weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od eman »

Ukika napisao:u supiti je prva klasa Bugari tonova a to je vrhunski ton, garnitura kosta kao jedan ofucan cantus ceo :D , tonski je "kao guerrini dvojka"...

Jest kad bi samo tonovi "svirali", tu mora mnogo stvari da se poklopi... Sve kabinske weltmeisterke imaju odlican ton pogotovu ako su fino naštimane, ali nedostatak osjetis tek kad je razvuces na suvoj svirci, kad pocnu da "guše".
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Ukika »

pa kazem zasto je supita cenjenija, ima tonove vrhunske, ali naravno ne sviraju samo oni, zato sam ono kao dvojka stavio pod navodnike :D
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Tomina »

baš mi nešto nije jasno, čitao sam da su cantus kao slabiji modeli, ali ja ne vidim za moju da je slab model....Recimo, moja na otvorenom je baš odlična, možeš ju rastezati koliko hočeš, onda uvijek svira odlično, i jako je glasna u organu. Ništa se ne tuši, a bome se niti mijeh jako ne troši.

Tko zna, možda je nešto preslagivano na njoj, možda ima drugačije tonove, ali mi je srcu prirasla.

I opet sam drugi put promjenio odluku, ne prodajem ju, kupit ću si dugmetaru, ali ovo je predobar instrument da bih ga samo tako prodao.

Baš sam u subotu išao gledati neku dugmetaru dallapu ručni rad, išla bi kao zamjena za moju cantusicu, prvo je čovjek nešto prigovara da je to weltmaister, a kad ju je razvukao vidio sa na njemu da se začudio što to svira - rekao je "ovo je dobro, ovo je jako dobro".

Na kraju sam odustao od dugmetare jer je putem do mene od ručnog rada narasla na orginal i još gore nekih 600 eura cijena. :ijuju: :x
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od šokac »

Jedno mi nikad neće biti jasno,zašto se stalno isprobava i traži sira nad pogačom ako se ima instrument koji u svemu odgovara?
Nebi se trampala,pa onda možda ipak bi,pa opet nebi,i tako stalno..
Da sam ja odlučio da ju ne prodajem nema trampe i gotova priča.
Prikupio bi novce kolko bi mogao i gledao dugmetare.
Tomina,ne zamjeri,moraš se odlučiti što ćeš,vidim da si na muci,svirao bi dugmetaru a ovu bi si i ostavio i nebi..
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Tomina »

A gle, duga je to priča što se događa kod mene, to je sve moj problem.

Nedostatak nekog pravog profesora i poduka čini svoje, slušam ljude koji dugo sviraju, a ne poznaju građenje durova i molova recimo, i onda vjerujem tim ljudima i tražim iglu u plastu sijena.

Jučer mi je napokon rekao istinu jedan školovan muzičar: za 14 mjeseci samoukog sviranja kaže da sam postigao jako puno i da nije vidio nekog s takvom voljom za sviranje i da sam sam shvatio puno teorije.

Treba to zaboraviti, meni je najviše žao tog mog cantusa, zato sam odustao od njegove prodaje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od petar3petar »

Pozdrav svima!
Ukika, u Supiti nisu najkvalitetniji Bugari tonovi kako kažeš već TIPO A MANO tonovi koji nisu ni bombirani.
Tonovi su identični kao u Hohner Morino harmonikama koje imaju talijanske tonove( neki Morino modeli imaju Hohnerove tonove), dosta su veliki pa imaju snagu, glasni su.
Harmonici pera ne daju ljepotu tona već samo snagu. Ljepotu tona daje okruženje. Ima harmonika sa vrhunskim naj kvalitetnije obrađenim tonovima no iz njih ne ide ton kakv bi poželjeli a opet ima Weltmeistera koji i s njihovim perima imaju solidan ton. A MANO tonovi nisu rađeni da bi dali ijepši zvuk već da bi bili trajniji,da bi manje pucali. Imam stari Super VI koji se je dosta nasvirao a svi su mu tonovi orginalni osim 2-3.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:44, izmenjeno 1 put ukupno.
bosko2007
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 10 Jan 2012, 16:14

