Koji model harmonika je za srednju muzičku školu

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
celicni
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2011, 13:57
Lokacija: Smederevo

Re: Koji model harmonika je za srednju muzičku školu

Post od celicni »

Bokic napisao:Postovanje svima.
Bata Kanda 73 napisao:Apsolutno se slažem s tobom celicni-sve je tako ko što si reko.
Pa i nije bash tako, nazalost. Nije cak ni povoljnija. Mozda neki modeli, ali npr. model Balone-a koji parira po ceni Pigini Bayan 58 - klavirnoj, nije za poredjenje sa Piginijem. Desna ruka je solidna, ali zato je leva, pogotovo osnovni i tercni red mnogo losiji. Kod Piginija je bas sestoglasan a kod Balonea petoglasan, a Balone je cak i bio skuplji 200-300 evra. Obrada iznutra losija, a da ne pricam da je moj ucenik podigao za desni grif, a grif se ODVALIO ???!!!
Od reklamacije nije bilo vajde ! Doduse grif su zalepeili, ali bas ostao tup i tih.
Ovo pisem ne zato sto volim Pigini. Cak je i imam, ali je ne volim nesto posebno. Jednostavno vam prenosim utisak nas desetak koji smo je poredili.
Takodje ne kazem da je generalno Balone los, posto nisam probao sve modele. Samo treba biti pazljiv sa kupovinom novih instrumenata, pogotovo novih firmi.
Apsolutno se slazem da treba biti obazriv sa kupovinom kako novih tako i polovnih instrumenata. Ne znam kad se to dogodilo sa Baloneom, ali sam skoro video par novih modela i nisu lose odradjeni. Naravno da ima nekih stvari koje bih i ja zamerio... Ja recimo nikad svoj instrument nisam (niti cu!) da podizem za desni grif. Mehanika u levoj ruci je nedvosmisleno najbolja kod Piginija. Samo se pitam da li se polovan instrument bez kabine opravdano prodaje za veci novac od instrumenta sa kabinom. Kad pricamo vec o kvalitetu izrade harmonika da napomenem da je nas bivsi ucenik bio ocajan harmonikom Pigini Sirius, koju je kupio novu, nosio je pet puta istu u Italiju da mu otklone kvarove, i da ne pricam koliko puta smo je moj brat i ja otvarali da otklonimo neke sitnije kvarove... I na kraju je kupio Jupiter... Takodje tvrdim da ne postoje bolje harmonike od prvih serija Pigini Sirius , ali ko ima 10000 evrica - nek izvoli...
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji model harmonika je za srednju muzičku školu

Post od Bokic »

Narvno. I nije uhvatio sa obe ruke, vec levom za gornju ivicu levog polukorpusa, a desnom za donju ivicu desnog poluk. ;)

Pozdrav za tebe i brata i z Panceva. 8-)
Korisnikov avatar
celicni
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2011, 13:57
Lokacija: Smederevo

Re: Koji model harmonika je za srednju muzičku školu

Post od celicni »

Hvala Boki! Pozdrav iz Smedereva. :D
p.s. vidimo se na takmicenju ;)
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Koji model harmonika je za srednju muzičku školu

Post od Bokic »

Pa naravno !
Vi ste dobrodosli kao i uvek ! :depkvk:
Odgovori