Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

dobio sam neku adresu za dijelove ali moram jos da je provjerim,pa cemo vidjeti sta cemo ikako cemo!
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape harmonika

Post od Ukika »

Strasno, malo mi smrdi prica da nema majstora, pa nas, pokojni Djordjevic, radio je neki kazu bolje od Dallape, da li je moguce da nema nikog.... Ja ako se dokopam tog njegovog rada, ne dam je dok sam ziv (imam 17 god :D )
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

Pozdrav forumasima evo dobih danas jos jedan e-mail od Gosp.Amaleta Dallape pogledajte sta pise:

j ne volim da promenite misljenje ali samo sam hteo da vama informisem sta ima novo. Harmonika Rolanda ima sve unutra bez kablova posto ima unutra i zvucnici, radi isto preko meha za pojacanje i smanjenje, i ima pravi zvuk od nase harmonike Dallapè. Ovaj je drugi istrumenat i isto za mene nema nista bolje od tradicijonalna harmonika Dallapè. Samo ne zaboravite da idemo ......prema buducnost !

Nismo hteli da prodamo nase ime kod neka Firma koja ce posle da prave lose harmonike i na kratko vreme upropaste jedan cuveni ime napravljeno posle 135 godina od posteni rada.

Najlepse pozdrave i takodje i Vama zelimo SRETAN USKUS.-
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Dallape harmonika

Post od MladenIsakovic »

Sretan i njima, nabiyem ih :(
Već vidim novu reklamu: "Originalan Dallape zvuk iz novih ozračenih Roland-ica" :mrgreen:
Ko zna, možda ta radijacija da neki novi šmek :P
Da nije tužno, bilo bi smešno.
Mada, nešto mi se mota po glavi, pre neko veče videh u nekoj od ovih grand emisija Enesa Mavrića sa nekom Roland harmonikom. Ono, klasična harmonika, bar tako izgleda. Možda je to neka od tih novih :?
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

I taj Enes je prodana dusa - a sta mislis koliko je dobio da se pojavi na TV-u sa tom harmonikom?
Naravno - posto su mu dali celu tu harmoniku za dz.
Ta Roland harmonika mozda ima neke prednosti za polke ili neku francusku ili italijansku muziku - za nase kolo - nema pojma. Ne moze to da odsvira zvuk Dallape harmonike ni u ludilu. Pa ne daje zvuk harmonici samo pisak (ton) - to svi oni koji iole znaju nesto o harmonici znaju. Konacan zvuk (citaj smek ili dusa) jedne harmonike je kompleksan rezultat mnogo elemenata u koji obavezno ulazi akustika kutije, meh, fasena, kabina i td, pored piska. Nema sanse da se to postigne jednim USB keyom - kako ove italijanske prodane duse objasnjavaju. Jebali ih radioaktivni japanci.

Duboko sam razocaran. Katastrofa.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Dallape harmonika

Post od MladenIsakovic »

Slažem se ja sa tobom, i ja sumnjam da to može dati taj zvuk. Videćemo....
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Dallape harmonika

Post od batadjero »

micha56 napisao:I taj Enes je prodana dusa - a sta mislis koliko je dobio da se pojavi na TV-u sa tom harmonikom?
Naravno - posto su mu dali celu tu harmoniku za dz.
Ta Roland harmonika mozda ima neke prednosti za polke ili neku francusku ili italijansku muziku - za nase kolo - nema pojma. Ne moze to da odsvira zvuk Dallape harmonike ni u ludilu. Pa ne daje zvuk harmonici samo pisak (ton) - to svi oni koji iole znaju nesto o harmonici znaju. Konacan zvuk (citaj smek ili dusa) jedne harmonike je kompleksan rezultat mnogo elemenata u koji obavezno ulazi akustika kutije, meh, fasena, kabina i td, pored piska. Nema sanse da se to postigne jednim USB keyom - kako ove italijanske prodane duse objasnjavaju. Jebali ih radioaktivni japanci.

Duboko sam razocaran. Katastrofa.
U potpunosti podrzavam tvoj stav i komentar drvo i umece majstora daju zvuk nista drugo
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape harmonika

Post od Ukika »

micha56 napisao:I taj Enes je prodana dusa - a sta mislis koliko je dobio da se pojavi na TV-u sa tom harmonikom?
Naravno - posto su mu dali celu tu harmoniku za dz.
Ta Roland harmonika mozda ima neke prednosti za polke ili neku francusku ili italijansku muziku - za nase kolo - nema pojma. Ne moze to da odsvira zvuk Dallape harmonike ni u ludilu. Pa ne daje zvuk harmonici samo pisak (ton) - to svi oni koji iole znaju nesto o harmonici znaju. Konacan zvuk (citaj smek ili dusa) jedne harmonike je kompleksan rezultat mnogo elemenata u koji obavezno ulazi akustika kutije, meh, fasena, kabina i td, pored piska. Nema sanse da se to postigne jednim USB keyom - kako ove italijanske prodane duse objasnjavaju. Jebali ih radioaktivni japanci.

Duboko sam razocaran. Katastrofa.

to
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

Jega momci sta da vam kazem iskukali smo se ali ne vrijedi,nego da vidimo sta cemo i kako cemo sa dijelovima da ovo sacuvamo sto imamo.Ja sam nesto procacko ali oni pisu da izmjerim pa da uslikam i da posaljem taj dio koji npr.trebam to je malo suludo ,sad sam ih pitao da mi posalju katalog ako imaju pa da se moze vidjeti sta treba koliko kosta itd.Sta vi mislite o tome?
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od harmonistak »

ovaj italijan je polupao loncice. na kakvim li je on drogama da mi je znati?! pa harmonika je akusticni instrument ne moze se mijesati babe i zabe. ne moze se od govana pita napraviti. moze se napraviti ali se ne moze jesti sto rekao josip pejakovic.

to ti je kad idiot nasledi firmu sa 135 godina tradicije i prdne u cabar. sto rekao pantelija iz maratonaca "voleo bi da niste moja deca nego deca nekog mog neprijatelja. ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti". e tako i gosn dalape misli o svojim naslednicima dabogda se najeli japanskih para otac ih....da ne lajem sad

nego posto vise nista ne mozemo uciniti ja predlazem bar da sastavimo neko pismo i da ga svi potpisemo i posaljemo. to bar mozemo uciniti. ja kao vlasnik dvije izvrsne dalape mislim da imam obavezu prema tome. znam da necemo nista dobiti ali bar da nam je savjest cista i da smo odali posledju postu vrhunskom instrumentu. sta mislite o tome?
Zaključana tema