weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Pre svega veliki pozdrav svim clanovima foruma.Verovatno sam ovde "najmladji" :) na forumu.Znam da je tema o ovoj harmonici-Weltmeister cantus 4, bila i ranije(mozda ne ovde),ali bih zamolio clanove foruma koji poznaju "proble matiku"(kao sto je Webmaestro) i poznaju ovaj model harmonike da napisu nesto detaljnije o njoj.Cuo sam da su unutra glasovi I klase-Bugari,da je drvo dobrog kvaliteta.mehanika losa itd.Pa eto,unapred hvala.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Webmaestro »

Dobrodosli na forum. O ovoj harmonici znam samo toliko koliko sam mogao da zapazim probajuci je kod jednog kolege u KUD-u. Kabinska je (ima duplu kabinu), cetvoroglasna. Utisak je da ima mekan prijatan zvuk, a mehanika - Weltmeisterska (u prevodu - moglo je i bolje). Ne moze da se nosi sa Guerrinijem, ali za pare koliko kosta sasvim je solidna harmonika.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Hvala najlepše Webmaestro,unapred se izvinjavam članovima foruma ako nešto pogrešim u vezi foruma ili nešto slično,nisam baš vičan "baratanju" sa ovim sokoćalom tj.komp.pa su greške moguće.Pitao sam u vezi ove harm.zato što sam imao prilike da je "razvučem" i mogu vam reći da je tonski baš fina pa i "slađa" od nekih viđenijih italijanskih(mada je italijanska harm.italijanska ;) ) a i imama priliku da je kupim-malte ne novu za nekih 650-700 evra.Mada bi vr.rado posedovao neku od italijanskih,ali i sami znate da orginali koštaju dosta novca-a ja tih para nemam,i tako će biti neko duže vreme.Pa me zanima mišljenje da li je to mnogo,ili je cena korektna.Unapred hvala.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Video sam poruke i kao sto rekoh nisam baš spretan u rukovanju komp.pa su greske moguce.Mozda sam nenamerno otkucao nesto,pa je izgledalo kao da zelim da menjam sifru(barem mislim da je tako).Neželim da menjam pristupnu šifru dok god to nije neophodno.Pa eto sva dalja druženja sa vama bih želeo da na stavim bez ikakvih promena.Veliki pozdrav!
boco1181
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od boco1181 »

Sto se tice Weltmeister Cantus harmonika 4 i 5 imam fino iskustvo sa njima. Tonovi jesu prva klasa ali prva klasa tipo a mano, znaci masinski tonovi sa rucnom doradom. Sve u svemu harmonika je ok. koliko para toliko muzike, nije Guerrini ali ako je na ramenima nekog majstora moze se iz nje dosta izvuci.
Korisnikov avatar
b.zebec
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od b.zebec »

Dali su te cantus harmonike dovoljno glasne,njih nisam imao prilike probati.Probao sam dosta obicnih Weltmaeisterica ali ni jedna mi se nije svidila,i dali su bolje od Paolo Soprani bez kabine?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Pozdrav.Probacu da odgovorim najpreciznije sto mogu.Sve weltm.sa kabinom nisu bas glasne harmonike,vise imaju ususkan ton ali fin,mekan sto nije slucaj sa drecavim obicnim hohnericama.Sto se tice Paolo Soprani harm.,na papiru je to bolji instrument(kada govorimo o ne kabinskim),mada u realnosti to nije tako,samo neke P.S.bezkabinske mogu biti vr.malo bolje od welt.sa kabinom,ali to je retkost i vazi za P.S.iz 50-i 60-ih god.A sto se tice P.S.sa kabinom (posebno 2+2) tu diskusije nema ona je mnogo-mnogo bolji instrument od bilo koje Weltm.sa kabinom (gledano u "kompletu").Zakljucak:Paolo Soprani bez kabine nije bolji instr.od Weltm.sa kabinom bez obzira na ime i bolju mehaniku.Nadam se da sam ti bar malo pomogo.Sve najbolje!
Korisnikov avatar
b.zebec
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od b.zebec »

Hvala na odgovoru,inace ovo u avataru je moja P.S i vjerujem da je stara 40 godina a mozda i vise,jer sam takvih vidio jako malo,zapravo samo dvije.Ima fin zvuk,pogotovo bason i organ jedino bi joj trebao jedan dobar servis i ciscenje,a i tipke su neke zute sa laganim crtama sto sam isto rijetko vidio.Moze li par rijeci o njoj bio bih zahvalan.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Bata Kanda 73 »

Ovako,da bi ti nesto preciznije reko ,morao bi da postavis vise fotografija i to malo vecih.Ovako na prvi pogled,deluje kao fino ocuvana,to je onaj model na kome u basnoj strani pise italija (rec je o starijem modelu iz 60-ih godina,što je dobro jer su tada svi pravili mnogo kvalitetnije harm.).One mogu biti 3- i 4-glasne;stice se utisak da je tvoja 4-glasna harm.sto je opet dobro,deluje da je na njoj sve orginal izuzev registar mehanizma u primu,koji je zamenjen pa je stavljen mehanizam tzv."pačiji kljun",što Paolo S.nikad nije stavljao na bilo koji svoj model,to je u tom vremenu bilo svojstveno jedino kod Settimio S.i Scandallli-ja,a dosta kasnije i kod Guerrinija.E sad dal je i unutra sve orginal ili postoje neke prepravke to se ovako nemože da vidi.
Sve u svemu reko bi da imaš jedan dobar instrument za kućnu svirku,da ima kabinu to bi tek onda bilo odlično.Što se tiče dirki,Paolo je kao i dosta drugih majstora pravio dirke od kaučuka (naravno to je ono odozgo-boja slonovače,dok su ispod toga od drveta),to je dobro jer takav materijal ne puca (kao kada su dirke od plastike pa još ako je loš kvalitet :cry: ),mogu samo da se "izližu" ali i to se vr.teško dešava.Eto,mislim da sam bar malo objasnio.Pozdrav.
Korisnikov avatar
b.zebec
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od b.zebec »

Hvala na odgovoru i posvecenom vremenu,drago mi je da na ovom forumu uvijek dobijem odgovor a ne ko na drugim,ili nesto kratko ili nista.
Odgovori