Nova Settimio Soprani Artist VI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Djile
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 29 Okt 2011, 23:36

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Djile »

Hohner Gola su Harmonike koje se krecu pojedini modeli koji se razlikuju od drugih i neka vrsta prototipova do 35000€ ali to su stvarno biseri muzejski primerci.Bila je jedna takva pre par godina na Aukciji sa procenom od vestaka i jos neki podatak od muzeja ili nesto slicno.
Ovako za nase potrebe klasicni primerci se krecu polovne naravno od 10-15000 € a nove su skuplje i rade ih po starom sistemu i postupku kao sto su stare radili.
Nemci su vrlo precizan narod i oni sve evidentiraju analiziraju i rade po sistemu kako treba,vrlo pedantno i tacno,nema kod njih kao kod Italijana danas cemo ovako sutra onako itd...tako da verujem da su novi instrumenti izvrsni sto mi je potvrdjeno od jednog ppoznanika koji je imao priliku da proba neki novi primerak.

Rade se samo po narudzbi i zelji kupca kolko ja znam.

Sto je Dallape pitao kako sad ta Harmonika svira,ja mogu samo da kazem moje subjektivno misljenje,
Harmonika bolje dihtuje i trosi dosta manje vazduha a tonovi izlaze bolje skoro bez razvlacenja i Tastatura je bolja,brza i stabilnija nekako od starog Settimia i Scandalija.

E sad posto su te Harmonike malo drugacije stimane sa vise Tremola onda to nasim ljudima to ne lezi ili
odmah odbijaju jer kao ne zvuci to za nasu muziku ali ko se malo pozabavi i odvoji vremena da malo prosvira Harmoniku i onda se vrati na drugu onda je sve jasno.Sa neverovatnom lakocom se Harmonika svira a kome smeta sto malo drugacije zvuci odnese Majstoru i prestimuje za neke nase prilike i to je to.

Al treba naci Majstora kome da se poveri taj instrument u ruke..

Da ne bi mi ovde puno brljali i menjali temu posto se ovde radi o novoj Settimio mozda da se otvori nova tema ako neko ima volje gde ce da se raspravlja o starim najboljim instrumentima ili Legende..

Pozdav Svima
:svirac:
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Fado »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y45gpc9xH04[/youtube]
Izgleda da neznam postaviti video sa youtube, ali bar evo link :pudc8:
Pozdrav
Poslednja izmena od Webmaestro u 19 Nov 2011, 18:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ubacivanje youtube taga
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od mamula »

Nepobitno je da je ovaj Velkov vrhunski majstor, ali mi ovakvi postupci idu na onu stvar :(
Kao i sviranje sa poda, penjanje po drvecima...
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od accordionist »

Ne znam sta mu je trebala ova scena. Takav cirkus prilici samo nizerazrednim harmonikasima a Sasko to sigurno nije.
Jel to na snimku ispod carsava nova Settimio Soprani Artist 6?
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od Srdjanko »

Znate kako, ako ćete da radite tezge onda budite spremni da ispunjavate i ovakve, a ne samo muzičke želje.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od mamula »

Srdjanko napisao:Znate kako, ako ćete da radite tezge onda budite spremni da ispunjavate i ovakve, a ne samo muzičke želje.
Ja ti moj Srdjanko non-stop tezgarim, i ne pada mi na pamet da radim ovakve egzibicije ili neke slicne. U 95% svirki sam sam, ali na ovakve zahtjeve nikad ne bi pristao. Nisam ja cirkusant.
artistvi
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Nov 2011, 21:33

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od artistvi »

Ciao Settimio Soprani ArtistVI Navijači i kritičara. Oprostite ako moj loše prijevode za ovaj forum raspravu. Ja ću probati moj najbolji da biste dobili moj komentar na raspravama koje je napravio na ovom forumu na Novom Settimio Soprani ArtistVI.

To je veliki uspjeh tako daleko da naše tvornice je u stanju proizvesti fantastičan harmoniku. Jasno nam je da ne možemo udovoljiti svim harmoniku ljubitelje neke od naših dizajna, boja, ton kabina i neke od naših drugih dijelova. Do sada smo prodali 50 Settimio Soprani ArtistVI u 2010, a nismo čuli niti se žali iz naše nove klijente. Imamo još 50 proizvodnih unaprijed naručiti za novi Settimio Soprani ArtistVI za početkom 2012. Mi smo napravili neke manje izmjene kako bi se zadovoljile neke standarde od naših kritičara.

