weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od sqartist »

Pozdrav svima!

Evo i moje Cante Deluxe :)

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Webmaestro »

Hvala sqartist na slikama, i takodje cestitam ti na tvom prvom postu na nasem forumu :svirac:
Mene interesuje ova harmonika koja ti je na profilnoj slici, da li si vlasnik neke od Petromaestro harmonika? Ukoliko jesi, ili si barem imao prilike da probas neku Petromaestro harmoniku, bilo bi lepo da podelis sa nama svoja ikskustva. Ali da ne bismo skretali sa teme ovde, to mozes uciniti na sledecoj temi: PETROMAESTRO harmonike
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od sqartist »

Pozdrav Admine!

Nisam (još) vlasnik Petromaestra. Ako Bog da sreće i zdravlja postat ću uskoro. Ova na slici je harmonika jednog kolege iz okolice Zagreba. Probao sam jednu Petrovićevu, a ostale sam samo slušao i gledao... Mogu nešto o tome napisati na odgovarajućoj temi.
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od k3ra »

i kakvo je iskustvo sa cantusicom?
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od sqartist »

dovoljno :lol:

Generalno mislim da je za te novce koje za nju treba izdvojiti, posebno u Srbiji, BiH, i južnije, odlična. Moja je sačuvana i sve na njoj funkcionira. Mehanika nije na razini talijanske mehanike, no recimo kod registara se problemi daju otkloniti, kao što je na mojoj to rješeno (pucanje plastičnih nosića koji guraju lisnate ukapčalice pojedinog registra), ugradnjom metalnih nosića. Tastatura je meni malo pretvrda i zamorna, posebno polutonovi, ali dubina mi je ok (nije preplitka). Tonski je "mekša" i nije prodorna. Uz to, moja treba i štimanje jer se guši kod jačeg sviranja i muči ju nagla promjena temperature te recimo kad se prostorija zadimi. Tada utihne i ton se naprosto gubi, posebno srednji i visoki - basson ostaje stabilan i on je najbolje što harmonika daje. No to se može rješiti servisom. Također, meni je preteška malo i nakon 6-8 sati sviranja na feštama bio sam potrgan. Ali sve u svemu, nisam nezadovoljan jer u usporedbi sa svim plagijatima talijanki, moja je bila glasnija ( očito sam svirao uz loše plagijate ).

Kolega iz benda je nabavio Supitu i ona je bolja harmonika. Glasnija i prodornija je. Tastatura je malo brža i harmonika nije tako teška odnosno drukčije je težište i zato je ugodnija za sviranje. Osobno bi uzeo i Cantus i Supitu rađe nego neku neoriginalnu, sa "zvonkim" imenom na sebi.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Tomina »

sqartist napisao:dovoljno :lol:

Generalno mislim da je za te novce koje za nju treba izdvojiti, posebno u Srbiji, BiH, i južnije, odlična. Moja je sačuvana i sve na njoj funkcionira. Mehanika nije na razini talijanske mehanike, no recimo kod registara se problemi daju otkloniti, kao što je na mojoj to rješeno (pucanje plastičnih nosića koji guraju lisnate ukapčalice pojedinog registra), ugradnjom metalnih nosića. Tastatura je meni malo pretvrda i zamorna, posebno polutonovi, ali dubina mi je ok (nije preplitka). Tonski je "mekša" i nije prodorna. Uz to, moja treba i štimanje jer se guši kod jačeg sviranja i muči ju nagla promjena temperature te recimo kad se prostorija zadimi. Tada utihne i ton se naprosto gubi, posebno srednji i visoki - basson ostaje stabilan i on je najbolje što harmonika daje. No to se može rješiti servisom. Također, meni je preteška malo i nakon 6-8 sati sviranja na feštama bio sam potrgan. Ali sve u svemu, nisam nezadovoljan jer u usporedbi sa svim plagijatima talijanki, moja je bila glasnija ( očito sam svirao uz loše plagijate ).

Kolega iz benda je nabavio Supitu i ona je bolja harmonika. Glasnija i prodornija je. Tastatura je malo brža i harmonika nije tako teška odnosno drukčije je težište i zato je ugodnija za sviranje. Osobno bi uzeo i Cantus i Supitu rađe nego neku neoriginalnu, sa "zvonkim" imenom na sebi.
U svemu se slažem, malo su pretihe i težište je loše izvedeno - kak stojiš i sviraš uvijek ti nekamo ode u desno, tj bas strana kao da je teža.

Međutim, moja je imala spuštene tipke, jako plitke, kabine odlične, stvarno ko stvorene za sevdah, ali eto, prodao ju jer sam tražio dugmetaru.
MIXA
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 05 Mar 2013, 20:52

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od MIXA »

Evo javljam se u vezi harmonike kantus 4 imam je desetak godina i prezadovoljan sam skoro sam uzeo Guerini superior 2 iz 79 godine i to je vrhunski instrument međutim za nekih 900 do 1000 eura dobija se harmonika koja ima super ton tiša je od guerinija ali ima odlične kabine tako da organ oboa bason i flauta zvuče skoro ko guerini.
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od sqartist »

MIXA napisao:Evo javljam se u vezi harmonike kantus 4 imam je desetak godina i prezadovoljan sam skoro sam uzeo Guerini superior 2 iz 79 godine i to je vrhunski instrument međutim za nekih 900 do 1000 eura dobija se harmonika koja ima super ton tiša je od guerinija ali ima odlične kabine tako da organ oboa bason i flauta zvuče skoro ko guerini.
Evo moja je nedavno naštimana, i pošto je tremolo skinut odnosno dosta ublažen zvuči slično kao guerrini. Bason je čak i premasan i dubok i dosad nisam čuo bolji, eventualno na staroj super 6, koji je uz to i glasniji. No zato je sve ostalo prosječno. Jasno je da se ne može iz "dreka napraviti frula" da se jednostavno izrazim, ali je maksimalno izvučeno. Zanima me baš, da na srednje i piccolo fasene stave prvoklasni talijanski tonovi, kako bi to zvučalo, no to je malo prekup eksperiment. Ali za te novce o kojima pričate (900-1000 eura) je i predobra - ako je ispravna i očuvana.
juzny90
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 13 Nov 2011, 14:31

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od juzny90 »

zanima me jedna stvar dali je kod cantus-a plića tipka nego kod consone?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od petar3petar »

Dubina tipki se može regulirati i kod jedne i kod druge harmonike.
Cantus 4 je prava kabinska harmonika dok je Consona harmonika koja ima izvedbu koju su osmislili u firmi Weltmeister.
Zvučni efekat takove izvedbe je solidan, međutim tehnička izvedba je jako loša. Harmonika je izrađena sa previše plastičnih elemenata koji se uslijed sviranja dosta brzo "potroše", rasklimaju se.
Suštinski je samo riješenje znatno kompliciranije od klasične kabinske izvedbe harmonike, no znatno je manje trajnosti.
Odgovori