Ugradjivanje MIDI u harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od guerini »

Hteo bih da vas pitam ako je neko upucen u vezi ugradjivanja MIDI sistema u obicnu harmoniku tako da harmonika moze da radi i kao aranzer, levom stranom da se kontrolise ritam a u desnoj razni instrumenti isto kao kod klavijature. Dali je neko to radio a posebno bih voleo da cujem misljenje majstora o takvoj operaciji nad harmonikom?Hvala unapred.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od šokac »

Nisam majstor za midi ali šta će ti to?
Ako se pokvari harmonika više nema cjenu kao obična jer nitko ne voli kad na njoj nešta ne radi.
Onda to vade van,pa se vidi da je nešta bilo,pa zasmetaju ti tragovi ugradnje...
Radije uzmeš neku klavijaturu ako negdje sviraš i ovisno šta se svira sviraš na harmoniku ili klavijature.
A i u zadnje vrieme nekako ispada da su harmonike s klasičnim registrima zakon a ove što zavijaju ovako ili onako nekako baš i ne idu.
Vidim kako pišu za Rolanda kad probaju:"Sve je to ok ali nije to to..."
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od guerini »

Razmisljam o toj opciji jer mislim da bi mi bilo zgodnije tako sa MIDI harmonikom nego da jurim aranzer narocito levu ruku. ajd za desnu je isto kao kod harmonike al leva je problematicna. A koliki je to uopste zahvat da se ugradi u harmonici zna li neko i jel neko radio to vec?
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od MIKIMAKSA »

guerini napisao:Razmisljam o toj opciji jer mislim da bi mi bilo zgodnije tako sa MIDI harmonikom nego da jurim aranzer narocito levu ruku. ajd za desnu je isto kao kod harmonike al leva je problematicna. A koliki je to uopste zahvat da se ugradi u harmonici zna li neko i jel neko radio to vec?
Jesi mozda mislio na nesto ovako:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JDcFMeQihBM[/youtube]
Negdje sam na netu video da kosta oko 1500 eura
Evo i neki link, nadam se da ne krsim pravila foruma. (Moderatri ako krsim pravila izvinite i obrisite )
http://www.limexmusic.com
http://www.akkordeon-weltmeister.de/mid ... urers_id=3
A dali si razmisljao da na aranzer ugradis samo bas prepravku (kao sto rade dugmetarci) u tom slucaju aranzer od 5 oktava bi ti mozda bio malen, hocu reci ne ostaje ti puno oktava za solo. Ili neki master samo za bas, mozda ti je ovo jeftinija varijanta od ugradnje MIDI-ja u harmoniku i prerade aranzera?
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od šokac »

Neznam baš koja je opravdanost ako to tolko košta uvaliti tolke pare u to al dobro,možda se nekom isplati.. :pudc8:
Znam da ja nebi to nikad dao!
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od MIKIMAKSA »

To je samo ako neko ima potrebu i viska love da to ugradi ali je dobra stvar ako sam sviras za male svirke.
I ako hoces da imas i MIDi daljinski tj. MIDI Wierless pa da slobodno setas po sali ( da uzimas baksis :D ). Moraces jos da izdvojis neki 1000 eura za MIDI daljinski.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od šokac »

Ajme majko,pa to je stvarno za nekog ko nezna kud bi s lovom...
Znači nekih 2500 eura samo da tambura kao klavijature i da šetaš po sali...? :pudc8:
Pa još za harmoniku najmanje 5000 jer to se ne isplati metati na obične.
Kad će se to isplatiti?
Svi kukaju kako nitko nema para,ili to nije baš tako...?
Nije to za običan svijet al tko od toga živi svaka čast.
Ponavljam,ja nebi!
Onaj tko će mi dati lovu doći će do mene gdjegod ja stajao a oko onog tko neće mogu skaktati do mile volje,sve badava...
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od MIKIMAKSA »

šokac napisao:Ajme majko,pa to je stvarno za nekog ko nezna kud bi s lovom...
Znači nekih 2500 eura samo da tambura kao klavijature i da šetaš po sali...? :pudc8:
Pa još za harmoniku najmanje 5000 jer to se ne isplati metati na obične.
Kad će se to isplatiti?
Svi kukaju kako nitko nema para,ili to nije baš tako...?
Nije to za običan svijet al tko od toga živi svaka čast.
Ponavljam,ja nebi!
Onaj tko će mi dati lovu doći će do mene gdjegod ja stajao a oko onog tko neće mogu skaktati do mile volje,sve badava...
Tako je treba dosta eurica za to sve i daljinac za harmoniku ako hoces da se cuje ili mozes preko MIDI da vuces neki sempl (guerrini) sa klavijature a to jos zahtjeva i bolji aranzer. A mozda nije losa ni kombinacija slabije harmonike (1500 e) pa ugradis MIDI i vuces sve boje sa aranzera :D
Svaki profsionalac moze imati to zadovoljasto da ugradi a obicni da nazovem amateri sto sviraju samo na svome reonu tesko da ce uspjeti zaraditi i ugraditi MIDI. Ili polako kad se zaradi nagradis svoju ljubimicu harmoniku sa MIDI, a to moze biti i motivacija za bolje svirke i za trazenje posla da se sto prije isplalti ugradnja. Moje misljenje je ako neko misli kupovati i dobru harmoniku i MIDI, bolje je da odma uzme Roland.
A nas narod voli kad mu zasvira hamonika lagano na uvce, pa kad ga jos pogodis sa pjesmom, e tu suske padaju. :svirac: :ijuju:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od šokac »

Imaš pravo oko tih kombinacija u investicijama al narod voli registre harmonike koji su u uhu od pamtivjeka a ove kojekakve s klavijatura sumnjam..
Neće se baš netko razgaliti na te novonastale efekte osim možda kakav šmrkavac kojem je stari dao lovu da bude glavni i pokaže se da se priča kasnije pa mu je svejedno kakvi zvukovi lete po zraku..
Neznam kakav je Roland al kažu neki da nema dušu pa sad jel to tako ili nije.. :hmmm:
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: Ugradjivanje MIDI u harmoniku

Post od MIKIMAKSA »

šokac napisao:Imaš pravo oko tih kombinacija u investicijama al narod voli registre harmonike koji su u uhu od pamtivjeka a ove kojekakve s klavijatura sumnjam..
Neće se baš netko razgaliti na te novonastale efekte osim možda kakav šmrkavac kojem je stari dao lovu da bude glavni i pokaže se da se priča kasnije pa mu je svejedno kakvi zvukovi lete po zraku..
Neznam kakav je Roland al kažu neki da nema dušu pa sad jel to tako ili nije.. :hmmm:
Tacno nista nemoze da zamjeni pravu harmonika ona je akusticni instrument i daje taj neki posebaan osecaj, pogotovo kada je neka svirka na brzaka i za malo drustvo (malo al odabrano) :svirac: . A sto se tice Rolanda nisam slusao uzivo kako zvuci samo na you tub tako da nemogu komentarisati.
Odgovori