Razlika izmedju Drvene i Metalne kabine ?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
skala48
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 09 Jul 2012, 18:13

Razlika izmedju Drvene i Metalne kabine ?

Post od skala48 »

Zanima me koja je razlika izmedju drvene i metalne kabine ?
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Razlika izmedju Drvene i Metalne kabine ?

Post od šokac »

Uglavnom nikaka.
Drvena je samo sloj drveta izvana zaljepljen na metalni dio kabine i neki radi tog napuhuju cjenu jer čim je nešto od drveta to se masno pokuša naplatit.
Isto ko i faseni,koga briga što su šareni?
A puni oglasi toga i paprenih cjena samo zato što su šareni.
Aj nek neko dokaže da zato imaju bolji ton,malo sutra!
Nema to nikake veze a nisu harmonike prozirne da se to vidi,a i da se vidi šta to znači na njima,baš ništa!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Razlika izmedju Drvene i Metalne kabine ?

Post od petar3petar »

Pozdrav!
Ne slažem se u potpunosti!
Drvena kabina nije uvjek samo furnir ili neki drugi oblik drvene mas navučen na metal. Najčešće se puno drvo ili neki od oblika drvene mase, ne znam kako bih to nazvao, stavljaju odozgo na podnicu da bi je zatvorili, što u suštini i ćini kabinu.
Da o tome ne ovisi ljepota ton, s time se slažem kao i s konstatacijom o šarenim fasenima.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 21:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Ionika
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2012, 02:34

Re: Razlika izmedju Drvene i Metalne kabine ?

Post od Ionika »

šokac napisao:Uglavnom nikaka.
Drvena je samo sloj drveta izvana zaljepljen na metalni dio kabine i neki radi tog napuhuju cjenu jer čim je nešto od drveta to se masno pokuša naplatit.
Isto ko i faseni,koga briga što su šareni?
A puni oglasi toga i paprenih cjena samo zato što su šareni.
Aj nek neko dokaže da zato imaju bolji ton,malo sutra!
Nema to nikake veze a nisu harmonike prozirne da se to vidi,a i da se vidi šta to znači na njima,baš ništa!
Ne cini ni mercedesova zvijezda na haubi motor ispod, ali govori ko ga je pravio. A i Dacia ima takodje svoj znak, pa se zna i kvaliteti istih. Da su u Hrvatskoj malo vise trazili "sarene fasene", ne bi pola Hrvatske sad imalo kopiju Guerrinija u kuci - made in Srbija, vec original iz Italije. Sareni faseni su karakteristicni za jedno razdoblje u proizvodnji Guerrini harmonika, jer ih je ta firma ugradjivala u svoje modele (sa odgovarajucim setom tonova prve klase, kada su u pitanju najskuplji modeli tog vremena), pa je svaka dvojka ili trojka iz 70-ih koju sam ja imao prilike vidjeti rastavljenu, imala bas te "sarene fasene". Boja fasena ne cini kvalitet tona, ali u ovom slucaju govori o originalnosti i vremenu izgradnje - a kakav ton su imale (i jos danas imaju) harmonike Guerrini iz tog vremena, mislim da nema dileme uopste. Isto vrijedi i za drvenu kabinu, pa i za drvenu klavijaturu (tipke) na harmonici.
Pozdrav 8-)
Odgovori