Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od harmonistak »

znao sam da sam " ubo" hehehehe

koliko sam ja mogao da vidim faseni su svi numerissani i imaju isti serijski broj kao harmonika. za tonove ne znam jer na njima nema oznaka. druga stvar koji sam zapazio je da su svi pokretni dijelovi registarskog sistema pa cak i basova rucno radjeni jer nije sve ravno, vidi se da su limici sjeceni pa smirglani i upasivani. nema prefabrikovanih dijelova.

harmonika je na zalost vjerovatno u transportu pukla naprijed na sastavu, na samom cosku pa se i to mora sanirati. takodje na njoj nema vise od dva para istih sarafica pogotovo na deklu. kao da je neko rasturio sat, povadio sve razlicite sarafice i stavio na nju. posto sam ja perfekcionista meni to smeta i ruzno je.

sto je interesantno harmonika relativno dobro dihtuje i mijeh je zdrav. takodje veoma interesantan je i celuloid koji s obzirom na godiste harmonike uopste nije izgreban i unisten. mislim da se od ove harmonike moze napraviti dobar i funkcionalan aparat, tek da se nekad pojavim sa necim drugim pored onog kombajna od harmonike koji vec imam ;-)

sto se para tice nema tajne. harmoniku sam kupio u USA preko e-bay i izaslo me je sve sa transportom oko 670 evra. ja mislim da je to bagatela. doduse ima jos majstor Dragi da me ocepi ali jbg...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

670? To jeste vr.skromna cifra za nesto sto je svojevrsni raritet.Pa znas ono: kolko god da te zacepi (majstor) uvek imaj na umu da je mogo i više :D :lol: .Kako god,i da u nju uložiš i celu hiljadarku da bude cakum-pakum,opet dolaziš do cifre za koju sigurno nebi mogo da kupiš nešto ovako.Ipak,do sada si mogo da pročitaš na puno mesta,takvi instrumenti se više neprave niti će! Sve u svemu kada je "picneš" imaćeš nešto stvarno izuzetno! samo napred pa kad je skockaš da baciš na forum fotke dallapice nakon "plastične operacije". :D ;) pozdrav!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

Dragi moji forumasi sve vas pozdravlja alibaba40, razlog je da procitate e-mail koji sam dobio iz italije u vezi Dallape harmonike,odmah da vas upozorim vijest je sokantna! :o :o
Dragi Gospod. Ramljak :



mi se zalimo da vama informisemo da smo zatvarali produkcija od nase harmonike u toku Decembra 2010.-
Poznata japanska Firma Roland je kupljena nase ime "Dallapè".- Oni ce da stave zvuk od nase najbolje harmonike ( od prva napravljena u 1871 do zadnje koje smo radili sada u Decembru mesecu) na njegove digitalne harmonike .-
Sve ovo ce da rade preko jedna specijalna USB key koja se stave na svoje harmonike " V-accordion " klavirske i dugmetare koje oni vec radi od neki godine.

Zbog toga ne mozemo ispuniti vase zelje posto nemamo ni jedna harmonika dugmetara na lageru i ne moze vise da radimo nove.-
Sa osobitim postovanjem



Amleto Dallapè
:hmmm: :hmmm:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

Eto ljudi ima Boga, vidis kako ih je kaznio japanci kinezi ma to su katastrofa ljudi sve su zivo prekopirali.
Ovo sto je se desilo Japancima to im je samo opmena da covjek ne mora raditi 24 sata kao oni i sav ovaj stres je dosao od njih i sve lose od njih.Samo ne znam koliko ce oni nauciti od ovoga izgleda nista
jer kako sam informisan jos vise ce sad da ulazu i da rade.Molim forumase da mi oproste sa ovom temom to me je tako pogodilo da nisam mogao da ovo ne napisem.Jer boli me strasno kad nesto dobro sto je uradjeno sa ljubavlju propada ili ga kupe neki slabajzeri pa ugradjuju cipove i pzde materine djavo da ih nosi i lice na njega sa onim svojim kosim ocima. :x
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Dallape harmonika

Post od MladenIsakovic »

