Klavirna harmonika vs. dugmetara

Istorijat razvoja harmonike, muzeji, škole, vrste i tipovi instrumenta, harmonika u muzici Balkana i u svetu.
Odgovori
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Ukika »

Auuuu svaka cast majstoreeee! jao a leva ruka! Svaka cast,, sve pohvale!
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Bata Kanda 73 »

Svaka cast! Naklon ovakvom majstoru! :jdishddf: Prvi put da cujem ovakvu levu ruku,najpribliznije levoj ruci cika Jovice Petkovica! Jos jednom sve cestitke na virtoznom sviranju! A sto se tice slatkoce sviranja,mislim da je ipak klavirna harmonika ispred dugmetare (mada to uveliko zavisi i od izvodjaca).Pozdrav
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od zex »

Ma nema to veze. Ajde reci mi ko je svirao lepse i sladje od Radojke ili Buce Jovanovica? :D Naravno da o ukusima ne treba raspravljati, ali sve je to relativna stvar, najvise je do ovoga sto si napisao u zagradi. :)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od alibaba40 »

Ovom Gospodinu Elvedinu sve pohvale i skidam mu kapu, svaka cast. :jdishddf: :jdishddf:
micoo
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 09 Jan 2012, 02:05

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od micoo »

:svirac: Ih kad bi ja tako sviro sam sebi bi vikao Vi :svirac: Svaka cast sta je da je eh da je malo blize da me poduci :svirac:
Elvedin Muhic
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:34

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Elvedin Muhic »

Kao prvo,hvala mnogo na komentarima.Nisam sumnjao da nece biti interesantno za sve vas,moje kolege, koji vole ovaj instrument.Iz tog razloga evo jos nesto zanimljivo i oprostite ako sam "naporan",jer mi nije cilj da se samoreklamiram(pogotovo u ovim pedesetim godinama i 40 godina sviranja-30 profesionalno).Mislim da jednostavno zasluzuje da se nalazi na ovom sajtu.Jos jedan veliki pozdrav svima...Elvedin Muhic Elo :depkvk:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GUJ5ZJZXpKs[/youtube]
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od qwert »

Bravo Elvedine kupio si me sa basovima :jdishddf: A kako to sviras basove sa obe ruke jesi razvio neki svoj raspored - prstomet ili???? :hmmm:
Svaka cast :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Bata Kanda 73 »

Epa gsp.Muhicu SVAKA ČAST! Ovo nema komentara,ustvari...ima,samo oni NAJ;NAJ!Ko što rekoh,odavno nisma cuo ovako nesto,a posebno levu ruku.Poslednji velikani koji su maestralno koristili levu ruku su bili:cika J.Petković i maestro Žilić pa sad evo Vi! Još jednom sve čestitke i živi bili! Veliki pozdrav! :ijuju: :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Dallape 1960 »

Bata Kanda 73 napisao:Epa gsp.Muhicu SVAKA ČAST! Ovo nema komentara,ustvari...ima,samo oni NAJ;NAJ!Ko što rekoh,odavno nisma cuo ovako nesto,a posebno levu ruku.Poslednji velikani koji su maestralno koristili levu ruku su bili:cika J.Petković i maestro Žilić pa sad evo Vi! Još jednom sve čestitke i živi bili! Veliki pozdrav! :ijuju: :svirac:

Nit sta dodati, ni oduzeti od posta Bata Kande.. Svaka cast..
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Tomina »

jedno pitanje, vidim da postoji nekoliko prstometa na dugmetari, meni recimo je dosta kompliciran ovaj od krnjevca,ali je sigurno takav da bi se lakše svirali trileri.

Jel je greška učiti svirati dugmetaru na klavirni način, tj. da sviram po svim redovima gore dolje, ako me razumijete, dakle slično klavirnoj harmonici?

Pošto mi je taj prostored nekako najlakši pošto inače sviram klavirnu harmoniku.

Naravno, učio bi ja i krnjčev raspored malo kasnije, ali sad bi se prvo htio naviknuti na ovaj jer mi se čini najjednostavniji - da ne izgubim volju i da opet mogu svirati sa društvom:) A inače sviram puno u tercama, i pomalo pratim akordima.
Odgovori