Melodija Violeta

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
accordion
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Melodija Violeta

Post od accordion »

Posjedujem tu hramoniku stara je oko 20 godina na njoj ako je svirano svega 2h sada je ja pokušavam svirati i učiti se na njoj!! Šta misite jel dobra za početnika?
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Melodija Violeta

Post od Webmaestro »

Koliko basova ima?
accordion
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Melodija Violeta

Post od accordion »

80
hrmnk
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Melodija Violeta

Post od hrmnk »

ovaj post nije tako star a iako sam novi član tek od nedavno da se pridružim. Svirao sam preko 30 godina na weltmaisteru 48 basova razne kućne svirke (ništa profesionalno) i fešte su bile nezaboravne. mala harmonika ,lagana, ne lomi kičmu. Kupio sam prošle godine welt. 120 basova, najviše zbog štima koji mi je u uhu godinama. Što da kažem duplo je teža i slomit će me. Nakon par sati sviranja ne mogu više ni da sjedim ni da stojim. Ovakvu kao tvoja ima moj harmonikaš (profesionalac) jer ja za profi svirku sviram violinu,gitaru i prim
i harmonika mu je super. ima i nekoliko drugih ali za pratnju na svadbama ili za svirku na otvorenom koristi upravo ovakvu melodiju. Nije teška i pokriva cijeli opseg tonova koji mu trebaju tako da bez problema je koristi i uči na njoj. Bitno je da je netko pregleda da nije slučajno došlo do raštimavanja pojedinih tonova jer će u tom slučaju tvoja svirka biti uhu neugodna ma koliko se god ti trudio. One profesionalne, kabinske za početak su preskupe i preteške(iako je moj san Guerrini president ali nisam baš sa parama na ti)
pozdrav i imaš moju podršku

uostalom pogledaj sliku sa jedne naše svirke mog banda "FIŠKUŠI"

http://img16.imageshack.us/img16/8962/fiskusi.jpg
ivek-cool
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Melodija Violeta

Post od ivek-cool »

pozdrav svima ! eto ja sam se poceo uciti na melodiji 80 baseva stim da je bila losija od navedene imala je samo 2 registra bason i musette al ko da je to bitno kad se pocinje uciti .......i nakon 5 godina prebacio se na klavir i klavijature i evo zadnjih 4 godine sviram harmoniku (guerrini superior 2). Po meni se kupuje harmonika za ono sta se svira , u kojem ukruzenju i uvjetima . Cak je i pametno imat neku losu za svatove kad je zima ili kad pada kisa .E sad kad ljudi kazu "lagana je i ne lomi kicmu" razumijem ga sta se podrazumijeva time al nikad lagana nece imati snagu i ton ko teze i kabinske harmonike . Jedno vrijeme sam svirao luciu 96 baseva(hohner) super lagana al sa tamburasima pretiha ..............
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Melodija Violeta

Post od harmonikaš_ivan »

za pocetnika je 80basova, ja mislim sasvim normalno...ja sam poceo sa welt 60basova i sad sam kupio royalicu 120basova...... ali nesviram dugo..sviram od 1.1.2010....
Biker
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 10 Nov 2012, 14:56

Re: Melodija Violeta

Post od Biker »

Ima više melodija ali ako smo kod 80 basova to je onda Violeta III. Imam tu harmoniku i mogu jedino reći da je dobra za početnike, kao što sam i ja.
Moja je stara 37 godina. 80 basova, troglasna, 9+2 registra, plitka tipka i glasna mogao bih tako reći...
Jedini problem kod tih harmonika je što tipke registara znaju otpast pa ih morate ponovo naljepiti i nedavno mi je G tipka otpala... ali dobro ljepilo je rješilo stvar. Nije teška tako da ne lomi leđa
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Melodija Violeta

Post od Ukika »

imao sam melodiju, upravo Violetu, 80 basova, troglasna (5+2 registra).. sluzila me lepo.. dobra je to harmonicica za ucenje, samo ako je u dobrom stanju ;)
NenadRi
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Maj 2011, 22:18

Re: Melodija Violeta

Post od NenadRi »

Posjedujem Violetu od 1969, ka su ih tek počeli izrađivati. Svirao sam je još kao klinac, školske priredbe, koja kućna zabava. Ovo ljeto sam je prvi put nosio na servis i čovjek se oduševio s njom. Uredio ju je, naštimao.
U izvrsnom je stanju, plitka klavijartura, glasan zvuk.
Ne znam za koji bi je novac dao.
Razmišljam da kupim još jednu, veću s 120 basova, balkan štim kako kažu talijanski proizvođači.
Previše je sumljivih uradaka, a baš mi se ne daje veliki novac da bih svirao za svoju dušu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Melodija Violeta

Post od Dallape 1960 »

Ne da je dobra ako pocinjes da ucis nego pevaj od srece brate.. ja sam isao kod ujaka na casove (prvi ucitelj harmonike) a nisam je imao, sve trilere sam na stolu kuhinjskom usavrsio dok nismo nabrali za skalu :-) (otac je svojih 6 prodao kad je stric nastradao) :(
Odgovori