Eh :(
Dok sam živ, moju ne dam!
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od harmonistak »

ja jos uvijek mislim da je ovo neka zezancija. a ako je tacno onda mislim da je tvoj komentar alibaba40 isuvise blag i pristojan sta bih ja sve zelio da kazem! ali ima Boga i sjebace im taj usrani roland i svu tu plastikariju. ljudi ja sam otvorio ovu dalapu sto sam skoro kupio. svi dijelovi od aluminiumkog lima su ocigledno sjeceni makazama i smirglani na mjeru RUCNI RAD!!! to je neko radio satima i svojim rukama a ne USB i ostale zezancije.

sa druge strane moje dvije dalape sada vrijede bar duplo :-)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

Ne mogu, a da se ne umesam.

Ljudi jel proverena ova vest - trazio sam po net-u i ne nadjoh nista o tome.
Pa da li je moguce da su prodali Dallape, onakvu firmu, ejjjjjj?
I to kome - zutacima, e pa - we87ftqwiuqoi8we67t8w....&*&&%^#$%^&*****

Bolje da ne prevedem ovo gore i da vidite sta mislim i o zutacima i o italijanima prodanim dusama.

Katastrofa!
============================================================
P.S.
Pronadjoh - izgleda da je tacno. I kazu da je to zbog nedostatka dobrog majstora, pa je opao kvalitet harmonika, a onda se i porudzbine smanjile i tako redom. Ja mislim da se Mariano Dallape sad prevrce u grobu.
Ali jedno je sigurno - muljatori nece moci vise da prodaju "originale" jos dugo i to za velike pare.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

AUUUUUU,NEMOGU DA VERUJEM LJUDI MOJI :o PA ZAR JE MOGUCE DA TOLIKO NEMAJU KO DA IM NAPRAVI HARMONIKU (A TOLIKO MAJSTORA U ITALIJI PA NA KRAJU KRAJEVA I KOD NAS!)
AKO JE TO STVARNO RAZLOG,ONDA SPADA I RUBRIKU SVETSKIH CUDA A AKO NIJE ONDA SU ITALIJANI PRAVE PIZ..,JER SU SE PRODALI ZA SAKU DOLARA ILI CEGA VEC! :x
EEEJ BRE DALLAPE VISE NEPOSTOJI,JEBEM TI ZIVOT-KUD IDE OVAJ SVET :asdfnjo:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

Istina je micha , valjda nebih bubao ovakve jade na ovakvom pozitivnom forumu dobio sam jos jedan e-mail pa cu ga sada staviti dolje ispod da i vi procitate,ali ljudi moji imo sam tako tesku operaciju prije tri sedmice i vjerujte nista me rana tako nije boljela koliko me danas boli i srce i dusa, i mogu vam reci sve mi jedanas sjebano cijeli dan i ne mogu da sviram da cujem njen prelijepi zvuk jer ovi su je unakazili,place mi se jebote..Dragi Gospod. Ramljak :

Svaki ima svoja misljenja koliko se tice instrumente ali harmonike koje naprave Firma Rolanda nisu japanska proizvoda ali se rade kompletno u Italiju na mesto koji se zove Acquaviva Picena blizu Castelfidardo. On imaju super zvuk perfektno dobjeno od nase najbolje harmonike i plus, ako treba imaju i gitara, bubnjeve i cinele na basovna strana.- Na svaki nacin mi ne volimo da prodamo harmonike Rolanda ali smo sigurni da kada cete imali mogucnost da je cujete bice vrlo interesantne.-

Imamo jos neki rezerni materijala koji covamo ako ima neka popravka od harmonike koje su jos na garantnom roku.
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

Ma verujem ja tebi alibaba40, ali - ne mogu da verujem da su se prodale italijanske p**de. I jos te ubedjuju da je to dobro i da Roland harmonike imaju super zvuk - VRHUNAC CINIZMA.

Ja bih rekao da je Dallape otisao u istoriju i u p**du materinu, ali ne i u zaborav. Tek ce sad da skoce cene Dallape harmonika. Samo ne znam gde ce se nabavljati delovi za nju - kompatibilni su mnogi delovi od drugih italijanskih harmonika, ali ne i svi. Ali sta je, tu je.

Pozzz.
Zaključana tema