harmonike SIWA&figli

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

harmonike SIWA&figli

Post od Motif »

pozz svima..
eto da malo napišemo nešto i o toj marki harmonike,ja ću napisati svoje mišljenje,mada nisam baš najkompetentnija osoba,ali eto mojih zaključaka,pitanja..
Neznam zašto ljudi po nekim forumima grde,pljuju,ili nešto treće po navedenom brendu,koji se koliko znam radi u Italiji,točnije u Castelfidardu,uz još poznatija imena poput BELTUNE,GUERRINIA,BUGARIA,I još nekih.
Moje mišljenje je da se samo radi o jalu,zavidnosti,što si netko ne može priuštiti takav instrumenat,ili pak švercerima ide teško prodaja sa time,jer ga se nemože kupiti za kikiriki.Dobar instrument košta,i uvijek će koštati.Inaće sam vlasnik jedne takve harmonike za koju moram reći da radi izvrsno,tonski vrhunska,dihtacija mrak,tipka odlićna,izgledom vrlo lijepa,sve u svemu kad sam išao u nabavku instrumenta,probao sam razne starije harmonike,iz 60,70,80,90 godišta,bilo je tu dobrih,loših,i razlohanih,pohabanih,svakakvih,ali nisam primjetio neku veliku razliku u zvuku,npr:probao sam dosta guerrini superiora,ponekog presidenata,dallape supermaestro 4,i 5 glasne,paolo soprani,i na kraju moram reći da me ova moja u svemu iznenadila,po svim segmentima je bila bolja od ostalih šta sam gledao.Neznam u ćemu je kvaka,zašto ljudi nevole nov instrumenat,zašto je stari razlohani bolji,u čemu je kvaka??
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od harmonikaš_ivan »

nisam imao šansu da probam tu harmoniku, ali mogu reci da mi se po izgledu jako svida..i negdje sam cuo da ta harmonika, sad neznam koji model il moza sve, imaju tonove od prezidenta..tak sam cuo, e sad neznam el to istina il ne.. eto, ako netko znade nesto nek napise..da svi mi naucimo ponesto o toj harmonici..jer čovjek nemoze sve znati, kad bi sve znao gdje bi onda svijet bio..

evo našo sam jedan link, ali neznam koji je to model..pa ak netko zna, nek slobodno napise..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e0xB9qbdz30[/youtube]
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Motif »

To na snimci ti je model cobra,a svira je sammy,stose tice tonova koje siwa ugrdjuje,ima koliko znam 3 vrste,binci,sabbatini bombato,i siwa,uglavnom u model cobra ugradjuje binci,ali sve ovisi kako stranka zeli.imam informaciju iz prve ruke a to sam ja!!,da binci i nije nesto,te da komplet stoji cca 390€,a sabbatini 990€,znam jer sam narucio cobru sa sabbatiniom,i 600€ vise platio.president ako se ne varam nema svoje tonove,vec neke tipa salpa,artigana,amano,tipa amano,ili tako nesto!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

Tako velika hrpa netočnih informacija (gluposti) na tako malo mjesta!

Jućer sam jednog provodao kroz proizvodnju firme "Artigiana voci". Nešto malo znam o čelicima te njihovoj mehaničkoj, trmičkoj te strojnoj obradi te sam se u tom momentu smatrao kompetentnim da ćovjeku to objasnim. Da li mu je bilo što jasno ne znam!

Ljudi ne prićajte o onome o ćemu ne znate ništa, ili samo mislite da nešto znate, jer se na taj naćin lažne odnosno netočne informacije šire brzinom "cobre"! Neki će pomisliti da to što se ovako paušalno bubne stoji pa će to uzeti zdravo za gotovo kao točnu informaciju i prićati je dalje. Onaj koji ne zna ništa, njemu je bilo kakav pa i neprovjerena inforacija, točna i prihvatiti će je.

Ne znam šta da više kažem.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Motif »

gosp.petar3petar,neznam šta je tu netačno,ja samo kažem,da sam naručivao harmoniku,direktno sa fabrike,i da standard u siwa cobru,cobru grande ide binci,ja nisam htio binci tonove,već sabbatini bombato,koji se ugradjuju u model superqattro,ta j moj zahtjev me koštao dodatnih 600eur,jer mi je sam proizvođać rekao da su mu binci tonovi upola jeftiniji,te da treba doplatiti za sabbatini.Prije same kupovine,probavao sam isti navedeni model sa binci glasovima,i nije mi sjela,bila je preoštra,tj,nešt kao paolo sopreni,i nije mi se svidila,jer volim topliji zvuk.Ovo je sada druga prića. Pozdrav od mene!!
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od eman »

petar3petar napisao:Tako velika hrpa netočnih informacija (gluposti) na tako malo mjesta!

Jućer sam jednog provodao kroz proizvodnju firme "Artigiana voci". Nešto malo znam o čelicima te njihovoj mehaničkoj, trmičkoj te strojnoj obradi te sam se u tom momentu smatrao kompetentnim da ćovjeku to objasnim. Da li mu je bilo što jasno ne znam!

Ljudi ne prićajte o onome o ćemu ne znate ništa, ili samo mislite da nešto znate, jer se na taj naćin lažne odnosno netočne informacije šire brzinom "cobre"! Neki će pomisliti da to što se ovako paušalno bubne stoji pa će to uzeti zdravo za gotovo kao točnu informaciju i prićati je dalje. Onaj koji ne zna ništa, njemu je bilo kakav pa i neprovjerena inforacija, točna i prihvatiti će je.

