PAOLO SOPRANI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
08.nono
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Maj 2012, 19:33

Re: PAOLO SOPRANI

Post od 08.nono »

Pošto je tema Paolo Soprani

Interesiraju me Paolo Soprani harmonike bez kabine, uglaavnom zbog cijene, a želio bih imat kvalitetniju harmoniku-naravno u top stanju. Dali neko ima iskustva s njima. Kakav im je ton, mehanika i slično. Ima ih nešto u oglasnicima, uglavnom ima ih i kolko vidim u dobrom stanju. :ijuju:

Hvala
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: PAOLO SOPRANI

Post od petarbg77 »

08.nono napisao:Pošto je tema Paolo Soprani

Interesiraju me Paolo Soprani harmonike bez kabine, uglaavnom zbog cijene, a želio bih imat kvalitetniju harmoniku-naravno u top stanju. Dali neko ima iskustva s njima. Kakav im je ton, mehanika i slično. Ima ih nešto u oglasnicima, uglavnom ima ih i kolko vidim u dobrom stanju. :ijuju:

Hvala
Imao sam takvu harmoniku, davno....tehnički je bila super, ali krešava, nije za narodnjake, nikako, ako ne sviraš narodnjake, onda ok.
ove sa kabinom već mogu proći.
u hrvatskoj su na cjeni, u srbiji nisu...tako da znaš radi kupovine...
u svakom slučajui, uzimaj samo u top stanju . petoglasne nikako, ima da te odvale od težine.
to je u najkraćim crtama.
ako već hoćeš PAOLO SOPRANI, preporučujem ti seriju iz 70 tih godina, vidajo sam ih...ali , radije bih malo dodaoi kupio na pr, supitu ili cantoru- weltmester, imaju kabinu, tonski super za te pare-

ja ih lično ne volim, ali svako treba da uzima prema svom ukusu.

ili još bolje, imaš odlične sonole i guerini 628, bez kabine, a nije to neka razlika u parama, a tonski, nebo i zemlja.
marko zaklopcanac
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 05 Dec 2011, 12:00

Re: PAOLO SOPRANI

Post od marko zaklopcanac »

ja imam drugaciju harmoniku Paolo Soprani znam da je moja sa drvenim dirkama, drugacije deklo od ove paolo soprani a ima kabinu a raspored fasena 3+1; registri su drugaciji + evo pogledaj post na ovom sajtu ili kod mene na fb kompletnu harmoniku jer je na prodaju


prodajem harmoniku Paolo Soprani * klavirnu *120 basova sa dubokom kabinom, 9 registara na dekli i 5 registara na basovima;raspored fasena 3+1 (nije za harmonika za klasiku vec normalna harmonika za sve svirke)u dobrom stanju i sa koferom u inbox se javiti zainteresovani (fb http://www.facebook.com/profile.php?id=100002792443509)

usput odgovor za "chemist" je da raspored fasena 3+1

(nmg da ti odg, u privatnoj poruci jer mi izlazi :Žao nam je, ali niste autorizovani da koristite ovu mogućnost. Moguće da ste se tek registrovali i možda je potrebno da više učestvujete da bi mogli da koristite ovu mogućnost) ali nadam se da ces videti ovde odg.
08.nono
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Maj 2012, 19:33

Re: PAOLO SOPRANI

Post od 08.nono »

Petarbg77, hvala na savjetima. Uglavnom ispočetka sam gledao Hohner atlantic 4 deluxe, ali upravo zbog kreštavog tona nisam više baš zainteresiran za nju mada navodno imaju odličnu mehaniku. Iz tog razloga razmišljam o nekabinskoj italijanki, ali izgleda ima i njih sa kreštavim tonom, a pošto preferiram narodnu glazbu ne odgovara mi to.
Iskreno o Weltmeisteru kabinskom nisam baš razmišljao jer ih baš ne hvale.
Puno hvala za skretanje pažnje na Sonolu i Guerrini 628- baš ih i nema puno u oglasnicima. Znači one bi trebale biti dobre tonski i mehanički?
Tema je dosta kompleksna jer nebi htio nešto uzeti s čim neću bit zadovoljan (npr. sa tonom ili popravcima zbog loše mehanike). :svirac:
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: PAOLO SOPRANI

Post od petarbg77 »