Mi kao i naši kritičari, jer smo dobili dobre povratne informacije kako bismo mogli poboljšati naše harmoniku. Molimo pošaljite poruku [email protected] tako da možemo razgovarati izravno na vas i riješiti problem ranije.

Za naše kritičari na youtube na Sasko Velkov, da on svira Vintage Settimio Soprani ArtistVI. Imali smo napravili ovaj vrlo jasno da je svira stari (Vintage) model. To je veliko zadovoljstvo da su naši kritičari koji ne mogu čitati ili prevoditi, ali je vrlo brzo odgovoriti će lažne informacije. Ako ne možete naći javite nam i mi možete izravno s opisom.

"Veliko Sramota na vas"

Mi iz http://www.ArtistVI.com uzeti veliki ponos i poštovanje za Maestro Sasko Velkov koji može u budućnosti predstavljati Settimio Soprani ArtistVI za Makedoniju u 2012.
Ako kupite izravno iz tvornice Settimio Soprani cijena je 11.800 eura. Međutim, cijena početi od 8000 eura od naših ovlaštenih distributera.
Hvala opet za vašu podršku i strpljenje. Nadamo se da ćete se možete pridružiti našoj Facebook za najnovije informacije od Settimio Soprani ArtistVI i druge Settimio Soprani Brand

Najbolje želje i Sretna Nova Godina za 2012
Od: http://www.ArtistIVI.com Team i Settimio Soprani

Settimio Soprani Artist VI Accordion | Settimio Soprani Accordian | ArtistVI Acordeon
http://www.artistvi.com/
Facebook ARTISTVI Settimio Soprani
Email Address: [email protected]

U Engliski:

Ciao Settimio Soprani ArtistVI Supporters and Critics. Excuse if my poor translations for this forum discussion. I will try my best to get my feedback to the discussions that was made on this forum on the Novom Settimio Soprani ArtistVI.

It has been a great achievement so far that our factory has been able to produce a fantastic accordion. We understand that we can not cater for all accordion lovers to some of our design, color,tone chamber and some of our other parts. So far, we have sold 50 Settimio Soprani ArtistVI in 2010 and we have not heard any complaints from our new customers. We have 50 more production pre-order for the New Settimio Soprani ArtistVI for early 2012. We have made some minor changes to the ArtistVI inorder to satisfy our critics. Look out for it

We like our critics because we get good feedback how we can improve our accordion. Please send your message to [email protected] so we can talk directly to you and resolve the issue earlier.

For our critics on youtube on Sasko Velkov, yes he is playing a Vintage Settimio Soprani ArtistVI. We had made this very clear that he is playing the old (Vintage) model. It is a great pleasure that our critics that can not read or translate but is very quick to respond with false information. If you can not find it, let us know and we can direct you to the information.

"Big Shame on you "

We from http://www.ArtistVI.com take great pride and respect for Maestro Sasko Velkov, who may in the future represent Settimio Soprani ArtistVI for Macedonia in 2012.
If you buy directly from the Settimio Soprani factory the price is 11,800 Euros. However, the price start from 8,000 Euros from our authorised dealers
Thank you again for your support and patience. We hope you can join our Facebook for the latest information on Settimio Soprani ArtistVI and Other Settimio Soprani Brand

Best Wishes and Happy New Year for 2012
From http://www.ArtistIVI.com Team and Settimio Soprani
Email: [email protected]

Settimio Soprani Artist VI Accordion | Settimio Soprani Accordian | ArtistVI Acordeon
http://www.artistvi.com/
Facebook ARTISTVI Settimio Soprani
Poslednja izmena od artistvi u 02 Jan 2012, 12:38, izmenjeno 3 puta ukupno.
artistvi
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Nov 2011, 21:33

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od artistvi »

Ciao Accordionist,

Ni je Novi Settimio Soprani Artist VI . To je Guerrini President

"Sasko Velkov Youtube: Jel to na snimku ispod carsava nova Settimio Soprani Artist 6? "

Izveni.. Ajde te probaj tako da sviras Maestro Accordionist :ijuju:

Pozdrav
http://www.ArtistVI.com Team :svirac:
mirche36
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od mirche36 »

Artistvi pa vi postojite ja sam 6 puta poslao e mail za neke informacije oko vase harmonike a vi nikako da date odgovor natrag.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Nova Settimio Soprani Artist VI

Post od mamula »

mirche36 napisao:Artistvi pa vi postojite ja sam 6 puta poslao e mail za neke informacije oko vase harmonike a vi nikako da date odgovor natrag.
:lol:
Odgovori