Bas

O tehnici sviranja.
Odgovori
DjoleJF
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 17 Dec 2011, 11:40

Bas

Post od DjoleJF »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oVmwta4plnU[/youtube] Kako da sviram levu ruku kao ovaj kralj ? :D Ima li negde na forumu objasnjenje?Akorde znam, znam i da skidam vecinu pesama sam, ali ovo ne.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Bas

Post od zex »

Cisto sumnjam da postoji napismeno takvo objasnjenje, ovo je rumba, a recimo u rumbi (isto tako i u ostalim ritmovima) postoji vise varijanti za sviranje bas linije. A najbolje ti je da nadjes nekog muzicara (najbolje aktivnog, koji ima svirke) kod koga bi mogao da ides na casove za bas i kontru i da lepo savladas ove elemente i harmoniju. :)
DjoleJF
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 17 Dec 2011, 11:40

Re: Bas

Post od DjoleJF »

Pa problem je sto nemam koga da nadjem, pa zato pitam ovde.Ja znam akorde ali ne znam na kom se principu svira ovako.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Bas

Post od zex »

Ne znam odakle si, ali nemoguce je da ne mozes da nadjes nikog. Pitaj neke muzicare da ti preporuce nekog, sigurno postoji neko iz tvoje okoline ko zna nekog. Ili zaredjas vikendom po svadbama, pa se raspitas kod muzicara, recimo :) Mislim ispada kao da te ubedjujem, ali ovo je samo moj dobronamerni savet. Jos ako poznajes akorde, harmonije to ce mnogo brze da ide, kad savladas elemente, lako ces ti posle sam :) Pozdrav.
DjoleJF
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 17 Dec 2011, 11:40

Re: Bas

Post od DjoleJF »

Leskovcanin sam, potrudicu se da nadjem nekoga.
Odgovori