Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od chemist »

Prodao sam Weltmeister Consonu i sada zelim da kupim neku ozbiljniju kabinsku harmoniku, ali za amatersko, kucevno koriscenje. Budzet mi je do 1200 eura. Supita bi mi najvise odgovarala, ali prelazi moj budzet i tesko se nalazi. Plagijati Dallape su macka u dzaku jer se svasta nudi..Nasao sam Weltmeister S4 za 900 eura (jos je nisam kupio), ali me interesuje kako se ona kotira u poredjenju sa Cantus 4 deluxe...mislim na kvalitet tonova, mekocu klavijature i sl.?

Unapred zahvalan
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od Ukika »

dosto se pisalo o tome na forumu... ovde harmonike su dosta slicne, tu su,u istom rangu... Cantus je noviji model od S4.. S4 nisam probao tako da ne mogu nista da kazem... Cantus sam probao (o5 mi se place zbog onog s pijace sto mi je otisao, to prezaliti nikad necu), ima prilicno sladak zvuk, mekanu kabinu, dobar organ, klavijatura je brza ali je malo "zilavija", tvrdja... moze se i supita naci za te pare dobra, ali ima da rodis mecku, kao ja, ja jurim tako nesto vec godinu dana....

otisao mi je jedan cantus 4 de luxe kao casa je bio, neogreban... bez ijedne zamerke, ali eto ode... posle njega svaka na koju sam naisao je bila krs.. i supite i cantusice.. nadjem supitu dobru, ocuvanu, mehanika radi, ali nisu njeni tonovi... nadjem sledecu sa originalnim i ocuvanim tonovima ali mogu da se slikam jer je harmonika unakazena i izarcena i sve tako nekako...
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od chemist »

Meni je krivo sto ispustih Kantoru za 1200 eura i to od coveka koga znam...bio sam neodlucan i ona ode i to u izuzetnom stanju..Imam neku ponudu za Supitu,ali majstor tek treba da je sklopi...nov meh, zamena dugmica na basovima, originalni tonovi...za 1500eura...cini mi se skupo...ne znam...pogotovu sto sam ispustio Kantoru za 1200eura. Vidim da se bas tesko dolazi do ocuvanog instrumenta, uvek nesto fali.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od šokac »

Tak je to dečki,ne treba brzati ali ni tolko otezati pa svaka bolja harmonika zbriše ispred nosa...
Jednima nijedna ne valja pa mudruju i mudruju a onda kad ih ulovi već panika baš kupe neko gov..!
Evo,Tomina prodaje svoju,hvali ju dosta pa je izgleda ok al možda preskupa za vaše cijene...
Ja nebi tu od majstora za 1500,previše je to za repariranu,ak šta loše složi ko zna kakva će ispasti... :hmmm:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od Tomina »

poslao sam čovjeku privatnu poruku, ma nije da ju dosta hvalim, ne bih htio ispasti bezobrazan, ali do tih novaca teško je pronači nešto dobro. Znam sam jer sam isto se natražio dok sam kupovao:)
Ima i moja nekih sitnih mana, ali to ću sve kupcu objasniti - pa nisam nikakav muljator.
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od chemist »

Posto sam novi clan, ne funkcionise slanje privatnih poruka...primio sam poruku Tomine...iz Nisa sam, Srbija...tesko se mozemo organizovati zbog daljine...u svakom slucaju hvala za ponudu.
Ma koliko vidim Cantus i S4 su gotovo ista klasa, razlika je najvise u vizuelnoj sminci, pakovanju...dok su Cantora i Supita klasa vise.
Ostaje da se ceka dobra harmonika sa sto nizom cenom...to je za onog ko kupuje :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od Bata Kanda 73 »

chemist,budžet i nije tako loš,ipak 1200 evrića nije malo.Budi strpljiv! Ipak za te pare itekako može da se kupi dobra harmonika. Pošto si iz Niša mogo bi da se obratiš majstoru Bati koji servisira harm.da,kad mu naleti nešto,da ti pomogne oko kupovine;ipak je on vr.iskusan čovek i vrlo korektan,a njemu će preče da ponude nešto nego što ćeš ti uspeti da nađeš.Po meni to ti je najbolji način da dođeš do dobre harm.a da te neko ne odere za ko zna kakav krš! Pozdrav!
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od chemist »

Cuo sam se sa Batom, on nema nista na stanju...ali moze da pomogne oko neke guerini student, bez kabinske i to za oko 1900 eura, van Nisa....sto je papreno za mene...ja sam za kabinsku, jeftiniju varijantu. On smatra da ako covek ne zeli da se bavi profesinoalno treba da se zadovolji nekabinskom, jeftinijom harmonikom. Ja sam imao Consonu, nekabinsku...ali nije to to...kad sam probao Supitu skontao sam da bi to bilo dovoljno za mene, eventulno neki Cantus 4 deluxe....a gde to naci? :hmmm:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od Ukika »

jednostavno cekati da se pojavi... ja vise od god. dana pecam priliku ;) ne zuri mi se, nije mi hitno pa polako...
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister S4 ili Cantus 4 deluxe?

Post od chemist »

Ti bas dugo cekas...ja bih verovatno posle toliko cekanja odustao od kupovine i sviranja :D ...bilo je perioda i kod mene da nisam svirao po nekoliko meseci, ali nikada nisam pravio pauzu preko godinu dana.. pre nedelju dana sam prodao Consonu...sada cekam :pudc8:
Odgovori