Ne znam šta da više kažem.

Gospod. petar3petar, ipak morate priznati da je harmonika po svojoj izradi jedan vrlo komplikovan instrument te za vecinu nas muzicara, narocito pocetnika jedna velika enigma. Nije ni cudo sto ima dosta nagadjanja. Bilo bi dobro kada bi nam Vi dali mišljenje o Siwa harmonikama, konkretno modelima koje uzimaju balkanski muzicari. Vidjeli smo da je i Edo Krilic presao na Siwu (mada mi u njegovim rukama bolje zvuci President :)), a znamo da je to najbolja reklama. Iskreno, nisam nikad isprobao tu harmoniku, ali sam vidio da su neke kolege muzicari isli u Casterfidaldo i odlucili se za Siwu. Da li se isplati uloziti novac.... mislim da je otprilike 3000-5000€?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

Pozdrav!

Ono što piše Motif o standardnoj ugradnji nekih tonova u ovaj ili onaj model su gluposti a pogotovo da Sabatini tonovi dođu 600 eura više od Binici tonova. Ma ni u jednoj klasi nije takva razlika. Bolje reći nema tolike razlike između najskupljih Sabatini tonova i najlošijih Binici tonova. Ko ti je god to rekao ne zna ili laže s namjerom.
Za vašu informaciju Sabatini je čića od cca 80 godina (+/- 5) koji nema proizvodnju tonova već uzima materijal od Artigiana voci, mislim na pera i aluminijske pločice. To zakiva, stavlja ventile i intonira (približno ih podesi željenoj visini tona), te ih prodaje.

Što se tiće toga da je harmonika "kompliciran" instrument, kako se je EMAN izrazio, to stoji i nitko joj još nije ušao u dubinu duše. Tko misli da je, nije, može to samo misliti.

Već sam rekao da ne mogu komentirati ništa što nisam probao tim više što ja to isto radim pa bi bilo nekorektno od mene. Čovjeka koji te harmonike radi poznajem više od 10. godina.

Lako je naslutiti zašto g. Edo Krilić svira Siwu. EMAN to si lijepo zaključio, radi se o propagandi.
Najbolja propaganda je dati harmoniku nekom poznatom harmonikašu visokog rejtinga po povoljnoj cijeni, koji će je nastupajući reklamirati. To je stara marketinška fora.

EMAN, ne znam gdje živiš, ali ako hočeš siwu možeš je probati i kupiti u Hrvatskoj. Prodaje ih se više preko novina. Jednu prodaje i jedan od vrhunskih svirača ovdje kod nas. Ovo mu je već druga koju je zamjenio u zadnjih nekoliko mjeseci. Traži Guerrinija.

Motif, da se opet vratim na tvoju priću!

Ti mora da se dobrano kužiš u tonove kada si gazdi izrazio želju da ti napravi harmoniku sa ovim a ne sa onim tonovima.
Moram ti rći da su upravo takve priće blamaža koja zbunjuje ljude koji to ćitaju. Netočno je sve!
Kada se tako kužiš u harmonike trebao bi znati da se harmonika ne sastoji samo od tonova, o kojima se priće svašta, već da postoje i faseni, kabina i kutija (tijelo) u kojoj je sve to objedinjeno i to kao cijelina definira zvuk harmonike o kojemu ne vrijedi prićati jer o ljepoti bilo koje vrste se ne raspravlja.
Boju tona ne određuju tonovi iako u tome imaju bitnu ulogu. Stvar je u njihovom okruženju. Ti isti, po tebi "kričavi", Binici tonovi bi u nekoj drugoj harmonici, u drugom okruženju, zvučali drugaćije.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:55, izmenjeno 2 puta ukupno.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Motif »

G.petar3petar,vi ste djelomice u pravu,ali samom ovom raspravom se i dalje pljuje po ovom instrumentu,reklamiraju se guerrinke,i vlastita proizvodnja.Edo krilic svira siwu iz propagande,isto kao i MIro Navracic Petromaestro.Mozda smo u pravu,a mozda su ljudi nasli neki gust u tom instrumentu.Nebi dalje raspravljao o tome.Moram i napomenuti da sam pogledao i vas oglas njuskalo,i vidio 4,5 siwa koje se prodaju.Ocito ih se ljudi rjesavaju,tj svi mjenjaju za guerrini.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: harmonike SIWA&figli

Post od petar3petar »

Pozdrav MOTIF!

Ja nikada nisam imao siwu pa niste mogli vidjeti 4-5 mojih oglas da je prodajem.

Ne znam odakle ste izćitali da netko po nekome pljuje. Po ćemu ja to pljujem i kako to propagiram guerinke u svojim postovima nisam primjetio a mislim niti nitko drugi osim vas. Osim toga nisam nigdje na ovom forumu proćitao nište loše o tim harmonikama.

Proćitajte sve moje postove na ovom i bilo kojemu drugom forumu na kojemu se diskutira o harmonikama i pokažite meni i svima na forumu kako ja to reklamiram svoju proizvodnju, osim što sam u predstavljanju napisao da servisiram harmonike i izrađujem nove.
Ako to dokažete isti ću se čas isprićati vlasniku foruma i cijelokupnom ćitateljstvu i odstupiti s foruma.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Motif »

Krivo ste shvatili,ja nisam rekao da vi prodajete te siwe,vec u vasem hr oglasniku njuskalo stoje na prodaji te navedene harmonike.Nije bitno,nadam se da niste zamjerili,svaka cast na vasem znanju,trudu! Pozzz!
Odgovori