weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Ukika »

ako nadjes dobru Consonu, za koju smo rekli da ima neku pregradu koja imitira (mislim malu) kabinu... ali tesko ces je naci da je u full stanju za te pare.. jos obrati pažnju na klavijaturu, bar se meni cini da ima jako losu klavijaturu mada probao sam samo jednu harmoniku i to malu od 80 basova taj model, i nekako mi je mnogo žilava klavijatura.. e sad ne znam da li je to sa svakom Capricom, mada mislim da to može majstor srediti za sitne pare...
nikolic025
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Apr 2012, 23:32

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od nikolic025 »

Ma,nema Consona u opste ispod 500E koliko sam ja gledao a da ne pise da mora odmah kod majstora jer nije za svirku,sto mi je preterano,kad vidim da za 600,700E moze neka Dalape rucni rad polovna ili neka Paolo Soprani sa kabinom da se uzme...
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Ukika »

ima jedna od 96 basova po oglasima se vuce za cini mi se 300 evra i to ne bi trebalo propustiti ako je u full stanju.. ako iscenkas malo nize jos bolje ali ni 300 nije mnogo...
nikolic025
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Apr 2012, 23:32

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od nikolic025 »

Malo mi je to...Ja sam skoro 190cm,imam jednu sa tri oktave i smesan sam sa njom...ovih par dirki je produze dosta,ipak...A inace mi ne znaci mnogo 120 basova,jer svakako sa levom samo drzim ritam,nisam neki pro,ali bar da je malo duza...Mada,nema nista bez probe,a ona mi je mnogo daleko...Ovaj za Caprice mi je rekao da ce mi napismeno dati da mogu da vratim harmoniku ako mi se ne svidi ili ako nesto nije ok,kao i u slucaju da nije regularna da imam pokrice...Jedino sam tako pristao da mi posalje pouzecem...Deluje mi kao ozbiljan covek...
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Ukika »

pa vidi... probaj, nosi kod majstora... sta znam ja je ne gotivim zbog plastike koje je puna u mehanici..

a ja imam kontra "problem" mali sam, pa se ne vidim i iza standardne od 41 dirke, a o produzenoj da ne govorim xD a i ledja me muce, pa gledam nesto sto lakse i pomogucstvu skraceno :D
nikolic025
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Apr 2012, 23:32

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od nikolic025 »

Pa,sta da gledam u tom nekom rangu do 250-300E...?

I meteor je plastikaner,jedino diana ili stella,ali to je matoro.Ovo,ako je novo kao sto covek kaze,verovatno ce mi koristiti dugo bez problema...A imao sam i harmoniku sa metalnim onim jeftinim mehanizmom,gde je remont skoro nemoguc i toliko se pojeo da su dirke zapinjale na pola puta...Dobro,ali je sljakala 30-40 godina,tako da nije strasno,ali opet,verovatno ce da izgura dosta bez problema,jer vidim da ima dosta tih plasticnih harmonika koje su svirane,a kazu ljudi da sljakaju bez problema.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Ukika »

cuvaj je, ne bi trebalo da bude problema ak oje nova jebi ga, i taj sto je pravio zna zasto je to tako :D
mazda323p
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 08 Jul 2012, 12:45

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od mazda323p »

mislim da su weltmeister cantus 4 vrlo dobre harmonike ali kao i ostale iz te grupe vrlo podcijene...jer samo delape-guerini-sopranke.scandivalke.itd..su trazena roba...ok i vrijede ali nemore me nitko ubjediti da ova moje cantusica nevalja..tip iz Osjeka mi ju je generalno sredio i izvrsno radi...dobio sam malo tise zvukove-tonove(radi se o talijanskim tonovima) ali je zato na razglasu..fenomenalna..samo se treba znati nositi s njom..odliccna je za dinamiku i jednostavno te vuce da para srce...vec sam navikao na poscjenjivacki pogled i podsmjeh kad je stavim na ramena..jer to je WELTMEISTER..ali poslije par odsviranih svirki (govorim na razglasu je fenomenalna..tu dolazi do pravog izrazaja..na suvom..tisi su zvukovi i to joj je mana koju ja nadomjestim najobicnijom rojal.standardom..)..ti podcjenivacki osmjesi nestaju s lica i ostaju zaćuđeni i gledaju s nevjericom...NIJE ZLAtO SVE STO SJA.. tako da neopterecijte se imenom weltmeister cantus 4 deluxe..za mene je ona zaista de luxe...prirasla mi je srcu..od 89g je imam i sad mi bolje radi nego tvornicka..prosla je sito i reseto..i pokazala se kao vrlo izdrzljiva harmonika...kad se malo sjetim..original tonovi su bili malo prenijezni na vanjski faktor..skoro svaka svirka na otvorenom..pucali bi glasovi..najvise na masteru ..i kabina bi stradavala...sad sa ovinm talijanskim tonovima..nesto nezamjenjivo..napominjem da mi je restauriana u Osjeku,tip je zaradio mirovini-penziju u Hohner tvornici kao jedan os glavnih ton stimera..tako da je vrlo dobro to znanje primjenio na mojoj cantus 4...svirao sam i na guerini superion koja se pojavila masovno na nasem trzistu ali to je samo slaba kopija..od trecerazrednih djelova iz Italije sklapane u Beogradu..pa eto...pise guerini..a ne weltmeister...a razlika ..ko fico..i opel...
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od zvoneto »

Slažem se s tobom kolega u svemu to je stvarno nepravedno podcijenjena harmonika. Posjedujem wm cantus 4 de luxe mogu ti reći da mi je u ovih nekoliko mjeseci prirasla srcu ima harmonika dušu. Malo jeste tiša za nasuho ali uradio sam jednu tonsku probu sa njom na mikrofon kolege se iznenadile koji zvuk ima. Klavijatura jeste malo dublja, mada navikne se i na to. Nažalost prinuđen sam je prodati, zbog kupovine guerrini harmonike, stavio sam je u oglase a molim Boga da je ne prodam :D .
http://www.pik.ba/artikal/3655109/harmo ... 4-de-luxe/
Ovo je moja, nadam se da ne griješim neki pravilnik što sam stavio link??
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Epa kolege,sto se tice Weltm.Cantus de luhe :D ja imam samo pozitivne komentare,koje sam vec poodavno naveo.Potpisujem da je TONSKI bolja od mnogih Guerrinija i Dallape.Pre dva dana sam probao dallapu supermaestro radjenu po narudzbini (ali samo zbog smanjenja težine-oko 10kg.) 99 o/o je original od jednog starog majstora-muzičara,koja je kupljena negde 80ih godina i.....nista;harmonika bez duse,plitka,bez punoće.Doduše bas strana kao i kod većine dallape harm.je odlična ali...samo to,sve ostalo je (tonski) daleeeko ispod moje Cantusice.Kako reče mazda 3232p Cantusica ima DUŠU,samo treba znati kako da je sviraš ;) tj.veoma je bitna dinamika sviranja.
Odgovori