Nova Settimio Soprani Artist VI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
artistvi
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Nov 2011, 21:33

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od artistvi »

Ciao Mirche3, Jeste li se pridružio našoj Facebook na ArtistVI Settimio Soprani. Ima puno informacija na ovim stranicama.
Ako je odgovor ne postoji, molimo poslao mi je poruku na Facebooku i ja ću vam odgovoriti. Ja ću biti na čekanju ..
Od http://www.ArtistVI.com Team
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od petar3petar »

.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Koca »

Juce sam napokon svirao plasticnu Scandali Super6 i razresio misteriju. Ima registar sopran koji se zove flute bas kako je cupavac rekao pa mu se zahvaljujem. Harmonika nikada nije ciscena a ima 36 godina. Tonski je rastimovana i prljava ali vlasnik kaze da ima Taboro tonove i ja sam se slozio jer sam uporedjivao sa mojom Guerinkom, i svidja mi se( naravno mora se servisirati prvo), ali ima jacinu a i onaj flute bas reze zestoko. Mehanicki je klavijatura dublja i tu dosta koci tecnost sviranja sto mislim da se moze doraditi dubina a mozda vrlo malo olabaviti opruge ali mozda i ne to bi znao tak kada bi svirao na plicoj i video kako prihvata. Ovako je koliko se cecam i Petar3petar opisao samo drugim recima da je mehanika losija od legendarne a neka me ispravi ako je drugo mislio. Ne znam da li sam u zabludi ako mislim da se njena klavijatura moze stavljanjem filca napraviti plica a da ne utice na jacinu tona i da se dobije ono sto treba?
Dalje mi covek rece kako mu je zivotna zelja da kupi Settimio Soprani Artist 6 a vidim nema ih na oglasima da li neko zna da neko prodaje?
Svirao je tu harmoniku i kaze da ima Bugari tonove, video je tonove kako izgledaju i kaze perca nisu ravna nego povijena na dole u blagom luku na sta ja nisam imao komentar pa ocekujem vase komentare, hvala.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Ukika »

Sto se tice klavijature, probao sam samo jednu scandali, neku sa klapnama, imala je dublju, ali jako brzu klavijaturu.. to i moj profa koji je svirao scandali super 6 kaže da ima malo "žilavu" klavijaturu, ali to je stvar navike, njemu to nije smetalo.. mislim da bi se i j a privikao brzo, svirao sam i jednu excelsior, slicna klavijatura je u pitanju, svidela mi se :D pitanje je ličnih afiniteta, i navike
rolex
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 03 Jul 2014, 23:28

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od rolex »

prodajem original settimio soprani artst6 stariji model 11+6 registera u odlicnom stanju
10 000 evra normalno uz dogovor [email protected] tel 00381 62 9656229
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Webmaestro »

Ovde nije mesto za oglas. Otvorite novu temu u odgovarajućem podforumu: OGLASI / Ponuda harmonika i postavite tekst vašeg oglasa, nakon čega će prethodna poruka biti obrisana. Hvala.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Motif »

Malo razmatram zakljucke i teorije o tim legendarkama tj stare nove.Moje osobno misljenje je sta se novih tice da ne vrede vise nego i ostale nove poput beltune i tome slicnih.Znaci do nekih 5000eur,ostalo je stvar prestiza.Nevidim razlog zasto novu settimio soprani ili scandalli platiti 7,8 soma eur,a radjene su sa materijalima sa kojima rade i ostali.Cista glupost.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Motif »

Isto misljenje imam i o starim legendarkama i presidentima.Nabrijane cjene do jaja.Hebem ti kupis dve nove za jednu staru.Cijena od 10000 i vise eur.Bolest.
Mozda ja tako razmisljam i mozda sam u krivu.Ali neka me neko ispravi i napise zasto je to tako?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od petar3petar »

Motif napisao: Malo razmatram zakljucke i teorije o tim legendarkama tj stare nove.Moje osobno misljenje je sta se novih tice da ne vrede vise nego i ostale nove poput beltune i tome slicnih.
Motif napisao:Nevidim razlog zasto novu settimio soprani ili scandalli platiti 7,8 soma eur,a radjene su sa materijalima sa kojima rade i ostali.Cista glupost.
Motif napisao:Isto misljenje imam i o starim legendarkama i presidentima.Nabrijane cjene do jaja.
Prvo moraš imati u rukama i jednu i drugu ( i staru i novu) i druge harmonike s kojim si ih pokušao usporediti pa onda povući paralelu a ne napamet.
Ti si spomenute harmonike uglavnom vidio na slici ili čuo preko Youtbe ili nekog drugog medija.

Drugo, niti sve stare harmonike bilo koje vrste, niti sve nove od jednog proizvođača, nemaju istu snagu glasa niti ljepotu tona a nisu ni mahanički jednake.

Treće, uvjek najvažnije!
Nije se jednako voziti npr. u Golfu, Pasatu, nekom Peogeotu ... ili u Mercedesu, BMW-u, Audiu, pa ako hočeš nešto extra što nema svatko, moraš to i platiti. Rolex jednako točno pokazuje vrijeme poput npr. Darwil, Omega ... Odnos cijena im se zna!

Navrati pa probaj i jednu i drugu i treču. Nemoj na pamet.
Ti na neki način podcijenjuješ harmonikaše. Pa zanaju valjda vrhunski artisti na harmonici šta traže od instrumenta.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Motif »

Vjerovatno ste u pravu.Ja to mozda gledam drugacije.Ne pocjenjujem nikog nitti mi je bila namjera.Samo sam iznio svoje misljenje,naravno nisam iskusan niti priblizno ko vi sta se tice tih instrumenata,ali i dalje sam misljenja da ne vrijedi npr jedna gola 20.30 ili vise tisuca eur,a isto tako ni rolex vise od jedne omege ili ferari od mercedesa.Hocu rec da u sustini to uopce toliko sve skupa ne vrijedi,i da je to porez na budale kak se kaze (Da si neko to krivo ne protumaci)
Znam da postoje te stvari i da imaju takve cijene.Kuzim sve sta ste rekli...
Ovo je moje misljenje,i ja recimo nebi dao dallape i guerrini za jedan stari president,a nebi niti dva mercedesa i bmw dao za bentley.
Odgovori