harmonike SIWA&figli

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Dured beul
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 12 Jul 2013, 08:54

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Dured beul »

molim vas gdje mozem da cinim da idu dobri mikrofoni???
kad pustim malko volum cini jakoo mikrofonijaaa??
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: harmonike SIWA&figli

Post od tvrtko28 »

Dured beul napisao:molim vas gdje mozem da cinim da idu dobri mikrofoni???
kad pustim malko volum cini jakoo mikrofonijaaa??
Ako ništa javiš se preko Facebooka Ivani Stanojlović! To ti je kćer od gazde i prijaviš problem i nevjerujem ti da ga neće rješiti!
Moja bivša Siwa nije imala taj problem a isto je imala ugrađene zvučnike!
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: harmonike SIWA&figli

Post od surbatovic.a »

Eh, da je meni bilo koji model ove harmonike, bio bih presrecan, u kakvom vremenu zivimo, ne moze se uzeti ni ona skolska a ne Siwa,. :svirac:
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Dimitrije Ivkovic »

Moj drug ima super qwatro special model.Probao sam je malo je tonski jaca od prezidenta ima jacineu izmedju guerinmi i dalape.Ima dve kabine i prelep jo je zvuk.Svirao sam je i odmah sam pozeleo da je kupim
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Worgosiwa »

Ukoliko bilo ko sa teritorije Srbije,Vojvodine ili odakle god iz Ex Yu republika želi da proba i uveri se u kvalitet ovih instrumenata,stojim na raspolaganju u Novom Sadu sa četiri odlična instrumenta.
P.S. Slobodno ponesite Vaš instrument za koji mislite da je jako dobar)npr. President iz 1979.godine itd. :svirac:
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Dimitrije Ivkovic »

JEl imas dallapu.POZZ :svirac: :svirac: :svirac:
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Dimitrije Ivkovic »

Moj ujka je imao sivu i odlicna je jer ima zvuk prezidenta ali je registar picolo i basson mnogo glasniji i jasniji.Dobra je to harmonika al dallapa je dallapa.A za sivu sve pohvale
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: harmonike SIWA&figli

Post od Worgosiwa »

Javi se na 063513527 i dođi da probaš Siwa&Figli i to 3 različita instrumenta
Mislim ,tačnije siguran sam da više nećeš pominjati Dallape
:svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: harmonike SIWA&figli

Post od dugmetarac78 »

Ja mogu da razumem da svako hvali svoju robu, al bez ljutnje, da kad proba siwu, više neće spominjati dallape, e to nemogu da razumem, a baš bih voleo da me neki drugi članovi koju su nesubjektivni demantuju, da nebude da imam nešto protiv siwe, al volim realnost. :pozdrav:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: harmonike SIWA&figli

Post od skylionM »

Worgosiwa napisao:Javi se na 063513527 i dođi da probaš Siwa&Figli i to 3 različita instrumenta
Mislim ,tačnije siguran sam da više nećeš pominjati Dallape
:svirac:
dugmetarac78 napisao:Ja mogu da razumem da svako hvali svoju robu, al bez ljutnje, da kad proba siwu, više neće spominjati dallape, e to nemogu da razumem, a baš bih voleo da me neki drugi članovi koju su nesubjektivni demantuju, da nebude da imam nešto protiv siwe, al volim realnost. :pozdrav:
Dakle, Worga maher si, ali ovog puta si malčice preterao!! Prvo, odma' da se ogradim, ti si laf, strašan svirač i veoma strastven čovek, i to savršeno razumem jer sam i ja takav. Zato tako strastveno i prenosiš tvoje oduševljenje instrumentima marke Roland i Siwa, i to skroz razumem, kad me nešto oduševi u stanju sam da danima sve oko sebe davim time :-)...
Ali, molim te povuci reč za Dallapu!!
Istorija srpske narodne muzike je napisana na Dallapi, kasnije na Guerrini harmonici, u vreme kad S.IWAna nije ni bila rođena, a kamoli pomisao da će harmonika da nosi ime po njoj. To ne znači da SIWA nije dobra, niti da oni ne umeju da naprave bolju harmoniku od Dallape, ali da kažeš da si siguran da će neko "da zaboravi Dallapu" kad proba SIWU.... to je već prenapadno čačkanje tradicije.

Znači majstore, malko laganije, imaj razumevanja prema ljubiteljima drugih brendova (u koje i ja spadam, ja sam npr. zaljubljen u Guerrini Superior 2 iz '76 godine, na kojoj sam svirao u muzičkoj školi, i teško da je više ne bih pominjao, ma koju harmoniku da probam!!) Aj, živ i zdrav mi bio :pozdrav:
Odgovori