Klavirna harmonika vs. dugmetara

Istorijat razvoja harmonike, muzeji, škole, vrste i tipovi instrumenta, harmonika u muzici Balkana i u svetu.
Odgovori
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od chemist »

accordionist napisao:Ma vidite sta sve moze klavirka u pravim rukama. Kemisa svira u tercama :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GbcgFzw5vM8[/youtube]
Ja sam Bojana Jovanovica upoznao jos dok sam bio na studijama, u Kragujevcu. Bio sam par puta kod njega, kuci, i svirao mi je uzivo...to je jednostavno dar....on je na klavirnoj harmonici svirao, recimo, neke Pavkoviceve stvari u duplikatima i originalnoj brzini i sa ukrasima...a najupecatljivije mi je bilo Hora Bucuresti. On je tada imao visok nivo sviranja, a tek je zavrsio srednju muzicku skolu...a zamislite na kom je nivou sada kao profesor harmonike i Rusiji.
Ja verujem da dugmetara ima svojih prednosti, ali ako je klavirna harmonika u pravim rukama, prednosti su male :)
Elvedin Muhic
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:34

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Elvedin Muhic »

alibaba40
U svako doba ,ako si blizu Frankfurta(Hanau) ili ljeti u Prijedoru,prenjiecu ti sve sto te zanima bez ikakave naknade...pozdrav.....Elo
Evo jos jedan novi link od mene

http://www.youtube.com/watch?v=7Q0_8Olx ... UK3ciN0HNQ
miletriton
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 17 Sep 2013, 10:21

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od miletriton »

Pozdrav svima, vidim da je post malo stariji, ukoliko ima netko volje da mi napiše prstored u tercama za dugmetaru, ukoliko nekome treba video škola ili knjige od Krnjevca, ima kod mene.

pozdrav.
ivancs
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 20 Dec 2013, 13:51

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od ivancs »

Nov sam ovdje i ne znam dali postavljam pitanje na pravo mjesto. Prije mjesec dana sam presao sa klavirne na dugmetarsku harmoniku, ali za razliku od svih ovdje radi se o talijanskom sistemu ili c- grifu. Glavni je problem što sviram tzv. atonalitetnu glazbu i iz tog razloga u školi sa svojim profesorom ne vježbam nikakve ljestvice niti slično. Iako sviram neke dosta teže stvari, znam da ću kasnije imati problema ako sam ne krenem od početka. Prvo što bi me sad zanimalo je ako bi mi netko znao napisati kako se prstomet za terce i sekste. Neki moj improvizirani bi bio c-e (1 i 4), d-f (2 i 3), e-g (1 i 4), f-a (2 i 3), g-h (1 i 4), a-c (2 i 3) ... ne znam, to mi se čini najlogičnije
Najveći problem u prelasku je sto bi po ovom trebalo vise upotrebljavat 1 i 4 zajedno, tog nema na klavirskoj.
Odgovori