Dallape ne dihtuje!

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Dallape!

Post od petar3petar »

Samo na bazi priložene četiri fotografije nije realno dati sud o orginalnosti harmonike.
Osim toga može biti orginalna a da je napačena a s time i mehanički i tonski nikakva.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 21:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape!

Post od Bata Kanda 73 »

Ni govora o originalu.Sklapano i (verovatno) sklepano! Toliko.Pozdrav.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape!

Post od Ukika »

Slazem se sa Kandom :)
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape!

Post od Tomina »

Bata Kanda je i mama i tata za dallape harmonike, svaka čast. :ijuju:
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape!

Post od zex »

Zapravo vrlo lako moze biti da je harmonika original, tesko je odrediti na osnovu 4 slike, ali trebalo bi da se radi o Organtonci radjenoj 50-ih godina. Takve harmonike su radjene na cesalj, i drugacijeg su spoljasnjeg izgleda. To sto nema original znak i dugmadi ne govori apsolutno nista o originalnosti. Izvorni izgled ovakve harmonike trebalo bi da bude ovakav: [hide]Slika[/hide]
Takodje je vrlo bitno da je ovde uradjena nova kompletna mehanika na prednjoj strani (sa sve biksnama, automatom, itd...), i jako je bitno kako je uradjeno, kao i da li su u njoj originalni tonovi, faseni, patos... Ako je ona unutra (tonski) originalna i zdrava, i ako je mehanika pristojno uradjena, moze biti da se radi o jako dobroj harmonici. Naravno sve to mora da se pogleda i proba, jako je tesko bilo sta zakljuciti na osnovu 4 ovakve slike. :)
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape!

Post od Tomina »

zex napisao:Zapravo vrlo lako moze biti da je harmonika original, tesko je odrediti na osnovu 4 slike, ali trebalo bi da se radi o Organtonci radjenoj 50-ih godina. Takve harmonike su radjene na cesalj, i drugacijeg su spoljasnjeg izgleda. To sto nema original znak i dugmadi ne govori apsolutno nista o originalnosti. Izvorni izgled ovakve harmonike trebalo bi da bude ovakav: [hide]Slika[/hide]
Takodje je vrlo bitno da je ovde uradjena nova kompletna mehanika na prednjoj strani (sa sve biksnama, automatom, itd...), i jako je bitno kako je uradjeno, kao i da li su u njoj originalni tonovi, faseni, patos... Ako je ona unutra (tonski) originalna i zdrava, i ako je mehanika pristojno uradjena, moze biti da se radi o jako dobroj harmonici. Naravno sve to mora da se pogleda i proba, jako je tesko bilo sta zakljuciti na osnovu 4 ovakve slike. :)
kolega, jel to tvoja ili sa kupujem prodajem ili? Jer napisao si da je uradjena kompletna mehanika, pa zaključujem da poznaš tu harmoniku.

I ovu sliku što si zaljepio, eto odmah se nešto ne podudara, ova sa oglasa ima 4 vijka na dekli, ova sa slike 3. ;)
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape!

Post od Ukika »

Pitaj da ti posalje jos koju sliku.. sa leve strane kod kaisa obavezno (dugme za ispustanje vazduha), sta pise na njoj jos i to....
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape!

Post od zex »

Nije ovo moja harmonika, niti poznajem ovu harmoniku ili prodavca. Sve sto sam napisao pretpostavio sam na osnovu ovih slika iz oglasa koje si postavio. Ovu sliku sa Jovicom sam postavio da bi videli kako izvorno izgleda taj model harmonike, a po automatu (kao sto vidis po slici koju sam postavio da se razlikuju automati) sam zakljucio da je uradjena nova mehanika (to mora da se vidi kako je uradjeno), sto je i logicno, jer ko ce danas da svira na cesalj :) Samo sam zeleo da skrenem paznju da ne treba olako donositi zakljucke o originalnosti, jer Dallape je pravio odlicne harmonike i pre modela 993/a.
Ali opet sve treba prihvatiti sa rezervom, jer moze biti da je lose uradjena mehanika, da su izvadjeni originalni tonovi itd, kao i da harmonika mozda nije original. Nista ne mozes sigurno znati dok ne pogledas licno sa nekim ko se razume, ili ako imas prilike da poneses neku dobru harmoniku da uporedis.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape!

Post od Tomina »

zex napisao:Nije ovo moja harmonika, niti poznajem ovu harmoniku ili prodavca. Sve sto sam napisao pretpostavio sam na osnovu ovih slika iz oglasa koje si postavio. Ovu sliku sa Jovicom sam postavio da bi videli kako izvorno izgleda taj model harmonike, a po automatu (kao sto vidis po slici koju sam postavio da se razlikuju automati) sam zakljucio da je uradjena nova mehanika (to mora da se vidi kako je uradjeno), sto je i logicno, jer ko ce danas da svira na cesalj :) Samo sam zeleo da skrenem paznju da ne treba olako donositi zakljucke o originalnosti, jer Dallape je pravio odlicne harmonike i pre modela 993/a.
Ali opet sve treba prihvatiti sa rezervom, jer moze biti da je lose uradjena mehanika, da su izvadjeni originalni tonovi itd, kao i da harmonika mozda nije original. Nista ne mozes sigurno znati dok ne pogledas licno sa nekim ko se razume, ili ako imas prilike da poneses neku dobru harmoniku da uporedis.

tako je, ili još bolje povesti dobrog majstora koji će da ocjeni kvalitetu.

Imam kupca za svoj cantus, pa ćemo vidjeti kad prodam što će biti.

Ne želim putovati bezveze tako daleko samo da probam, htio bih preko foruma prvo dobiti savjete da odmah u startu eliminiram neke mačke u vreči kako bi mnogi rekli, i kad zabilježim nekoliko komada, odmah sjedam na voz i put za Srbiju malo u razgledavanje.

Samo kao što sam puno puta rekao, strah me granice i tih procedura, hehe.
Coda
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 23 Maj 2012, 01:10

Re: Dallape!

Post od Coda »

Ja imam istu harmoniku kao sa slike,1944 je godiste...to je tzv ''RAZARAC"'.
Odgovori