Ruska dugmetara

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
sixtiae
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Maj 2011, 22:03

Ruska dugmetara

Post od sixtiae »

Ćao svima!
Kupila sam skoro polovnu rusku dugmetaru, tulsku, dakle ovu http://en.wikipedia.org/wiki/Garmon
:)
ne razumem se u harmonike nikako, sviram klavir pa se sa klavirnom još nekako i snalazim, ali sa dugmetarama nikako :P
ako neko zna da mi kaže nešto o ovoj harmonici, kao i gde bih mogla da je servisiram, bilo bi super :)

fala! :svirac:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Ruska dugmetara

Post od micha56 »

To je ova GARMON harmonika;

Slika

A kako si je kupila, kad se ne razumes u harmonike nikako?
O harmonici - najbolje ovde zna Bata Kanda 73. Javice se vec on, cim vidi post, ali ja bih onako od oka - bilo koji majstor, koji servisira druge harmonike, moze i ovu harmoniku svakako da radi bez problema. Ali ...

Evo i jedan video sa ovom harmonikom i to sa klavirskom tastaturom:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f5O-gd_7hhU[/youtube]

Pozzz.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Ruska dugmetara

Post od alibaba40 »

Joj micha disi ovo iskopo ,jos nisam cuo ovako simpa triliere? :jdishddf:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ruska dugmetara

Post od Bata Kanda 73 »

Pa nemama nista posebno da dodam u odnosu na ono sto je reko micha.Ovakve harmonicice mogu biti dijatonicne ili tzv.unitonicne tj.klasicne.Mogu imati 2,3 ili 4 reda dugmica ili,kao sto je micha nabacio snimak ovog jermena,i klavirna.Princip finkcionisanja i gradje ovh harmonicica je isti ko i "klasicnih" tj.nama poznatih harm.te je i servis takvih harm.isti ko i za druge harm.ali,predpostavljam,je jeftinjiji :) .
Odgovori