Bugari harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Bugari harmonike

Post od Webmaestro »

Bugari

Slika
Fabrika harmonika Bugari proizvodi najvecim delom profesionalne klavirske harmonike, mada u svom programu ima i harmonike dugmetare uglavnom C sistema. Proizvodi po zahtevu kupaca harmonike dugmetare B sistema. Fabriku je osnovao Nelo Bugari (Nello Bugari), a sadasnji vlasnik je njegov sin Armando Bugari.

Harmonike dugmetare Bugari namenjene su prvenstveno izvodjacima ozbiljne muzike jer se proizvode i sa pet oktava u primu, sto je znatno vise od uobicajenih modela, sa velikim brojem registara od kojih i do sedam pod bradom. Modeli klavirskih harmonika Bugari "bayan 2RP" i harmonika dugmetara Bugari "bayan 2RC" spadaju u kategoriju vrhunskih instrumenata i jedan broj nasih poznatih izvodjaca svira na njima.
Morz
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Bugari harmonike

Post od Morz »

Koja e cena na ova harmonika
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Bugari harmonike

Post od petarbg77 »

Morz napisao:Koja e cena na ova harmonika
imao sam je...zamenio sam je za superior 3.
inače, tehnički - vrhunska harmonika, ali tonski, baš i ne, nije loša, ali nije za narodnjake.
da je imala drugaćiji štim i ton , ne bih je nikad prodao, jer ima širinu 18, težina 12, klavijatura čudo, leži kao da je od 10 kg, ali znaš, ono "ne jeca"," ne ujeda za srce"....
mislim da je jasno , što sam htio reci.
inače model sa slike ima znaku chc 260.
ima tu još nekih podmodela iz te oznake, ali da ne davim sa tim.
pempa
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:18

Re: Bugari harmonike

Post od pempa »

petarbg77 napisao:
Morz napisao:Koja e cena na ova harmonika
imao sam je...zamenio sam je za superior 3.
inače, tehnički - vrhunska harmonika, ali tonski, baš i ne, nije loša, ali nije za narodnjake.
da je imala drugaćiji štim i ton , ne bih je nikad prodao, jer ima širinu 18, težina 12, klavijatura čudo, leži kao da je od 10 kg, ali znaš, ono "ne jeca"," ne ujeda za srce"....
mislim da je jasno , što sam htio reci.
inače model sa slike ima znaku chc 260.
ima tu još nekih podmodela iz te oznake, ali da ne davim sa tim.
I ja sam probao jednu, čini mi se da je model bio baš ovaj chc 260 i potpisujem ovaj gore komentar, nije za našu narodnu muziku!
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Bugari harmonike

Post od petarbg77 »

pempa napisao:
petarbg77 napisao:
Morz napisao:Koja e cena na ova harmonika
imao sam je...zamenio sam je za superior 3.
inače, tehnički - vrhunska harmonika, ali tonski, baš i ne, nije loša, ali nije za narodnjake.
da je imala drugaćiji štim i ton , ne bih je nikad prodao, jer ima širinu 18, težina 12, klavijatura čudo, leži kao da je od 10 kg, ali znaš, ono "ne jeca"," ne ujeda za srce"....
mislim da je jasno , što sam htio reci.
inače model sa slike ima znaku chc 260.
ima tu još nekih podmodela iz te oznake, ali da ne davim sa tim.
I ja sam probao jednu, čini mi se da je model bio baš ovaj chc 260 i potpisujem ovaj gore komentar, nije za našu narodnu muziku!

pošto je čovek pitao za cenu....a ništa nismo rekli, naravno sve zavisi od stanja i očuvanosti, ali, najviše ću ti pomoći, ako ti kažem da ako tražiš ovu harmoniku, skuplja je u hr, nego u srbiji, jer ovde nije na ceni, a tamo jeste...inače, kad bi je kupovao novu, cene su neke nenormalne, udji na sajt bugarija, pa ćeš sam da vidiš, ali to je daleko od cena za polovne.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Bugari harmonike

Post od steela »

to je po meni vrhinksa,harmonika,sada mislim da cu kupiti champion cassoto,nisam siguran,samo sam probao jednu dugmetaru bijle boje,b grif,fino se cuje,mislim da ce mi biti ovo sledeca harmonika,a i petrovic mi ju je licno preporucio..
pozdrav!
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Bugari harmonike

Post od šokac »

Javi kad kupiš..!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Bugari harmonike

Post od steela »

sigurno!!!!!!
a posebno vama,i i jos nekima..
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Bugari harmonike

Post od šokac »

Neće to tako skoro..!
Malo više realnosti o svojim znanjima po pitanju harmonika i sve ok,niko ti ovamo nije neprijatelj. :depkvk:
Sam sebi rušiš ili dižeš renome napisima.
Sevdah
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 14 Mar 2013, 09:40

Re: Bugari harmonike

Post od Sevdah »

Slika
Ovo je moja Bugari Armando Castelfidardo Superfisa originalni instrument, 120 basova, bezkabinska harmonika. Po mom sudu to je dobra harmonika mehanika je odlična, zvuk ugodan, tako da se na njoj mogu svirati tehnički zahtjevne stvari mnogo lakše nego je to moguće na njemačkim harmonikama. Naravno još bolje je kad je italijanska harmonika kabinska, ali ta razlika se isplati samo profesionalnim hermonikašima koji zarađuju na harmonici. Za sve ostale amatere harmonikaše koji sviraju iz ljubavi, hobija ili kojima je to sporedna djelatnost italijanske bezkabinske harmonike toplo preporučam zbog kvaliteta i cijene.
Odgovori