Hohner-u koji rang spada?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od magicyzy »

pozdrav svima.
osobno posjedujem jednu Hohner Atlantic IV DeLuxe, stara je,nemam pojma koliko, iako je sva od lima meni je draga i za mene kao amatera super instrument.
ima "zlatnu boju" registara i bila je nekada crvena, ali meni se to nije svidjelo pa sam je ofarbao u crno :jdishddf:

nego, imam jednu kratku pricicu vezano za Golu. prije tjedan dana sam bio u posjeti kod jednog Njemca koji prodaje Hohner Morino VI N.
otisao sam isprobati instrument (znam da je to grdosina ali meni za svirku u orkestru odgovara) i tako kroz pricu, kaze meni gospodin (inace je jako bogat) da je do prije par godina imao 7 high lights svjetskih harmonika i jedna od njih je bila Gola. kako je se razbolio, a i ostario, odlucio je sve prodati i imati samo jedan instument za dusu. iako Njemac, prodao je on i Golu i kupio neku Bugari svu pozlacenu, kazem neku jer neznam o kojem je tocno modelu rijec (nisam strucnjak), ali tipke su nevjerojatno mekane i zuckaste boje.

ja ga pitam zasto je prodao Golu, a on kaze: "prodao sam Golu za 14.400 Eur i kupio ovu Bugari novu za 8000Eur. pri tome sam zaradio 6.400 Eur a niti ja niti moja supruga nismo mogli primjetiti nikakvu razliku u tonu, a o mehanici nema potrebe pricati"

ja kao NE strucnjak za harmonike sam skoro pao na guzicu kada mi je rekao cijenu za Golu
p.s. ne vjerujem da je covjek lagao jer nema razloga za to

eto toliko od mene
pozdrav :ijuju:
palindromnistavek
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 18 Jan 2014, 10:44

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od palindromnistavek »

Pozdrav svima ljubiteljima glasbe i dobrih instrumenata !
Ja sam Slovenac Marko, 60 g. , sviram samo za sebe , u prosjeku slabo iako imam završenu nižu glasbenu školu . Volio bih se uključiti u debatu oko Hohnera , Scandalija , P.Sopranija , Bugarija i tako dalje , sve do onih koji poznaju neku harmoniku u dušu , iako bi to bila njemačka , talijanska ili bilo koja . Znajte ljudi , sve harmonike nisu za svaku glasbu pa se zbog toga ne treba svadžati oko marke ili modela , jer jednostavno talijanske nisu dobre za slovensku narodnu muziku , isto tako nije Hohner dobra za srbsku , pa si vi serviseri majstori stručnjaci to priznajte ili ne !!!
Moj sin je profesor glasbe za kitaru , ove godine završit če konzervatorium u Klagenfurtu , pa je pre nekoliko godina slušao albansku muziku , ja sam ga naravno pitao kako to da se mu ova muzika svidža , pa mi je odgovorio , da je svejedno koje je narodnosti muzika ako je znaš slušati !!!
Tako , gospodo moja , da vam samo kažem , da stručnjaci na harmoniki u Sloveniji za slovensku narodnu muziku hvale u zadnje vreme puno više Zupanove i Lanzigerove harmonike od Hohner Morino , a g. Marko Hatlak , svijetski tango virtuoz , koji je igrao i sa g. Milenkovičem u Americi , opet ima posebnu harmoniku , čije zvuk mu se najviše svidža , odgovara i uklapa u njegov trend .
Svaki seljak konja svoga hvali !!!
lep pozdrav iz Slovenije od Marka
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od petar3petar »

Gospod pa Zupan in Lanzinger su talijanske harmonike.
U početku ih je delala Beltuna sad za Zupana dela Beltuna a Lanzingera FISMEN!
I jedni i drugi su talijani.
Sad se pitam, kak to da su Zupan i Lanzinger dobre za alpsku muziku a Beltuna nije?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od dugmetarac78 »

Znači ipak nije da svaki ciga hvali svoga konja, nego se zna ko postavlja standarde u proizvodnji harmonika, a to je ipak Italija.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od petar3petar »

Apsolutno!
brevetto
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 22 Jan 2014, 15:16

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od brevetto »

Nekako mi ne štima da recimo Beltuna Alpstar V slabo prolazi kod alpske muzike. Cjenovno je u rangu Morina, 9000-10000€, a i ima karakteristični alpski "look" :P

Sigurno i kod Slovenaca a i svih svirača postoje iznimke od većine (koja je Hohner u ovom slučaju kod Alpske muzike)
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Hohner-u koji rang spada?

Post od petar3petar »

Niti meni to ne štima jer je rade isti ljudi i iz istih materijala samo na njih pišu druga imene shodno tome kako kupac traži.
Po mnogima vrsnim poznavaocima harmonike Beltuna je tehnički najbolja harmonika koja se danas radi.
Stvar je toga kako tržište to akceptira.
U alpskom svijetu ona na kojoj piše Zupan prolazi bolje.
Odgovori