Guerrini superior 4

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Guerrini superior 4

Post od chemist »

Posle par meseci potrage, odlucih i kupih na kraju Guerrini superior 4.
Bez obzira sto je harmonika teza i veca od ostalih Guerrini modela,nisam se pokajao i mislim da sam napravio pravi potez jer je originalan instrument koji ne moze izgubiti vrednost (za razliku od rucnih radova).
S obzirom da ja harmoniku koristim u kucnoj varijanti, uglavnom sedim dok sviram, njena tezina mi nece biti problem, ali me interesuje sledece.....kolika je stvarna razlika u tezini izmedju Guerrini 2,3 i 4? :pudc8:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Guerrini superior 4

Post od mamula »

Promasio si kolega suštinu, nije ovdje riječ o težini harmonike nego o statici!
Sve tri harmonike su približne težine, samo je razlika u statici. Dvojka i trojka su 2+2, samim tim je hamronika uža a četvorka je 3+1.
Razlika je i u kabini, kod četvorke je samo basson u kabini a kod dvojke i trojke je još i klarinet u kabini.
najvažnije je da si ti zadovoljan i da vježbaš, sve drugo nije važno.
pozdrav :svirac:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Guerrini superior 4

Post od chemist »

Znam da su Guerrini dvojka i trojka sa duplom kabinom, a cetvorka je sa jedim fasenom u kabini, ali cetvorku bije glas da je teska, otpadaju ledja dok se svira stojeci...na osnovu toga me je i interesovalo koliko je ona teza od dvojke, trojke...ima li neka specifikacija Guerrini harmonika na netu?
Kiro
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 29 Maj 2012, 11:22

Re: Guerrini superior 4

Post od Kiro »

Fabricke specifikacije koje imam ja bez kaishe :Superior 2 kg. 11,600 , Superior3 kg. 11,700 , Superior4 kg.12,100 . Moram da potenciram daje sve ovo relativno. Struktura drveta nije ista, iako se radi za isto drvo po nazivu.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini superior 4

Post od Bata Kanda 73 »

Epa chemist,neka ti je sa srećom-drago mi je da si pronašo ono što ti paše.Što se težine tiče predhodnici su objasnili suštinu.Mada ja nebi kupovao bilo koju harm sa sistemom 3+1,ali to je već stvar ukusa.Ako tebi (tonski) odgovara onda je to-to.Puno sreće,dobre svirke i uživanja uz nju! Pozdrav!
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Guerrini superior 4

Post od chemist »

Hvala...posle raznih rucnih radova, Paolo Soprania, Supita...uzeh Guerrini 4 ..jeste da je 3+1 i njen malo veci gabarit, ali dobar ton, mekana klavijatura su bili presudni, a i Guerrini je ipak Guerrini.. uvek ima vrednost..ako bi je nekada i prodavao ne verujem da cu puno izgubiti ;)
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Guerrini superior 4

Post od zvoneto »

Ne znam je li još aktualno, što se tiče težine harmonika, moja superior 2 ima ravno 13 kg sa kaišima znači komplet. Tako kaže kolega koji je vagao na digitalnoj vagi. Superior 3 kolege su vagale 13,7 kg. Kolega Kiro je naveo po kilogram manje, nije to toliko ni važno važno je kako leži na prsima, moja cantus 4 ima 11,8 kg ali teža je za raditi nego guerrini 2 ili 3. Za guerini 4 ne znam nisam je vidio nikad kažu da je ormar velika ali dobra harmonika. Trojka je sa 140 basova svaka a čini mi se i četvorke, i to je dodatni mali teret za lijevu ruku kad se radi stojeći...A kolega, naravno da nećeš izgubiti to su isto malo nepravedno podcijenjene harmonike kupio si original instrument tu nema gubitka, važno je da si zadovoljan.
Ionika
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2012, 02:34

Re: Guerrini superior 4

Post od Ionika »

zvoneto napisao:Ne znam je li još aktualno, što se tiče težine harmonika, moja superior 2 ima ravno 13 kg sa kaišima znači komplet. Tako kaže kolega koji je vagao na digitalnoj vagi. Superior 3 kolege su vagale 13,7 kg. Kolega Kiro je naveo po kilogram manje, nije to toliko ni važno važno je kako leži na prsima, moja cantus 4 ima 11,8 kg ali teža je za raditi nego guerrini 2 ili 3. Za guerini 4 ne znam nisam je vidio nikad kažu da je ormar velika ali dobra harmonika. Trojka je sa 140 basova svaka a čini mi se i četvorke, i to je dodatni mali teret za lijevu ruku kad se radi stojeći...A kolega, naravno da nećeš izgubiti to su isto malo nepravedno podcijenjene harmonike kupio si original instrument tu nema gubitka, važno je da si zadovoljan.
Kolega Kiro rece za Guerrini sup 4 da je teska 12,1kg po specifikaciji, bez kaiseva. Ja sam svoju vagao, dok je bila kod mene i tezina je zajedno sa kaisevima bila 13,4kg, Zvoneto je kupio nedavno superior 2 i kaze da je 13kg. Dakle laksa je 400 grama. Mamula je rekao ispravno da se radi o statici, jer nije isto drzati 13kg blize grudima ili ispruzenih ruku. Kad se sjedi onda je to u biti svejedno, tih 400 grama. Inace, superior 4 su po meni ekstra dobre harmonike za tamburasku svirku, jer su glasne i nepoderive, imaju mocnu veliku kabinu i organ, sopran takodje. Jedino kondicije moras imati, ali je gore uzeti harmoniku od 7-8kg koju moras razvlaciti 100 puta tamo-ovamo dok odsviras dva stiha, jer nema dihtaciju i glasnocu uopste, mehanika klavijature je groblje itd...dakle govorim o nekim modelima tipa Delicia i slicno. Cim ulozis u original Guerrini ili neku drugu ravnopravnu marku, ako je u dobrom stanju, manje ces se umoriti sa njom, nego na nekom krsu od 7-8kg. Zato, vjezbaj i uzivaj - Guerrini superior 4 je odlicna harmonika. Cestitam ti ! Ako Bog da, da kupis i bolju (neku trojku npr). Sretno. :svirac:
Kiro
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 29 Maj 2012, 11:22

Re: Guerrini superior 4

Post od Kiro »

Milslim da solidno govorim i pishem jezikom skojim se svi sporazumevamo na forumu. Zato citajte sve recenice koje sam napisao i shta sam u njih rekao. Pozz.
Odgovori