Srecna Nova Godina!

Rođendani, Nova godina, praznici, slave, imendani...
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Bata Kanda 73 »

Ma Ivek oklen mi tolka lova! :shock: Pa da imam da preliva pa ajde-de ali u ovom trenutuku je i 2000 evra za mene puno.Nadam se da ce biti i toga za par godina,ako ne 8000,ono 2-2,5 iljadarke.Za sada sam sasvim zadovoljan i ovim lucetom,ton je bas onakav kakav treba da bude za balkansku muziku a posebno onu kojom se ja "drogiram",bugarska,rumunija,vlaska,juznjacka :drunken:Pa kad mogu Bugari I Rumuni mogu ija :)
ivek-cool
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Srecna Nova Godina!

Post od ivek-cool »

Bata Kanda 73 napisao:Ma Ivek oklen mi tolka lova! :shock: Pa da imam da preliva pa ajde-de ali u ovom trenutuku je i 2000 evra za mene puno.Nadam se da ce biti i toga za par godina,ako ne 8000,ono 2-2,5 iljadarke.Za sada sam sasvim zadovoljan i ovim lucetom,ton je bas onakav kakav treba da bude za balkansku muziku a posebno onu kojom se ja "drogiram",bugarska,rumunija,vlaska,juznjacka :drunken:Pa kad mogu Bugari I Rumuni mogu ija :)
Sve 5 !!!!! A i to bi bila steta teglit po gažama i po svatovima!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Webmaestro »

Dobra harmonika jest bitna, al ne mora ni da znaci toliko. Eto komsije Bugari sviraju sve na Veltmasterima a gle kako zvuce. Samo vezbanje! A harmonika kakva je da je ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Bata Kanda 73 »

Pa dobro Webmaestro ono jeste,ali bitan je i instrument,ja do skoro svirao Paolo Soprani bez kabine iz 60 godina,trebala da se sredjuje,jeste da je dosta dobra,ama nije to to,jos nije imala kabinu pa plitka.A eto sad iste stvari sviram no ovu(i to nije italijanka) pa ko da svira drugi covek i sve stvari zvuce drugacije tj.bolje.Nego drugari da vas pitam,mozda znate,jel neko cuo za harmoniku Cooperativa stradella?I ovo sam hteo da pitam tebe Webmaestro,posto vidim da bas poznajes materiju,kakvi su to glasovi koji su"kovani" tj.fiksirani za fasen eksercicima a nisu voskovani,ima li to nekog uticaja na kvalitet tona i uopste na harmoniku?
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Webmaestro »

Pa i ne smatram sebe za nekog vrsnog poznavaoca mehanizma harmonike, niti sam majstor za harmonike.Ali... Sto se tice pricvrscivanja plocice tona za fasen ekserima, to se radilo ranije, na starijim modelima harmonika. Ne znam zasto... Mozda su mislili da ce tako ton duze da ostane na fasenu i da je tako kvalitetnije, sta li vec :) Al u svakom slucaju, ta tehnika nije zazivela. I da, nisu tonovi pricvrsceni samo ekserima, i tu se stavljao vosak, kako bi inace dihtovalo?
Poslednja izmena od Webmaestro u 16 Feb 2010, 02:28, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Webmaestro »

Mada evo, sad se prisecam nesto... Kad sam na pocetku imao Weltmeister sa 80 basova, secam se da mi je jednom ispala plocica sa tonom i kad sam okretao harmoniku gore - dole, cula se unutra kako odzvanja. Pa je harmonika isla kod majstora da zavoskuje plocicu. A da je plocica bila i dodatno prikovana, svega toga ne bi bilo! :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Bata Kanda 73 »

Hvala puno.Epa momci da ste blize pa da svratite na jagnjetinu(svrljisku) i na sir (od iste firme)+peglana paprika! ;) Slika
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Webmaestro »

A peglane kobaje? :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Bata Kanda 73 »

:D aaa to sad udaras konkurenciju a?Ma sto da ne!E,bilo bi extra ako neko od momaka sa foruma dolazi kako rece 8 meseca(Ivek valjda) da se nadjemo pa da mu ZAsednemo a onda d-mol pa sta nam Bog da :D
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srecna Nova Godina!

Post od Webmaestro »

Da proba staroplaninske i svrljiške jagnjiće i sir. E bas sam ogladneo, odoh da jedem, iako je pola 3 noću! :)
Odgovori