Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od kamikazars »

Bah... porediti melodiju i Dallape je isto kao reci da je ljepse voziti se u fici nego u myabach-u...
deligradska
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od deligradska »

Imam nameru da kupim polovnu Dallape dugmetarsku harmoniku, ali ne želim da kupim nešto što nije originalno.

Da li neko može da mi odgovori, da li su troglasne Dallape dugmetare sa 120 basova, originalne. Pitam jer na sajtu Dallape nisam pronašao da proizvode takve dugmetare, a po oglasima ih ima u većem broju.

Hvala
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

Posto se Keka ne javlja, a u vise navrata je bio na forumu i mogao je - ja sam mu poslao PP sa preporukom da ovo nije lepo i on mi je poslao PP sledece sadrzine:
Izvinjavam se salio sam se Dallape je vrhunska harmonika nisam mislio tako da uvredim...Pozzzz
Tako da Vas molim da se drzimo teme Dallape harmonika i da se ponasamo kao da ovo nije ni bilo. Najbolje bi bilo da se Keka sam javi i obrazlozi ovo - a ne da ja to radim, ali ...

@deligradska
Imam nameru da kupim polovnu Dallape dugmetarsku harmoniku, ali ne želim da kupim nešto što nije originalno.

Da li neko može da mi odgovori, da li su troglasne Dallape dugmetare sa 120 basova, originalne. Pitam jer na sajtu Dallape nisam pronašao da proizvode takve dugmetare, a po oglasima ih ima u većem broju.
Moj generalni savet je - prilikom kupovine OBAVEZNO povedi nekoga ko se razume u harmonike, a nije lose da procitas ovo na nasem forumu:

viewtopic.php?f=2&t=34

Pozzz.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od harmonistak »

togom nesrecnih '90tih sam se sretao sa svakakvim budzevinama. jednom sam kod jednog starog majstora u sapcu godio guerrini i ponio je na provjeru. to je bila harmonika sa natpisom guerrini, sa fals deklom od sopranija, kutijom od dallape i vjerovali ili ne sa tonovima od delicije. sreca pa sam je odnio na provjeru kod majstora. mom koleigi je jedan majstor jednostavno zamijenio tonove. sreca pa je ovaj obiljezio svoje malim tackama sa lakom za nokte pa ih je vratio.

interesuje me kako se mogu prepoznati tonovi. da li postoje neki brojevi inicijali ili drugi znakovi raspoznavanja proizvodjaca? vidio sam da na setimiovim fasenima stoji urezano ali kako je sa tonovima?
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od zvrk555 »

harmonistak napisao: mom koleigi je jedan majstor jednostavno zamijenio tonove. sreca pa je ovaj obiljezio svoje malim tackama sa lakom za nokte pa ih je vratio.
Hm, zar se ne može prepoznati razlika između tona koji je harmonika imala prije i tona nakon što su zamjenjeni tonovi? Pretpostavljam da bi trebala biti neka razlika između talijanskih tonaova i npr tonova iz Delicije?

I koko su razriješili " nesporazum" tvoj kolega i dotični majstor? Sigurno nije nikad više nosio harmoniku tom majstoru.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od harmonistak »

mozda mogu da prepoznaju bata kanda i micha ali prosjecan amater ne moze tako lako da primjeti razliku. bar ja ne

kako je rijesio problem sa majstorom....to je bilo '90tih....ostalo zamisli sam.

na zalost ima svakakvih ljudi.

nego jos niko da odgovori o oznacavanju i prepoznavanju tonova razlicitih proizvodjaca
Korisnikov avatar
Keka
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Keka »

Evo razloga sto sam ono reko-kad sam prvi put probao dallapu kod kolege to je bila harmonika neznam od cega pravljena ali nista ne valja danas sam iso kad kolege kupio je novu dallape.........ONA HARMONIKA JEDE........JA NISAM verovao da je ono dallapa opasna harmonika...vrhunski tonovi najbolji kvalitet......ja neznam na cemu sam svirao.........
deligradska
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od deligradska »

Hvala misha56, samo mislim da se nismo razumeli. Savete sam pročitao, ali i dalje nisam siguran da li se proizvode troglasne Dallape dugmetare sa 120 basova.

Da li neko može da mi preporuči, gde mogu da vidim koji se sve modeli Dallape dugmetare proizvode, jer toga nema na njihovom zvaničnom sajtu.

Hvala svima.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

@deligradska
O tome najbolje moze da ti kaze Bata Kanda 73. Javice se on vec ...
A ja sam ti rekao ono sto znam. Sto ne znam - ne petljam se ...

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Pozdrav prijatelji.Evo i mene.Bio do kumova,malo sirac (domaci,ovci,prevreo od kude Belu Palancu :D ),malo kleka,pa zimske djakonije...uff ;) .Ovako,kao prvo Dallape (govorimo samo o orginalnim instrumentima) su kako neko ovde rece MAJBAH i tu se stavlja tacka!Cak i medju orginalima moze da zaluta neka "kilava" ali..retko.A sto se tice navrat na nos sklepanih od svega i svacega to nezelim da komentarisem!
Kako prepoznati original? Za nekog kome nisu kroz ruke prosle mnoge harmonike...vr.tesko!U kopiranju seu se toliko izvestili-to je cudo;a zasto i nebi,njega takvo sklepanje iskosta 1000 evra ,a onda je "utopi" nekom jadniku za 2000-3000 evra.Pa ovaj zadovoljno trlja ruke a ovaj drugi samo da cupa kosu Slika .Ako bi krenuo da objasnjavam detalj po detalj ( a koliko harm.ima) to bi trajalo predugo (mada ako konkretno pitate za dallape ima tu par detalja)! Zato,moj savet je kad kupujete povedite nekog iskusnog od poverenja ( a i vise ociju bolje vidi),na kraju krajeva ranije su harmonikasi kupovali instrument tako sto su isli"coporativno",pa je svi redom isprobaju i... nekupuju odmah (najranije-sutradan)!!
Dallape je pravio (dugmetare) troglasne sa 120 basa (klavirne vr.retko uglavnom za americko trziste ili po narudzbi-mada retko).Obicno je iso jedan fasen u kabini (basson),nesto redje dva (basoon+klarinet).
Zaključana tema