Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
ikarga
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Dalapa je jedna...

Post od ikarga »

Mada iz postova na ovom forumu vidim da sam među profesionalcima, usuđujem se dodati i svoj komentar. Imam Dalapu koja je proizvedena 1973 godine i ne bih je mijenjao. Nema potrebe da je "razvučem" - to je tako jasan i glasan ton! Probao sam i Guerinke, ali su mi malo "gluve"! Međutim , sve je stvar ukusa. Moj ukus je Dalapa!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

ikarga a o kojoj dallapi je rec?To godiste je izbacivalo samo kvalitetne stvari (eto,ja sam 73 godiste :D :) ;) Slika )
ikarga
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od ikarga »

Bata Kanda - dobro ti godište :D . Trenutno sam na putu, ali čim se vratim postaviću sliku (vidim da je to neki red na ovom forumu). Dalapa je Super Maestro, imam orginal papire, čak i original njen sanduk. Kupio sam je od jednog momka koji je prešao na klavijature!!! Slika
ikarga
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od ikarga »

Kao što sam obećao:
Dallape Super Maestro
Klavirna
140 basova
15+7 registara
Serijski broj 338
Godina proizvodnje 1973.

Slika slijedi! Kako da je postavim?

Pozzzz
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

Lako je. Izaberes neki od sajtova za izbacijavanje slika:

http://www.dodaj.rs/index.php ili
http://imageshack.us/

Moras biti registrovan i onda uradis upload te slike, ali pazi da nije previse velika rezolucija.
Na forum treba kopirati onaj link koji je za forum samo ukoliko je velicina slike 500x500 ili tu negde manje ili vise, a ako je veca, onda se kopira kod za forum sa pregledom, pa se na forumu vidi samo manja slicica, a ko zeli da je vidi u pravoj velicini klikom na nju moze da je poveca.

Pozzz.
ikarga
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od ikarga »

Hvala micha56. Malo je kasno za fotoslikanje, pa ćemo to da uradimo za vikend. Inače, kako da promijenim status u "ima harmoniku"

Poz
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

ikarga napisao:Hvala micha56. Malo je kasno za fotoslikanje, pa ćemo to da uradimo za vikend. Inače, kako da promijenim status u "ima harmoniku"

Poz
Procitaj ovo:
viewtopic.php?f=38&t=139

Pozzz.
ikarga
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od ikarga »

Hvala opet. Kakvi su uslovi nikad neću biti šef orkestra, ali....dug je put Slika Slika
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Dallape harmonika

Post od micha56 »

ikarga napisao:Hvala opet. Kakvi su uslovi nikad neću biti šef orkestra, ali....dug je put Slika Slika
Ma nema zime - ja sam za 3 meseca postao sef orkestra.
Znas kako kazu - "i uspesni grese, ali nikad ne odustaju"

Pozzz.
telema
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape harmonika

Post od telema »

milan3 napisao:Imam namjeru da sebi kupim harmoniku pa sam razmišljao o Dallapama.Pa da mi neko kaže da li se može naći dallapa četvoroglasna,dvokabinska,klavirna,original i sa izdvojenim sopran-om kao registrom i koliko košta?I dali mi možete reći da li se on može izdvojiti kao registar ako ga nema na harmonici i koliko je to para?
polovne dellape su oko 3000 do 4000 evra.
Izvini @telema - odgovore treba upisivati u velikom prozoru - tu gde se nalazi citat, a ne u naslovu (Post title). Zbog preglednosti.
Zaključana tema