harmonike SIWA&figli

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

Pa obojica smo konstatirali isto, da se prodaje 4-5 siwa preko medija u Hrvatskoj.
Ja se ne reklamiram jer imam posla više nego što mogu napraviti i bez reklame. Samo diskutiram jer me to u zadnje vrijeme opušta.
Drugi reklamu rade na svoj naćin i to je sve.
Oćigledno se ne razumijemo!
Pozdrav!
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Motif »

Ma sve 5,stvar se bezveze zahuktala,ja sam treba u kratko napisati da imam navedeni model harmonike neki 2g,i od prvog dana sam zadovoljan njome,samo me zanimalo zasto neki ljudi bljuju po necem sta nisu imali,mozda ni probali.Ne razumijem to..,pa zar na ovom svijetu postoje samo tri harmonike koje su in.,a sve ostalo nevalja,ili nije toliko dobro.Valjda ce doci ljudi pameti.balkane moj!!
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od bpodnar »

Pa zar tebi nije poznato da su Dallape i Guerrini najbolje harmonike ikad napravljene, još pogotovo ako su iz '79. godine i imaju metalnu pločicu sa imenom marke? Nemoj ni slučajno pomisliti da postoji nešto bolje od te dvije marke. Malo ironiziram ali nažalost na našem balkanu je tako i jako dugo se to neće promijeniti. Ljudi su ovdje povodljivi, a osim toga i zavidni jedan drugome. Jako je malo ljudi koji se bave muzikom, a da su se othrvali predrasudama i tuđim mišljenjima. Evo tipičan primjer su seoski muzikanti ili da ih ne omalovažavam, ljudi iz manjih sredina koji sviraju na raznim događanjima i privatnim dernecima za relativno sitne pare. Tavih ima dosta i njihovo znanje o nekim tehničkim karakteristikama harmonike je na vrlo niskoj razini jer ih u pravilu to ne zanima, bitno je da se harmonika čuje i da traje. Sad dolazim do glavnog dijela u vezi tih svirača. Nedavno sam pričao s jednim prijateljem koji se s tim bavi već dulje vrijeme i rekao mi je ovako: Jebo te, dok sam imao nekakvu Royal Standard harmoniku, ma niko me nije ni pogledo, a kad sam kupio drugu na kojoj je pisalo Guerrini (iako je to bila nižerazredna Weltmeisterica) evo para ko pljeve. Čim se pojavim s njom pred ljudima, ništa ni ne sviram a oni već ubadaju stotke. Toliko o tome i našem mentalitetu i znanju. Lijep pozdrav svima!
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: harmonike SIWA&figli

Post od BaneVasic »

Cuo sam dosta toga lepog o Siwa harmonikama do sada nisam imao prilike da je sviram a ni da je vidjam :svirac: samo znam da takvu harmoniku poseduju Bane Vasic i Sinisa Tufegdzic...Moze li mi neko reci nesto vise o siwa harmonikama? :svirac:
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: harmonike SIWA&figli

Post od MIKIMAKSA »

bpodnar napisao:dok sam imao nekakvu Royal Standard harmoniku, ma niko me nije ni pogledo, a kad sam kupio drugu na kojoj je pisalo Guerrini (iako je to bila nižerazredna Weltmeisterica) evo para ko pljeve. Čim se pojavim s njom pred ljudima, ništa ni ne sviram a oni već ubadaju stotke.
Slozio bi se sa ovim, imao sam takvu situaciju samo sa hohnerkom i dallapom. I dodao bi da i pored natpisa veliku ulogu ima i boja harmonike, mozda zato sto je crna elegantnija, dok crvena stvara dojam da je to pocetnik da ne kazem los muzicar. Da takav je nas mentalitet samo da je Guerrini ili Dalape nemoras ni da sviras ti si vrhunski muzicar za njih. A sto se tice siwe & figli nisam probao a slusao sam stare serije ali ove nove ne, tako da nemogu da kometarisem.
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: harmonike SIWA&figli

Post od CROharmonika »

ja imam SIWA & Figli super quattro artist (7600 eura) nova, original, prezadovoljan sam njom :svirac:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

Bolje da farbaš jaja nego što farbaš nas sa cijenom od 7600 eura!

Ćinjenica je da u Srbiji ima znatno više dobrih harmonikaša nego u ostalim dijelovima Ex Jugoslavije a i šire.
Isto je tako ćinjenica da svi s ovih prostora pratimo preko medija Srpsku estradu te da nam ta vrsta muzike, koja ne ide bez harmonike, dolazi upravo iz Srbije.
Prateći takvu muziku preko niza TV stanica iz Srbije i Bosne nisam uočio neku veliku zastupljenost spominjanih harmonika na Srpskoj estradi.
Tih harmonika ima znatno više u Hrvatskoj nego u Srbiji a zašto probajte zaključiti sami.

Predstavnik siwe za Srbiju je vrhunski harmonikaš Goran Jeknić. Njega treba pitati koliko je naknadno uložio u svoju siwu da bi taj instrument odgovarao zahtijevima jednog vrhunskog harmonikaša, a ujedno ga možete upitati kako mu ide plasman tih harmonika u Srbiji.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 21:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Tomina »

gosp. petar, nemojte se sekirati, možda je ovo kakav spam bot, vidite da je čovjeku prvi post i već hvali određenu marku i nabija cijenu.

A ovo što kažete za zastupljenost harmonika, ima tu istine, čini se da je ipak počelo popuštati ljude ludost za guerrini i dallape, jer vidim po nastupima na tv-u da ima jako puno drugačijih nepoznatih marki harmonika.

Molim bez ljutnje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

Diskusiju ste malo skrenuli s teme a i ne znam zbog ćega bi se trebao ljutiti.

I ja sam primjetio dosta nekome nepoznatih harmonika poput Zero Sette, Bugari Armando, Beltuna ... i sve ih je više. Slažem se s time.
Rekoa sam da nisam primjetio puno siwa na estradi koju sam spomenuo a proizvođač istih je baš iz tog područja.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 21:52, izmenjeno 1 put ukupno.
zilhadxxl
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 08 Nov 2011, 00:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od zilhadxxl »

petar3pater, Edo je 10000000000000000000000 % ne svira zbog propagande jer on od toga nema absolutno nista, Edo ima oko 6 harmonika sto Dallape sto Guerrinija i nema veze sa vezom sto si napisao oko Siwe, ja sam imao sve te harmonike i najbolje sam se snasao sa Siwom, Ivan radi harmonke takve ili drugacije nekome se svidjaju nekome ne i tu se sva diskusija zavrsava, ja sam licno promjenijo malo more harmonika dok nisam naletijo na Siwu koja mi je extra, stvar je jednostavna, sviras i imas ono sto ti pase, a najgori su tipovi koji se pale na suplje price o harmonikama iz 60. , 70. ili 80. godina, ko zna svirati zna pa da je slovenska Melodija (malo sam karikirao), izmisljate toplu vodu koja je davno izmisljena,poz
Odgovori