Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Dulle
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 25 Mar 2011, 23:52

Re: Dallape harmonika

Post od Dulle »

Kako moja komsinica veze,Sandra Milosevic je cudo pravi je majstor na harmonici.
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od accordionist »

Dobra je, da. Al kakve veze ona ima sa Dalapom? Mislim da ne svira Dalapu, ili mi se samo cini, ne secam se bas dobro tog detalja, sve kao kroz maglu :)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

accordionist napisao:Dobra je, da. Al kakve veze ona ima sa Dalapom? Mislim da ne svira Dalapu, ili mi se samo cini, ne secam se bas dobro tog detalja, sve kao kroz maglu :)
Sandra svira BELTUNA harmoniku.
Pozzz.
Dulle
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 25 Mar 2011, 23:52

Re: Dallape harmonika

Post od Dulle »

Samo sam hteo da pohvalim Sandru a sto se tice harmonike Dalape je Dalape,skidam kapu:

====================================================
E, drugari - ne ljutite se, ali prebacio sam dalju diskusiju o Sandri Milosevic ovde:

viewtopic.php?f=26&t=408

Ovo je tema o Dallape harmonikama i tako cemo ici i na dalje.

Pozdrav micha56.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

@harmonistak
surfujuci po netu naleteh na sliku harmonike koja lici na ovu tvoju Dallapu koja putuje iz USA. Evo:

Slika

Uporedjujuci snimke uvideo sam da nije to tvoja harmonika, jer ima crveni meh, a kod tebe je oker (zuti).

Pozzz.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od harmonistak »

to je to! samo izgleda da ova harmonika ima vese registara i podbradni a na fotografijama od harmonike koju sam ja uzeo nisam mogao da vidim podbradni registar. harmonika je takodje organtone. jedini strah u ovom momentu je da li ova harmonika ima kabinu....

harmonika je bila u njemackoj prije 4 dana. ocekujem isporuku svaki dan ovde.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

harmonistak,sta bi sa tvojom dallapom? stize li?
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od harmonistak »

ma nista jos cekam vojni transport svaki dan

izgleda da ce settimio soprano lido stici prije. u svakom slucaju odmah slede slike i zahtjev za detaljnu ekspertizu :D
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Video! Harmonika je odlicna ali ostaje ono sto sam reko,potreban joj je generalni servis i bice ZMAJ!
Harmonistak:imas odlicnu harm.original je,a kolko mogu da vidim i glasovi su (mozda ne svi), a mano-dallape,Sve usvemu ulozi u nju koliko treba da se ona skocka (neznam koliko ce sve zajedno da ti izadje jer neznam koliko si je platio),ali sigurno nece previse a imaces super stvarcicu!! :jdishddf:
Puno srece i veliki pozdrav! :psdda:
Zaključana tema