,konstruktorom legendarnog scandallija super 6,nemam razlog da mu ne verujem,mada prava i surova istina dolazi na vidjelo kad se instrument stavi na koljena i rastegne,e tada nema ni lazi ni prevare,slazem se sa kocinom konstatacijom "da ce se razraditi i usvirati s vremenom" price za malu decu,recimo npr.samo kad je za svoje harmonike insistirao i trazio od majstora da mu urade "drveni cesalj" na klavijaturi,svi su ga gledali kao da je pao s marsa,ili npr.kad je zahtijevao i insistirao od majstora gramazu tipke od 85 grama,isto su se snebivali i cudili mu se,govorili mu da mu nece dihtovati harmonika,no to se pokazalo netacno,harmonika mu itekako dihtuje,takodjer stavlja i mahagonij u svoje harmonike,do najmanjih sitnica insistira na kvalitetu,bas se trudi i zeli da uspije,vidim da covek zivi za to,iz njegove price sam zakljucio da briga talijane za kvalitet,da njih ustvari zanima da za sto manje para naprave harmoniku i da je za sto vise para prodaju da ostvare dobit,nazalost...bas sam radoznao kako ce to sve ispasti,uglavnom napravit ce pet sest probnih modela,u svakom ce biti tonovi razlicitih prozvodjaca,te setove tonova za svoje harmonike skuplja godinama,dosta je para uleteo u taj projekat,vidit cemo kakav ce biti rezultat,ja licno ocekujem vanserijske harmonike....sto se tice guerrinijevih modela,rekao mi je da ce te prve primjerke guerrinijevih modela donijeti na prezentaciju i u srbiju,javit ce mi kad tako da vas mogu i obavestiti gde i kad,rekao mi je da ce predstavnik guerrinija za srbiju biti najverovatnije jedan gosp.iz beograda,ne bih da ga imenujem,on vec zastupa neke renomirane talijanske firme,vidit cemo,nadam se da je u pravu,od tih novih harmonika probao sam jedino novi settimio soprani artist 6,mozda bi mi se ta harmonika i svidila da nisam cuo kako zvuce legendarke,tonsko poredjenje tih starih i ovih novih po meni je bespredmetno,znaci stare ih tonski "oduvaju" na prvu...to je moje licno iskustvo
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od Koca »

Pa 85 g je sasvim ok, ja cak 90g radim sto je relativno zavisi gde meris, ja merim neposredno uz crnu dirku gde dodju prsti kad sviras trilere, pa mozda je to bas isto jer par milimetara dalje ispada manja gramaza. Tu se apsolutno slazemo po pitanju tvrdoce. Drveni cesalj da, no ja nisam za opciju da se kroz drvenu dirku probusi samo obicna rupa, jer vremenom drvo zivi povuce vlagu i stegne osovinu i uspori dirku ako se retko svira, a kod jako istrosenih harmonika ta rupa se razloka pa dirke setaju. Sad vidim pobego sam ja od teme, ali si me ti Mladene odvukao :pozdrav:
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: PONOVO RADI GUERINI!

Post od mladen-marija1 »

ma nema veze koco,ja sam sretan kad komuniciram s ljudima od kojih mogu nesto da naucim,evo sad kad smo vec kod dirki,ovo sam takodjer saznao od mog prijatelja,saznao je dosta tajni od starih talijanskih majstora,to je tako,jednostavno "znanje se krade",rekao mi je takodjer da su stari italijanski majstori drvene dirke drzali po dve godine u jutenim vrecama natopljene orahovim uljem,da se dirke tako impregniraju i ojacaju strukturu drveta,postavljam pitanje:ko ce danas tako nesto raditi? jednostavno nitko,nekad su harmonike radjene do perfekcije,s ljubavlju,s vrhunskim materijalima i to je tajna dobrog zvuka,ja vjerujem da kad bi se i danas radili takvi instrumenti,da bi nasli svog kupca
Odgovori