08.nono napisao:Petarbg77, hvala na savjetima. Uglavnom ispočetka sam gledao Hohner atlantic 4 deluxe, ali upravo zbog kreštavog tona nisam više baš zainteresiran za nju mada navodno imaju odličnu mehaniku. Iz tog razloga razmišljam o nekabinskoj italijanki, ali izgleda ima i njih sa kreštavim tonom, a pošto preferiram narodnu glazbu ne odgovara mi to.
Iskreno o Weltmeisteru kabinskom nisam baš razmišljao jer ih baš ne hvale.
Puno hvala za skretanje pažnje na Sonolu i Guerrini 628- baš ih i nema puno u oglasnicima. Znači one bi trebale biti dobre tonski i mehanički?
Tema je dosta kompleksna jer nebi htio nešto uzeti s čim neću bit zadovoljan (npr. sa tonom ili popravcima zbog loše mehanike). :svirac:
nisam video da si pisao...pa ti sad tek ti odgovaram. ako se odlučiš za guerrini 628 ili sonolu, nećeš pogrešiti. ja sam imao jednu guerrini 202, svirao sam je skoro dve godine, imam jedan kratki snimak, pa ti mogu poslati, zaprepastćeš se kakav zvuk, svi su mislili da je kabinska. taj model "202", je ista kao 628 ili student, mehanički, ali je to model iz 70 - tih , pa je tonski neverovatna harmonika. ako ti naidje neka očuvana nećeš pogrešiti, a pošto nije kabinska , nije ni skupa.
bila je jedna sonola ista takva, na oglassima , mislim da je bila 1400 e,sad da li je to malo ili ne, ne znam...ali ako je tonski dobra , a kao nova, po meni vredila je zte pare....a, ova je izgledala kao nova....verovatno je prodata, to je zapravo ista takva harmonika, samo od sonole. klavijatura je kao na superioru, samo ima izvedba sa jednom i sa dve osovine, naravno, bolja je sa dve...

,
marko zaklopcanac
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 05 Dec 2011, 12:00

Re: PAOLO SOPRANI

Post od marko zaklopcanac »

chemist napisao:Probao sam Paolo Soprani i Guerini 4...za moj ukus ovaj model Soprani-a ima tvrdje dirke, (moja bivsa harmonika Consona je imala mekaniju klavijaturu)...namucih se oko ukrasa....boje me nisu odusevile (osim klarineta..ne znam koji bih drugi naveo), kao ni master u basu koji podseca na recimo neki bolji Weltmeister...Guerrini 4 mi je ako izuzmem tezinu i velicinu (veci korpus), mnogo mocnija harmonika kako u levoj tako i u desnoj ruci...klavijatura brza, ukrasi savrseno funkcionisu, boje su mnogo ozbiljnije i toplije (bar su po mom ukusu). Sve u svemu...pre bih uzeo neku Supitu nego ovu Paolo Soprani :D


pitao si me za paolo soprani:raspored fasena 3+1


ja imam drugaciju harmoniku Paolo Soprani znam da je moja sa drvenim dirkama, da ima kabinu a raspored fasena 3+1; registri su drugaciji + evo pogledaj post na ovom sajtu ili kod mene na fb kompletnu harmoniku jer je na prodaju

(nmg da ti odg, u privatnoj poruci jer mi izlazi :Žao nam je, ali niste autorizovani da koristite ovu mogućnost. Moguće da ste se tek registrovali i možda je potrebno da više učestvujete da bi mogli da koristite ovu mogućnost) ali nadam se da ces videti ovde odg.
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: PAOLO SOPRANI

Post od mahe »

Pozdrav svima. Interesuje me harmonika sa ovog linka: https://neonisi.com/it/WR/items/588180- ... DskvtbN_ZI
Imam istu takvu vec 40 god. u porodici i nasljedjivala se ali je niko nije svirao, ali nista ne znam o njoj (godina proizvodnje, model itd.) pa molim sve forumase da mi pomognu ako mogu. Znam samo da je troglasna, 80 basova, jako plitke i meke drvene tipke ima i kupljena je u Italiji tj. iz tvornice. :pudc8: :svirac: :hmmm:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Tomina »

Jedno pitanje, da li je možda paolo soprani lakirao koje harmonike, ili su na sve išle celulid?

Ja ne mogu shvatiti na mojoj što je gore, na mjestima je sigurno celulid (recimo dio oko tastature), dok korpus kao da nije - radi se o nekoliko crta koje podsjećaju kao kad boja pukne, pa me to buni.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Tomina »

riješio sam nedoumicu, sve je celulid, samo što je na dva mjesta kao lagano puknuo....to je što me bunilo....pozz
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Tomina »

Evo jučer napokon vagao harmoniku, sa remenima ima 14,5 kg.

Pravi ormar, nema šta.
Odgovori