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od bosko2007 »

petar3petar napisao:Pozdrav svima!
Ukika, u Supiti nisu najkvalitetniji Bugari tonovi kako kažeš već TIPO A MANO tonovi koji nisu ni bombirani.
Tonovi su identični kao u Hohner Morino harmonikama koje imaju talijanske tonove( neki Morino modeli imaju Hohnerove tonove), dosta su veliki pa imaju snagu, glasni su.
Harmonici pera ne daju ljepotu tona već samo snagu. Ljepotu tona daje okruženje. Ima harmonika sa vrhunskim naj kvalitetnije obrađenim tonovima no iz njih ne ide ton kakv bi poželjeli a opet ima Weltmeistera koji i s njihovim perima imaju solidan ton. A MANO tonovi nisu rađeni da bi dali ijepši zvuk već da bi bili trajniji,da bi manje pucali. Imam stari Super VI koji se je dosta nasvirao a svi su mu tonovi orginalni osim 2-3.

Gospodine petar3petar ! Imam jedno pitanje za vas . Recite nam koji weltmeisterov model harmonike (cantus , S4, supita, cantora ) je najglasniji , koji ima najbolji zvuk po vasem ukusu , i koji model ima najizdrzlivije ( najtrajnije ) tonove mislim po kvalitetu i koji su to ( dali su italjanski tipo a mano ili nemacki ) ? Siguran sam da to interesuje ne samo mene vec i mnoge druge pa bilo bi lepo nesto nauciti od vas koji imate iskustva sa svim harmonikama .
Hvala vam na odgovoru gospodine petar3petar !
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od petar3petar »

Prema svim tim performansam naj bolja je svakako Supita. Koliko znam samo kod nje sam sretao talijanske tonove.
U ostalim modelima nisam sretao talijanske tonove što ne znači da ih nisu ugrađivali i u druge modela.
Neke detalje, po mom ukusu, ima bolje riješene Cantora no ipak bih dao prednost Supiti. Cantora je mozda zbog dizajna "bolja za oko".
Što se tiče galsnoće to varira od od primjerka do primjerka i nije karakteristika pojedinog modela.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 22:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od Ukika »

a, izvinite onda, pogresio sam, hvala na informacijama.. a nova supita jel svirao neko? nisam ih video kod nas jos...
bosko2007
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 10 Jan 2012, 16:14

Re: weltmeister cantus 4 deluxe harmonika

Post od bosko2007 »

Hvala vam na odgovoru gospodine petar3petar i vasem obrazlozenju o Weltmeister harmonikama ! Cenim vasu konstataciju jer vi svakodnevno se susrecete sa mnogo modela harmonika i tako nadgradjujete vase znanje o harmonikama za razliku od nas zaljubljenike u instrument ( harmonike ) koji volimo instrument ali neznamo puno toga o njima . Hvala vam sto vase znanje nesebicno delite sa svima nama !
Evo postiracu ovde i jedan vas post koji je bio na drugoj temi ali puno govori o Weltmeister harmonikama .


petar3petar


Poštenje?! Pa svi se kunu da su pošteni. O tome ne vrijedi diskutirati. Svaki nek sebi stvori sliku o bilo kome jer kriteriji morala, a tu pripada poštenje, su davno poremečeni.

Što se tiće Weltmeistera sa kabinom, mogu reći samo to da su to podcijenjene harmonike u odnosu na svoju kvalitetu uspređujemo li ih sa bilo kojom talijanskom kabinskom harmonikom. Ako se npr. Guerrini Superior 2 cijeni 3500 do 4000 eura onda te harmonike vrijedi znatno više prvenstveno što se tiće zvuka. Zašto ista ta Supita, S-4, Cantus ili Cantora vrijedi 2000-2500 eura kada je neko iskemija i nabije izuzetno lošu kopiju maske Guerrini Presidenta to mi nije jasno i ne spada u sferu nikakve tehnike, znanosti ili umjetnosti već bi problem trebalo riješavati sa psiholozima.
Činjenica je da spomenute harmonike imaju menje kvalitetne mehanike od talijanskih harmonika ali što se tiće boje zvuka, mnoge supite su "masnije", glasnije i ljepšeg tona od puno "dvojki" i "trijki".
Možemo problem postaviti i naopačke, pa ako spomenite harmonike vrijede 1000-1400 eura, onda "dvojke", "trojke i ostale njima slične vrijede znatno manje.
Odgovori