Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape harmonika

Post od Dallape 1960 »

Ma idi begaj :asdfnjo: 16 kg najmanje, debela kao sifonjer, pa ti se cini da ima 32 :-) Salim se malo, ali stvarno je preteska, jeste glasna kao grom, ali i Dallape organtonka je glasna blizu 4 kg laksa, a sa cenom najpovoljnija u odnosu na kvalitet.. Za 1500 eura ces naci da uzmes solidnu.. paje doteruj vremenom i imaces grom harmoniku.. Mada i tu ako si pocetnik nikako ne kupuj bez majstora, prvo zbog originalnosti, drugo.. i tu po serijma ima razlike.. malo tonski, mada to vise ide od primerka do primerka, a i u tezini i formatu variraju od 12,5 pa do 13,5 kf, a to opetnije mlo..pozdrav
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: Dallape harmonika

Post od Dobrica »

zdravo svima,opet ja.čovek koji me uči da sviram harmoniku ima dallape organtone bele boje 81 godište,kupljena u It.,malo teža i malo,malo deblja (2cm)od moje,ali ima tri dugmeta za podbradak,moja harmonika ima jedno dugme,na oglasima što sam gledao video sam sa dva,pa sada ne znam šta je i u čemu je tu razlika. :pudc8:
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: Dallape harmonika

Post od Dobrica »

izgleda da sam nešto pogrešno napisao.hteo sam da kažem da li je to ekstra naručeno,da ima tri registra pod bradom ili je to serijska proizvodnja,pitam zato što neznam,nisam video dallapu organtone sa tri registra pod bradom. :depkvk:
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: Dallape harmonika

Post od Dobrica »

izgleda da sam nešto pogrešio,izvinjavam se,stvar je neznanja,pitaću u njekoj drugoj temi. :depkvk:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape harmonika

Post od steela »

sto se tice dallape:
ja sam ljubitelj guerrinija.s.sopranija..
ali dallape za mene ima najbolji basson,i organ...
i to je nepoderljiva harmonika..
pozdrav
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape harmonika

Post od Dallape 1960 »

Dobrica napisao:izgleda da sam nešto pogrešio,izvinjavam se,stvar je neznanja,pitaću u njekoj drugoj temi. :depkvk:
Ma nisi druze nista pogresio,tatri registrapod bradom se rade-na zahtev kupca u fabrici, ili lepo kod servisera i on ti odradi-meni licno dovoljan je samo master pod bradom :-) A ako je tvoja harmonika tanja 2cm od doticne veruj mi poprilicno znaci zbog statike..oseti se kad je stavis na ramena.. Moja Dallape organtone na 12-om rgistru nema kao svakoa master nego nestoizmedju clarineta i male kabine :-) Ni tamoni vamo.. :-) Uradjeno na zahtev kupca :-)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape harmonika

Post od dugmetarac78 »

Dallape 1960 Nije mi baš naj jasnije to po pitanju vašeg registra, a baš me zanima, znači li to da on otvara sopran ili ???
UltraHarmonika
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Feb 2013, 13:51

Re: Dallape harmonika

Post od UltraHarmonika »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sta kazete za ovu Harmoniku 90 godiste tako tu negde Cale je kupio kod Stevana Andjica(ovaj kad je isao za Ankonu odnosno castel fidardo po harmonike i delove za ovu je kupio najbolje delove i sastavio tad je placena oko 3400 maraka tako nesto :) ) ima 2 kabine
Sta mislite koliko sad vredi i tako to ?
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Dallape harmonika

Post od steela »

fino izlgeda..
a ni sada ti nece uzeti nesto vise para nego sto je placena mozda 1000 vise u vrh glave..
to je moje milsjnje nzm sad kako ce ti drugi pisati..
UltraHarmonika
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 20 Feb 2013, 13:51

Re: Dallape harmonika

Post od UltraHarmonika »

kako mislis uzeti ?
Kad je to moja harmonika koliko bi sada dobio eura za nju mislis vise 1000 eura bi dobio ili manje
Zaključana tema